Катастрофа на АМ Тракия, най-малко 6-ма загинали

  • 23 392
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 712
Аа, ясно. Разбрах Hands V

# 31
  • Мнения: 18 748
Не е било нужно да е силен удара, достатъчно е шофьора да е реагирал, опитвайки се да запази реното, което го удря или само го допира. Карал е с между 90 и 100 км/час, който е шофьор си представя как за секунди стават нещата.

Доколкото разбрах, има поне двама сигурни свидетеля, че реното е ударило автобуса.

# 32
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз виждам над гумата изкривена ламарина. При движение с 96км/ч и удар в гумата, е логично да излезе от пътя автобуса. Ужасно стечение, ужасен инцидент.
Коланите щяха да спасят животи!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Може колата да е била в дясна лента, а автобусът в лява и така да са се ударили. Нали пише, че автобусът е затиснал кола, а той е легнал надясно на снимките, значи би трябвало колата да е от нея страна, ако е затисната...

Абе, ужасна история. Пишеше, че и две деца има сред жертвите, кошмар...

# 34
  • Мнения: X
 Добре де, тези от вас, които пътуват с междуградски автобуси, вие наистила ли се окопчавате с коланите? Доколкото си спомням в автобусите те минават през корема и пикочния мехур (не са като в автомобилите през рамото и гърдите), като те притисне тоя колан точно там как ще се пътува? Никога и никъде не съм виждала човек да си закопчава колана в тези автобуси.

# 35
  • Мнения: 5 037
Добре де, тези от вас, които пътуват с междуградски автобуси, вие наистила ли се окопчавате с коланите? Доколкото си спомням в автобусите те минават през корема и пикочния мехур (не са като в автомобилите през рамото и гърдите), като те притисне тоя колан точно там как ще се пътува? Никога и никъде не съм виждала човек да си закопчава колана в тези автобуси.
Да, винаги, когато ги има. Не ми е некомфортно впрочем, по-скоро ми липсва частта от колана, която минава през гърдите, все едно не съм сложила колан въобще. Иначе ми е навик - седна ли в превозно средство, търся колана, дори да е спряло.

Предполагам предстоят експертизи за причината за катастрофата, няма смисъл да гадаем.

# 36
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В града не се движиш с близо 100км/ч. По магистралата летят и автобуси, и леки автомобили, и тирове. Ако наистина колата е ударила лявата гума на автобуса, воланът на шофьора просто е отскочил, как се овладява такова нещо?
В градски транспорт не съм виждала колани, не съм запозната и законът какво гласи. Но звучи логично в извънградски условия да има такива и да се ползват.

# 37
  • Мнения: 5 037
В града не се движиш с близо 100км/ч. По магистралата летят и автобуси, и леки автомобили, и тирове. Ако наистина колата е ударила лявата гума на автобуса, воланът на шофьора просто е отскочил, как се овладява такова нещо?
В градски транспорт не съм виждала колани, не съм запозната и законът какво гласи. Но звучи логично в извънградски условия да има такива и да се ползват.

Несравнимо е наистина - в градския транспорт може и правостоящ да бъдеш.

# 38
  • Мнения: 32 085
Много тежка катастрофа на АМ Тракия - https://www.24chasa.bg/novini/article/6814357
После върви разправяй, че петък 13-ти било само мит.

Всеки ден почти някъде по света стават трагедии. Ама да се приписва на дата. Ако на 25 стане пак в България такава тежка катастрофа, какво суеверие ще измислиш?Smiley

# 39
  • Мнения: 25 728
Аз не разбрах какво е станало с колата. Било "Рено" май, била жена май, свидетели уж има май...
Къде е колата? Изобщо ли не е спряла? На шофьорката нищо ли ѝ няма?

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 103
ОТ очевидец: "Няколко възрастни сестри и доктори от Бърза помощ се опитваха да извадят хората от под автобуса. Останалите гледаха, някои снимат. Репортерът доближи носилките и си предава. Абе, хора вие нормални ли сте? Аз не живея в България, но обикалям и такова нещо никъде не съм видял. Не е ли редно, първо да помогнете и измъкнете хората, а после да спорите на кого е фирмата и как е станало? Вие май съвсем изтрещяхте. На репортера му пожелавам да е някога в такава ситуация под автобус и негов колега да предава от мястото на събитието без да го отразява, че се гърчи отдолу. Какво ви става, бе хора? Нормални ли сте?!"

Не знам какво да кажа. Катастрофи се случват. Да пази Господ. Но от човешката простотия кой ще ни опази...Disappointed Relieved
За такива гледащи и снимащи в Германия въведоха глоба и то яка, ако пречиш на спасителни екипи, снимаш или дори да забавиш скоростта в отсрещното платно, видят ли те- получаваш глоба. Журналистите получават материал от полиция и пожарна и то след като са приключили спасителните действия, а не се врат между жертвите, за да вдигат квотите на ТВ и вестници. Жалко за жертвите и пострадалите Sad

# 41
  • Мнения: 18 748
Жената е на 40 години, хоспитализирана в София Мед. Мисля, че е без опасност за живота.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз не разбрах какво е станало с колата. Било "Рено" май, била жена май, свидетели уж има май...
Къде е колата? Изобщо ли не е спряла? На шофьорката нищо ли ѝ няма?
Това щях да питам и аз....
По въпроса с коланите.Преди всяко пътуване с автобус,се обаждам да питам дали има колани. Два пъти не пускам сина си на училищна екскурзия,ако няма колани в автобуса,с който ще ги превозват.Звъня предварително,питам, казват,че не знаят,че не могат да гарантират какъв точно автобус ще се случи...Безотговорност.  Търсих наредби за обществен превоз на ученици.Няма изрично изискване превозното средство да е обрудвано с колани. Като повдигнах въпроса на родителски срещи, всички ме гледаха като голям камък.
Пътувала съм с всички автобусни фирми по линията София-Варна.Колани имат Биомет.Закопчаваме ги задължително.  Peace

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 4 549
Току що по новините казаха, че е синьо рено и се е забило по средата на автобуса. Шофьорът му каза,че автобусът се е вдигнал на две гуми от удара и затова не е могъл да го овладее.

Общи условия

Активация на акаунт