Шумоизолация на апартамент

  • 29 243
  • 199
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 133
Ние имаме мега супер специални шумоизолиращи прозорци, с аргон, които тежат тонове, със супер специални уплътнения, дистанционери и тн. Имаме главни пътища наблизо, които шумят нон стоп. Тези шумове ги филтрират много добре. Една гумичка някъде да не е добре, веднага се усеща шума. Но на пътя, който е до вкъщи точно се получават вибрации, които няма прозорци, нито пък щори, които да могат тушират. Особено камиони минаващи с голяма скорост - абсурд. Също към единия съсед сме си направили изолация на стената - пак специална + 2 двоен (!!!) шумоизолиращ гипскартон. Определено помага за спиране на някакви ежедневни звуци - бани, телевизори, кухни, кучета. Когато се кара на кучето си обаче пак си се чува.

# 76
  • Мнения: 974
Но на пътя, който е до вкъщи точно се получават вибрации, които няма прозорци, нито пък щори, които да могат тушират. Особено камиони минаващи с голяма скорост - абсурд.
Поради същата причина продадохме жилище. Страхотна локация и гледка, но шумът от булеварда проникваше в костите независимо от качествената дограма. Нямаше спане. Някакъв особен шум, чийто  честота предизвикваше напрежение и безпокойство като човек си легне, особено вечер когато всичко наоколо е тихо. В момента сме жертва на малко дете топуркащо и галопиращо над главите ни почти денонощно. Пак няма спасение. Омръзнаха ни караници. Животът в тия колонии е......

# 77
  • Мнения: 133
Но на пътя, който е до вкъщи точно се получават вибрации, които няма прозорци, нито пък щори, които да могат тушират. Особено камиони минаващи с голяма скорост - абсурд.
Поради същата причина продадохме жилище. Страхотна локация и гледка, но шумът от булеварда проникваше в костите независимо от качествената дограма. Нямаше спане. Някакъв особен шум, чийто  честота предизвикваше напрежение и безпокойство като човек си легне, особено вечер когато всичко наоколо е тихо. В момента сме жертва на малко дете топуркащо и галопиращо над главите ни почти денонощно. Пак няма спасение. Омръзнаха ни караници. Животът в тия колонии е......

Ами, това на нас ни е ясно. Спасението ни е, че си изнесохме баня и кухня в страната, която е към пътя. А спалните ни са от по-тихата страна. И пак - мине ли камион - усеща се (но може би в уточнение - пътят е от бетон).

# 78
  • Мнения: 9 647
Може ли да напишете конкретни материали за изолацията на стената, щом  в известна степен помагат, някой може да се възползва.

# 79
  • Мнения: 133
Може ли да напишете конкретни материали за изолацията на стената, щом  в известна степен помагат, някой може да се възползва.

Ами не съм аз майстора, но беше от този тип  https://www.easy-noisecontrol.be/product/easyfoam-noppenschuim/ в оранжево май... вече не знам каква дебелина.

# 80
  • Мнения: 187
Ние имаме мега супер специални шумоизолиращи прозорци, с аргон, които тежат тонове, със супер специални уплътнения, дистанционери и тн. Имаме главни пътища наблизо, които шумят нон стоп. Тези шумове ги филтрират много добре. Една гумичка някъде да не е добре, веднага се усеща шума. Но на пътя, който е до вкъщи точно се получават вибрации, които няма прозорци, нито пък щори, които да могат тушират. Особено камиони минаващи с голяма скорост - абсурд. Също към единия съсед сме си направили изолация на стената - пак специална + 2 двоен (!!!) шумоизолиращ гипскартон. Определено помага за спиране на някакви ежедневни звуци - бани, телевизори, кухни, кучета. Когато се кара на кучето си обаче пак си се чува.
Здравейте, на коя марка е дограмата ви и знаете ли колко децибела е шумоизолацията й? Аз преглеждах точно по този критерий дограмите и по мои наблюдения най-високо ниво на шумоизолация прелага Саламандър - 48 децибела. Предстои ни да слагаме дограма откъм шумната страна на сградата и търсим най-доброто.

# 81
  • Мнения: 40 857
Ефектът от стъклопакета е много по-голям от ефекта на дограмата, затова там се концентрирайте. Задължително троен и евентуално поне едно по-дебело стъкло.

# 82
  • Мнения: 133
Това, което казва Черна станция е правилно. Не знам защо обаче в главата ми е останало, че най-доброто решение против шум е двоен стъклопакет с някакви разстояния и аргон (може да се бъркам - минаха няколко години). Нашето е с троен, заради енергийната ефективност. Също - без никакви щори, ростери и тн.

Скрит текст:
Нашата дограма е Rehau

# 83
  • Мнения: 5
Ние правихме, но на стените - с mute sistem. Ефект има. Понякога все още се чува, но много леко и приглушено. Получи се обаче един интересен ефект, който не предполагах. Понеже шумовете от страничните съседи се ограничиха много, почнах да чувам някои шумове от горните и долните съседи, които преди никога не съм чувала. Т.е. най-вероятно не съм им обръщала внимание и те са били за мен фонов шум, който дори не съм отразявала съзнателно, на фона на шума от съседите, които живеят странично на нас. Напр. сега леко чувам телевизора на съседката от долу, а преди не.

Искам да попитам коя точно c mute system сложихте -  mute system 20 или mute system 63 ? Понеже и аз чувам как си говорят съседите в кухнята, от моята спалня, музиката от там все едно е в спалнята ми...

# 84
  • Мнения: 701
mute system 63

# 85
  • Мнения: 974
Звукоизолациите имат ефект единствено ако са от към страната на източника на шума. Затова и най добрата и всепризната изолация за тропащи отгоре съседи е плаващия под, а при страничните дразнители корите с яйца трябва да монтирани от към техните страни. Всичко останало е вятър работа и пилеене на пари

# 86
  • Мнения: 40 857
Звукоизолациите имат ефект единствено ако са от към страната на източника на шума. Затова и най добрата и всепризната изолация за тропащи отгоре съседи е плаващия под, а при страничните дразнители корите с яйца трябва да монтирани от към техните страни. Всичко останало е вятър работа и пилеене на пари

Доста истина има в това. Веднъж стигнал стената шумът се разпространява по цялата конструкция. Затова ако може да бъде спрян преди това е супер.

# 87
  • Мнения: 9 647
Е все пак споделиха няколко човека, че е имало ефект като са си сложили някаква изолация  у тях. Иначе съм чувала, че ударният шум предимно се разпространява по конструкцията, така че ако е възможно да се спре въздушният поне, пак е нещо.

# 88
  • Мнения: 9 774
Корите без яйца шумоизолират заради формата (пирамидките -пълни и празни), не заради материала. Има съвременни материали за шумоизолация, които са със същата форма. Но там вече дебелината отнема много от размера на помещенията и за обикновен апартамент не е много добре.

Сигурно ще ме опровергавате, ама моето впечатление от гипскартона е, че той също "кънти", за разлика от стандартната мазилка с шпакловка. Да, с гипскартон стените ще бъдат равни, знам. И е по-лесно слагането, и е по-евтино, май.

# 89
  • Мнения: 974
Гипскартона на страничните стени помага, не е като без хич. При нас апартамента обгърнат отвсякъде  с двоен пласт каменна вата ( от по плътната),вкл. и таваните,  гипскартона ни обаче не е двоен както трябва а е само един слой. Та ефект има някакъв честно казано, но не е това което очаквахме . И то ефекта се изрази повече в страничните стени и поприглуши говора на съседите, но пред тупуркането отгоре е безсилен.

Общи условия

Активация на акаунт