Пловдив - работа, доходи и живот

  • 19 070
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Ама инжененерни кадри ли, администратори ли?
Администраторите понякога взимат повече от другите средни специалисти, нали са близо до шефа. Също технически и сервизни специалисти, закупуване, доставки в отделите. Не мениджъри. Вече за ИТ заплатите са други ... За такива условия съм чувала, 1200 е горния праг, започват 200-300 надолу и то хубавите западни фирми със социални придобивки. Мениджърите обикновено си ги довеждат отвън...

# 61
  • Мнения: 30 802
Аз се чудя, ако идваш от чужбина и знаеш език на ниво - какво ще правиш по производствата, има позиции за хора с езици и сигурно взимат повече от 1200.

# 62
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за отговорите до момента. Виждам, че вече ми намерихте жена и си имаме и бебче , няма лошо, надявам се и това да стане в бъдеще. Simple Smile Да, ще напусна квалифицирана работа в чужбина, но винаги мога да се върна ако пожелая. Просто искам да живея там, където се чувствам у дома и между свои хора. За мен чужбина не е за сам човек, виж ако имах семейство може би...

Изглежда има доста хора с различни мнения по въпроса. Не знам дали стана ясно, че говоря за сам човек? Доста хора казвате, че 1200лв. за сам човек са малко за що годе нормален начин на живот, няма да ми остават пари за излизане, ще мизерствам, няма да спестявам и т.н. , как тогава се справяте не разбирам? Също ми е интересно, както споменаваше някой в поста си 1200лв. е не лоша заплата за квалифициран човек, а и като сравня заплатите в jobs.bg, те са масово 800-1400лв., явно това са заплатите в Пловдив за почти всички сектори нали така? Вие хора по 2000лв и отгоре на човек ли взимате всички, аз само с ИТ специалисти и международни шофъори ли си пиша?

# 63
  • Мнения: X
Аз пиша така, защото връщането в бг, както и отиването отново в чужбина е ново начало, а всяко ново начало е трудно и човек трябва да се замисли. По моя опит хората живяли дълго в чужбина трудно свикват с някои неуредици в бг и много от тях отново се връщат в чужбина.   Аз лично се отказах от постоянна емиграция преди години от идеализъм и наистина доволна съм че съм  близо до близките си (затова се и отказах) но по отношение на материалното положение като интелигент в България не мисля че имам материалното спокойствие, което бих искала, посрещам си разходите както и Вие ще можете с 1200 лв., но не мога спокойно да пътувам по света и се чувствам ограничена от обстоятелствата. Споменах децата, защото най- вероятно скоро ще Ви се случи (и сигурно в бг по-лесно ще намерите сродна душа), но това е моментът в който животът малко или много излиза от Вашия контрол и в този момент неуредиците се усещат най-много. Иначе 1200 е много добра чиста заплата за среден специалист, особено в Пловдив. Ако сте над това ниво може да очаквате и повече. Иначе в бг всичко е по-сладко дори въздухът си мирише на родно, така е, и все пак си помислете да не паднете от високо ...

# 64
  • Мнения: X
Аз се чудя, ако идваш от чужбина и знаеш език на ниво - какво ще правиш по производствата, има позиции за хора с езици и сигурно взимат повече от 1200.
Аз съм от хората с езици, по толкова взимат максимум (немениджърско ниво)

# 65
  • Мнения: 54 059
Тези 1200 бруто ли са?

# 66
# 67
  • Мнения: 30 802
Аз само да напомня, че ако имаш интернет връзка, то "в Пловдив съм" става много относително понятие.

# 68
  • Мнения: 3 604
С 1,2к ще си живееш прекрасно в Бг. Щом те влече насам не го мисли живей така както искаш малко хора го правят в Бг.

# 69
  • Мнения: X
Това което имах предвид аз че в БГ още ни правят на маймуни в някои отношения, но все пак се вижда светлина в тунела ... Но все пак на запад българин да има квалифицирана работа е постижение и е не трябва да се загърбва с лека ръка, ако човекът не смята че е постигнал всичките си "материални" цели все още, може да постои още малко. Иначе за борещите се в бг 1200 е много добре нето и не е толкова често срещано все още в Пловдив. Да се прибереш с оферта за работа е доста плавен преход...

# 70
# 71
  • Мнения: 5 819
   Като ще живеете в собствено жилище и няма да плащате наем, няма как да не ви стигнат 1200.00 лв. Повечето хора в големите градове взимат такива заплати, но плащат и квартира. Все пак съумяват да вържат двата края. Да не говорим, че в малките градове взимат заплати по 500-600 лв. и живеят и на квартира, като квартирите и в тези градове не са никак евтини. Относно яденето - ще готвите вкъщи и ще взимате храна за работата, за да спестите пари. Като е необходимо, ще се яде едно ястие 3 или 4 дни. Ако обичате да се угаждате в храната и не ядете едно и също ястие всеки ден, няма как да ви стигнат парите.

# 72
  • Мнения: 423
Животът е едно приключение. Когато човек се чувства в свои води и е сред приятели парите нямат значение. Ако не ви стигат тези пари   винаги има начин да се изкарват допълнително. 
Калеко ми казва: " Ерген човек пари не държи". Прав е. Работила съм и за по 2 000 и пари съм нямала. Не съм се лишавала от нищо, дори почивки. Сега съм семейна и тричленно семейство се оправя с около 1500 лв и пак има ресторанти, пари за култура и т.н.  Затова направете каквото ви казва сърцето

# 73
  • Мнения: 1 355
Прочетох всичко с голям интерес, защото аз също обмислям завръщане в един друг град и от една друга чужбина. Още щом споделя с познатите си, веднага ме атакуват - какво съм щяла да правя, щяла съм да мизерствам с тия ниски заплати, сякаш хората в БГ нямат живот.
Аз обаче прекрасно те разбирам и каквото и решение да вземеш, желая ти успех!

# 74
  • Мнения: 9 052
vion отчасти са прави. като си помислиш малко ти си се преместила от този град и си оставила място. То не е останало празно, някой е дошъл и го е заел. Т.е. има опасност да те мобнат , особено ако има недостиг на раб. места или на нещо там.  Дори от роднини би могло да се очаква като пример давам бабата е удобна бавачка на единия внук и сега пристигате с още един ... и ставате от забавен гост на конкуренция и трън в петата/.  Само пример давам.

Общи условия

Активация на акаунт