Сватба, булките на 2019

  • 76 203
  • 766
  •   1
Отговори
# 585
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Някой има ли идея колко бъклици трябва да имаме Simple Smile
И да 20 април не е разрешен църковен брак за нас това не е проблем ще го направим друг път просто ни хареса датата Simple Smile

Една за вземането на кумовете, която си остава за кума. Друга не се сещам да трябва.

# 586
  • Мнения: 574
Аз имам въпрос за поканите - има ли момичета, които са си правили или ще си ги правят сами? Каква програма използвахте? Аз бях харесала един сайт, greetingisland, където има безплатни готови мостри, които доста ми допадат. Но шрифтовете са на латиница, на кирилица няма и не излизат добре. Та се чудех има ли смисъл да се пробвам с  adobe illustrator или ще е сложно за начинаещи.

# 587
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И аз него съм ползвала за доста неща, ама запазвам латиницата.
От там ни бяха thank you картичките, вътре си бяха на кирилица надписани. Друг готин е canva.com
Иначе нашата покана беше сайт онлайн, тъй като доста бързо организирахме сватба, имахме гости от много места и реално на голяма част поканите щяхме да им дадем направо на сватбата, та сайтът ни беше добър вариант Blush

# 588
  • Мнения: 583
Аз имам въпрос за поканите - има ли момичета, които са си правили или ще си ги правят сами? Каква програма използвахте? Аз бях харесала един сайт, greetingisland, където има безплатни готови мостри, които доста ми допадат. Но шрифтовете са на латиница, на кирилица няма и не излизат добре. Та се чудех има ли смисъл да се пробвам с  adobe illustrator или ще е сложно за начинаещи.

Ние си ги правим сами Simple Smile Използвахме си Microsoft Word, като си свалихме шрифт от интернет. Когато отидохме да печатаме обаче, се оказа, че шрифтът не се чете много лесно и жената  на място в печатницата ни предложи друг, та го сменихме, но и той е наличен свободно в нета. На нас реално ни трябваше печат и дизайн само за текста, зависи вече какво имате вие като идея Simple Smile

# 589
  • Мнения: 574
Вълшебство благодаря, ще проверя и там. Може би наистина, ако е печат от двете страни, може да стане.

Рапунцел, нещо не мога да си го представя, имаш ли снимка (може и на лично)?

# 590
  • Мнения: 583
При нас просто текстът е само малка част от поканите Simple Smile
Качвам тук направо снимките, но ще моля да не ме цитирате, защото по-късно искам да ги изтрия Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 01:34 от _Рапунцел_

# 591
  • Мнения: 574
Супер, много са хубави. Аз понеже не съм особено сръчна и мислех да са съвсем обикновени на едно картонче и евентуално пликът с восъчен печат Blush

# 592
  • Мнения: 583
И ние не сме от най-сръчните, то си и личи, има тук-там кривичко, ама се успокояваме, че са от сърце Grinning Иначе следвахме туториъл в ютюб, като малко поизменихме модела. В крайна сметка си ги харесваме, само трудно насмогваме с правенето, че сме кът откъм свободно време Simple Smile

Ние днес отметнахме още една задача - поръчахме торта Simple Smile
Вече ни остават по-дребните работи и гледаме малко по малко да ги вършим, за да не ни се струпват в последния момент. Истината е, че много хора ни се смяха, че започваме подготовка от доста рано, но в крайна сметка ние свършваме по едно нещо в месеца без особени нерви и сега 3 месеца и нещо преди сватбата, не сме имали нито един момент, в който да изпаднем в "нервна криза", а доста слушахме от различни приятели и познати как да се организира сватба е изключително натоварващо  Grinning

# 593
  • Мнения: 1 998
Аз на доста моменти се напрягах в организацията, много се притеснявах дали всичко ще е наред и да не пропусна да предвидя нещо, мъжът ми се притесняваше главно за финансовата част, а аз все гледах да го успокоявам и накрая взе, че ми повярва, че предвидената сума ще стигне за всичко, което сме намислили. Simple Smile Няколко дни преди сватбата аз вече не исках да мисля за нищо, исках да се отпусна, да се радвам на деня и да не се притеснявам за нищо, но точно тогава мъжът ми се изнерви и напрегна най-много, тъй като все пак има неща, които няма как да свършиш много по-рано, а се правят няколко дни преди сватбата /поне при нас/ и в деня преди сватбата бяхме най-напрегнати и вечерта се скарахме доооста, но хубаво си повикахме и се успокоихме, после се уточнихме, че никой не обвинява другия за нищо, а просто напрежението около големия ден ни е дошло в повече и се сдобрихме подобаващо. Grinning

# 594
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Аз имам въпрос за поканите - има ли момичета, които са си правили или ще си ги правят сами? Каква програма използвахте? Аз бях харесала един сайт, greetingisland, където има безплатни готови мостри, които доста ми допадат. Но шрифтовете са на латиница, на кирилица няма и не излизат добре. Та се чудех има ли смисъл да се пробвам с  adobe illustrator или ще е сложно за начинаещи.

Ние си ги правим сами Simple Smile Използвахме си Microsoft Word, като си свалихме шрифт от интернет. Когато отидохме да печатаме обаче, се оказа, че шрифтът не се чете много лесно и жената  на място в печатницата ни предложи друг, та го сменихме, но и той е наличен свободно в нета. На нас реално ни трябваше печат и дизайн само за текста, зависи вече какво имате вие като идея Simple Smile

За да се избегне проблемът с шрифтовете, запазвате като pdf или jpg и няма проблем Wink
На Paint също могат да се ползват шрифтове.

# 595
  • Мнения: 574
Аз пробвах да запазя текста като снимка и да го наложа в сайта, но нещо резолюцията стана зле. А изцяло на paint ме притеснява, че няма да стане достатъчно симетрично, а и напасването на размера. Но днес мисля да седна и да изпробвам различните варианти, все някой ще стане. Много мои приятели са си наемали специално графичен дизайнер за целта (някои с намаление като за приятел), но на мен това ми се струва малко прекалено.
Аз имам въпрос за поканите - има ли момичета, които са си правили или ще си ги правят сами? Каква програма използвахте? Аз бях харесала един сайт, greetingisland, където има безплатни готови мостри, които доста ми допадат. Но шрифтовете са на латиница, на кирилица няма и не излизат добре. Та се чудех има ли смисъл да се пробвам с  adobe illustrator или ще е сложно за начинаещи.

Ние си ги правим сами Simple Smile Използвахме си Microsoft Word, като си свалихме шрифт от интернет. Когато отидохме да печатаме обаче, се оказа, че шрифтът не се чете много лесно и жената  на място в печатницата ни предложи друг, та го сменихме, но и той е наличен свободно в нета. На нас реално ни трябваше печат и дизайн само за текста, зависи вече какво имате вие като идея Simple Smile

За да се избегне проблемът с шрифтовете, запазвате като pdf или jpg и няма проблем Wink
На Paint също могат да се ползват шрифтове.

# 596
  • Мнения: 811
Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но обикновено сватбите се правят в събота или  неделя , нали?  Нещо съвсем се обърках с избора на дата.

# 597
  • Мнения: 574
Напоследък и в петък, че даже и през цялата седмица.

# 598
  • София
  • Мнения: 22 948
Aз съм била и в понеделник на сватба - не подписване, а сватба.  Simple Smile

# 599
  • Мнения: 811
То ясно хора всякакви, но мисълта ми беше като ден повече съботи или недели се правят?

Общи условия

Активация на акаунт