Кога започнахте работа след раждането?

  • 3 944
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
OЩе не съм започнала, но след 3 месеца се надявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
мен ако ме питам някога вечно ще съм си в майчинствоТози начин на живот ми допадна и неиска да се връщамна работа.Нооо догодина ще се замисля по въпроса

# 17
  • Мнения: 5 299
Вие ме убихте  ooooh! Единственната причина да се върна на работа преди 3г. е да няма какво да ям. Детето е по-важно и ще порасне толкова бързо, че ще съжалявам цял живот ,че съм изпуснала детството му и го е въэпитавал друг човек. Crossing Arms

П.П. Не съм взела нито 1 лв. майчинство и мъжа ми е на заплата.
Това според теб, всеки си има различно виждане по темата.

# 18
  • Мнения: 388
Когато дъщеря ми беше на 1 година и 3 месеца се върнах на работа.

# 19
  • Мнения: 867
    Работех почти до раждането-имах много лека бременност. Върнах се втория месец-почасово, тъй като съм свободна професия и мога да си позволя да работя по няколко часа и да си гледам детето! Не считам че работещите майки са по-лоши от останалите!

# 20
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Работех до последно и се върнах на работа в деня , в който дъщеря ми навърши три месеца!

# 21
  • Мнения: 6 619
Вие ме убихте  ooooh! Единственната причина да се върна на работа преди 3г. е да няма какво да ям. Детето е по-важно и ще порасне толкова бързо, че ще съжалявам цял живот ,че съм изпуснала детството му и го е въэпитавал друг човек. Crossing Arms


Не съм съгласна,мисля че на едно дете освен залъка трябва да се осигурява и възможност за развитие..Аз съм доста деен човек и не мога да си представя да стоя в къщи и живота ми да бъде ограничен единствено до детето.Мисля си ,че моето развите и обогатяване/не само финансово,но и духовно/ ще ме направи по-щастлива майка и по този начин ще науча и детето си да върви винаги напред.не става въпрос само за пари ,а за чувство на пълноценност.

# 22
  • Мнения: 7 474
Ами не е нужно да се съгласявате с мен, както и аз не мога да се съглася, че да си гледаш детето(нямам предвид до 20г. , а поне до 3 г.) , вместо да работиш те прави непълноценен.  Това ще го разберете след 10 г., но ще е късно (това го казвам като очевидец).
Пак повтарям това си е мое мнение и не държа някой да се съгласява с него, нито пък ви убеждавам в него.

# 23
  • Мнения: 656
Все още не работя!  Wink

# 24
  • Мнения: 919
Ще се върна скоро. Дъщеря ми ще е на 10 м и 10 дни. Връщам се по мое желание, динамиката на работата ми липсва Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Официално се върнах, когато стана на 4 месеца. Неофициално не съм спирала да работя.
Държа да допълня, че не го направих заради парите, а защото аз го исках и смятам, че и на детето ми се отрази добре.

# 26
  • Мнения: 3 760
Ще я гледам до година и половина-две! И напълно подкрепям Leo .

# 27
  • Мнения: 8 917
На 45-я ден трябваше да пътувам  всеки ден по 500 км три дни подред Shocked и то си знае заради кой Close, но всичко рано или късно се връща - прибирах се при бебка капнала за 5 часа през ноща от които я кърмих и сутринта в 5 отново ставах. Бях тотално гроги след третия такъв ден, но просто се налагаше - бях обещала на работата си и разчитаха на мен Thinking След това започнах да ходя 1-2 пъти в седмицата да си свършвам работата и така - хем си я вършех, хем си гледах бебка...от 2-3 месеца ходя редовно, но работата ми е такава, че мога първо да се съобразявам с Гери и тогава - с всичко останало, заради което съм безкрайно признателна и благодарна на работодателите си  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 089
на 30-я ден приех поръчка.
но пък работя в къщи.
мисля, че комбинацията е трудна, но не лоша.

# 29
  • Мнения: 596
Бебка е на 5 месеца. Не мога да се отделя от нея, когато от време на време ми се налага да изляза ми домъчнява страшно за нея и единствено тя ми е в главата, гледам колкото се може по бързо да се върна в къщи. Може би ви се струва налудничево, но е наистина е така. В началото си мислех, че ще я гледам до навършване на 2 години, но сега се замислям да остана и 3-тата година в къщи, която се води неплатен майчински , но все едно...

Общи условия

Активация на акаунт