Сватба, булките на 2019

  • 76 386
  • 766
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 16
Започнахме нашите приготовления с нагласата за градинска сватба, но така като ви чета коментарите и взех да се разубеждавам. Все пак ще търсим подходящ ресторант до 80-90 гости в Пловдив, ако имате преки впечатления, моля споделете.

# 631
  • Мнения: 2
Булчета здравейте и от мен Joy моят въпрос е относно традицията и ритуалът ни... Когато дойде ММ  за да ме откупи или открадне как така рязко след като ме е откраднал баща ми ме изпраща до олтара Tired Face някак си не мога са ги свържа двете истории.. Мислили ли сте по този въпрос?

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Бащата изпраща булката до олтара в американските филми. Тук си влизате двамата.

# 633
  • Варна
  • Мнения: 1 885
За гражданския брак мъжът ми дойде да ме вземе и после с кумовете се влиза в Ритуалната зала. На изнесения ритуал баща ми ме отведе до олтара. Simple Smile

# 634
  • Мнения: 813
Момичета , мен ме мъчи въпросът как стоят нещата , когато майка ми е  починала , а с баща ми не си говорим? Може би леля ми може да поеме нейното място?

# 635
  • София, България
  • Мнения: 3 629
Момичета , мен ме мъчи въпросът как стоят нещата , когато майка ми е  починала , а с баща ми не си говорим? Може би леля ми може да поеме нейното място?

Не е нужно да следвате каквито и да било традиции Simple Smile Правите го както си ви харесва на вас. Не е нужно някой да ви извежда от вкъщи или да ви "води до олтара". Не се притеснявайте за такива неща, правете си го както си го усещате. Още по-малко имате нужда в този ден още нещо да ви се напомня, че майка Ви вече я няма, така че според мен го направете така, както ще се чувствате максимално добре! Както ви се иска! Нищо не е задължително Simple Smile

# 636
  • Мнения: 583
Момичета , мен ме мъчи въпросът как стоят нещата , когато майка ми е  починала , а с баща ми не си говорим? Може би леля ми може да поеме нейното място?

Не е нужно да следвате каквито и да било традиции Simple Smile Правите го както си ви харесва на вас. Не е нужно някой да ви извежда от вкъщи или да ви "води до олтара". Не се притеснявайте за такива неща, правете си го както си го усещате. Още по-малко имате нужда в този ден още нещо да ви се напомня, че майка Ви вече я няма, така че според мен го направете така, както ще се чувствате максимално добре! Както ви се иска! Нищо не е задължително Simple Smile

Не мога да го кажа по-добре Simple Smile Съжалявам, за ситуацията Sad Повече от ясно е, че никой не може да замени майката, според мен също не е необходимо да се насилва ситуацията, като се търси "заместник". Подредете си ритуалите така, както на вас ще ви харесва, изберете си тези, които ще ви карат да се чувствате добре и не правете нищо, защото трябва Simple Smile

# 637
  • Мнения: 813
Да ви кажа с лелинка сме в добри отношения , близки и би ме било хубаво тя да я замести там със захранването с меда. Все пак тя ми е най-близкия до нея човек (сестра) и мисля би било добре .

# 638
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Моята майка също я няма вече
 Захрани ни свекървата. Но вие ди го направете както искате. Може и изобщо да не се прави.

# 639
  • Мнения: 813
Можете ли да ми кажете каква е точно ролята на майката на булката в обичаите ?

# 640
  • Мнения: 9 185
Свекървата захранва с мед,посреща в ресторанта.за тъщата почти няма роля.Това,ако се спазват ритуалите на обредния дом,ако си измислите ваш сценарии,можете да им възложите каквито си роли искате.но не съм много сигурна,дамите от обредния дом доколко са гъвкави в това отношение.
   Аз съм майка на бъдеща булка и ми е много приятно и полезно да ви чета.Непрекъснато повтарям на моите деца,че това е техният ден.Да си го направят точно такъв,какъвто го искат,с хората,които те искат.
   Ролята на родителите на булката е да застанат след подписването,заедно с другите родители и да приемат поздравления.Например.
  

# 641
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Според мен ролята на майката е най-вече преди сватбата - да помага, съветва, успокоява... При мен това беше сестра ми . А иначе има и други интересни обичаи. При нас - минаване под три ленти. Държаха ги шаферките, но може да сложите и родители, близки и т.н.

# 642
  • Мнения: 9 185
  Това  с трите ленти го бях забравила.При нас,в Северозапада,избират неомъжени момичета да ги държат.Аз съм от Плевен,такъв обичай там няма.
  В нашия Обреден дом предлагат няколко варианта на ритуал и младоженците си избират.Без танци,с танци,да влязат в ресторанта с кумовете,сами,бащата да изведе булката.Моята дъщеря иска татко й да я заведе до олтара.Ритуалът ще е изнесен.
   Не знам има ли други майки на булки в темата,но да си кажа.Аз гледам на сватбата на дъщеря ми като на един много як купон.Изобщо не искам да изпада в притеснения за време,порции,гости и прочие.Винаги има и доволни и недоволни.Съветвам я въобще да не й дреме и да си поканят наистина само хора,които по някакъв начин са съврзани с тях и са им на сърце.
   Като майка,ако може,да ми спести онази песен,в която се пее "стъпяй пристъпай  булчице млада,назад не поглеждай" /или нещо подобно/.Не искам никакви сълзи в този ден,освен от щастие.

# 643
  • Мнения: 583
Ако повече родители разсъждаваха като вас, на много младоженци щеше да им е спестена голяма част от този стрес, за който все говорят Grinning Браво! Simple Smile

# 644
  • Мнения: 2
Бащата изпраща булката до олтара в американските филми. Тук си влизате двамата.
все по голяма практика става и при нас.. Колкото повече видео записи гледам толкова по често е бащата да изпрати булката до олтара... Колкото до нашата сватба ритуалът е изнесен и реален в същият ден от тържеството.. За това попитах

Общи условия

Активация на акаунт