Куче и дете

  • 15 675
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 994
На възрастта, на която е детето, не бих взела и куче-бебе. И двамата ще са еднакво неориентирани, няма да се пазят и може да се наранят взаимно. Отделен е въпросът с приучаване към хигиенни навици.
Избраните породи искат доста повече от 1 час сутрин и 1 час вечер. Писали сте, че не искате да създават много проблеми, от което си вадя извода, че не сте много наясно какво ви очаква. Кучето-бебе в началото се храни като бебе, безразборно ака и пишка, докато се научи, унищожава вещи и мебели, вие, когато е само. Определено е допълнително физическо натоварване, за което е добре да има поне двама вкъщи, които могат да се редуват в задълженията.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 348
от друга страна, ако човек е организиран, точно това е най-подходящия момент да се вземе куче
по цял ден ще има възможност за наблюдение и обучение, а не катомен да си вземе отпуска, за да има вереме за социализиране и привикване на кучето

в период на месец-два ще е зор, ама после по цял ден с кучето и бебето навън и няма да има бели вкъщи

# 17
  • Мнения: 2 328
Вземете котка,щом толкова държите на животно ВЪВ къщата си.Час-два разходка през лятото си е живо мъчение за кучето.Те имат нужда от игра на двор,да тичат,да правят мазало,да им се отделя внимание.

# 18
  • Мнения: 2 430
Моето момченце е малко по-голямо и аз много се чудих да взема ли куче, докато съм в майчинство да свикне. Обаче се радвам, че не взех - синът ми е малък още да разбере, а и едно голям зор щеше да е и второ, че сега който се грижи за него през деня трябваше и кучето да му натреса.

# 19
  • Мнения: 12 099
Синът ми е на 4години и много иска куче, врънка периодично откакто проговори на годинка и нещо. Обмислям да му взема след 5-6 години, когато ще може да се грижи за кучето. Каката обаче я е страх от повечето кучета. Знам, че имам много време, но тъй като никога не съм гледала животно нямам представа какво ще е подходящо. Знам, че искам да е и подходящо за отглеждане в малък апартамент и с лесна поддръжка (относително, де). Живеем в двустаен, 54 кв.м. и на 5 минути от парка, където може да бъде разхождано. Децата ми са доста енергични и обичат да прекарват време навън. Какво куче би било подходящо при тези условия?

# 20
  • Мнения: 2 433
Като човек с бигъл вкъщи, ше ти кажа, че просто не става с час сутрин и вечер. И то съвсем приятелски го казвам, просто няма как да измориш кучето за това време и съответно ще има погром вкъщи. Ако не вярваш- има куп снимков материал в нета от белите им. Ориентирай се към някоя друга порода, не ловна, за да не съжаляваш.

Mama Ru, адмирации, че чакаш да пораснат, но не се надявай да те отменят в разходките Simple Smile За малък апартамент и сравнително поотраснали деца ще препоръчам йорки, косъмът им е като човешки и съответно няма да го има момента с нон-стоп чистене, малки са и дъщеря ти ще я приеме по-лесно. Свеки я беше страх от кучета, панически страх, докато не видя как отрасна нашето, сега постоянно гали чужди по градинките. Но пък те имат нужда от пострижки и ежеседмична баня. Насочи се към какво точно търсиш според това, което можеш да дадеш ти(персонално), не смятай децата в картинката с грижите, ако помагат,супер, но не лежи на това.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 348
аз живея в малък апартамент, с куче и две котки
гарсониера, тоест
не ми е тясно, но нямам много мебели
гледала съм пак в гарсониера, преустроена, немска овчарка и малко дете, пак не ни беше тясно, но кучето не влизаше в стаята на детето
при повечето породи кучета са в опасност играчките на детето, поне докато е малък добитъка
и е нужно много време за разходки
аз релаксирах навън с кучето, от малки деца, от врясък и грижи, но това съм аз
всеки внимателно трябва да прецени за себе си

# 22
  • София
  • Мнения: 13 229
Преди да мислиш за порода, обмисли следните неща:
1. Имате ли вкъщи възможност и време да отделите първите няколко месеца за възпитание на кучето? Първите 10 месеца всяко кученце е бебе, което прави бели, изпуска се, хапе, къса, вие, плаче и какво ли не още. Проблемът не е в разходката. Колко ще му се разхожда е въпрос на темперамент и той е само частично определен от породата. По-важно е да му се отдели внимание за възпитание и обучение.
2. Имате ли готовност да чистите след него и да не се ядосвате на разрушенията му? Може само да разкъса няколко пантофа или книги, но може да изгризе входната врата или да изкопае любимия ви фотьойл.
3. Готови ли сте за свързаните с кученцето разходи? Ваксини, прегледи, обезпаразитяване, което с малко дете вкъщи е по-често. И се случва да трябва да оставите детето и да хукнете по доктори с кученцето, защото и те боледуват (особено в бебешка възраст).
4. Готови ли сте да се карате или да ограничавате детето си, заради кучето? За да не го тормози, защото това не е играчка.
5. Готови ли сте да гледате 2 бебета наведнъж - вашето и пухкавото? Изисква много сили, време и изморява много, но пък носи неимоверно удоволствие.
Вкъщи имаме 4 деца на различна възраст и 3 кучета на различна възраст. Най-"удобни" за отглеждане с малко дете са ми били двете малки породи, докато средната порода си искаше повече движение, подстрижка и т.н. Но пък едното дребно куче има хроночно заболяване, което се обостря на пролет и има моменти, в които пренебрегвам децата заради това.
Накратко - кучето е удоволствие, но и огромна отговорност и трябва трезва преценка дали е по силите на атопанина.
Породата е въпрос на вкус. Само едното ни добиче отговаря на описанията за породата си. Другите са повече котки като поведение, а би трябвало да са далеч по-истерични. Wink

# 23
  • Мнения: 8 952
Взимането на куче вкъщи е абсолютно отговорно и много сериозно решение. Fever Ray много подробно е обяснила.
Добре е да се обмисли 100 пъти преди да се действа.

Първата година е трудно - има чистене, изглаждане на хигиенни навици, възпитаване на кучето.  Общо взето то трябва да вие приоритет. След първата година нещата стават по-лесни.

Нашето куче е голдън ретривър и препоръчвам тази порода за семейство с деца.
Тези кучета са много спокойни, много обичат деца, търпеливи са. А най-големият им плюс е, че почти не лаят.

Минуси - мноооого косми вкъщи. И това, че са големи и силни кучета - трудно е да го оставиш някой да ти го гледа и разхожда като решиш да отсъстваш и да пътуваш примерно.

# 24
  • Мнения: 76
Като човек с бигъл вкъщи, ше ти кажа, че просто не става с час сутрин и вечер. И то съвсем приятелски го казвам, просто няма как да измориш кучето за това време и съответно ще има погром вкъщи. Ако не вярваш- има куп снимков материал в нета от белите им. Ориентирай се към някоя друга порода, не ловна, за да не съжаляваш.

Mama Ru, адмирации, че чакаш да пораснат, но не се надявай да те отменят в разходките Simple Smile За малък апартамент и сравнително поотраснали деца ще препоръчам йорки, косъмът им е като човешки и съответно няма да го има момента с нон-стоп чистене, малки са и дъщеря ти ще я приеме по-лесно. Свеки я беше страх от кучета, панически страх, докато не видя как отрасна нашето, сега постоянно гали чужди по градинките. Но пък те имат нужда от пострижки и ежеседмична баня. Насочи се към какво точно търсиш според това, което можеш да дадеш ти(персонално), не смятай децата в картинката с грижите, ако помагат,супер, но не лежи на това.
искам куче което не създава много проблеми . да и ние сме в двустаен. но малките породи все викат че са опасни. а и ми изгледат ужасни без да обидя някой. където и да чета за всяка куче което уж става за деца пише че и не става. тоест навсякъде само има противоречиви мнения и аз и против и затова се колебая толкова много..

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Вземеш ли куче приготви се, че все едно имаш още едно дете. Буквално. Даже по-зле, защото децата порастват, а кучето винаги ще си остане дете.

# 26
  • Мнения: 2 622
Моят съвет е да изчакате да порасне детето. Както са писали по - горе, бебе куче и човешко бебе е едно и също откъм грижи, внимание,болести и разходи. Лично аз не бих си причинила едновременно и двете в никакъв случай.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 229
Друго важно е: преценката на пола. Кучетата също се разгонват. Женските имат цикъл 2 седмици 2 пъти в годината, а мъжките опитват да бягат тогава. Трябва да решиш дали ще кастрираш или ще внимаваш за животното. И оставиш ли го вкъщи повече от няколко дни, после страда ако решиш да го дадеш на друг. Да не говорим, че някои ги изхвърлят, но това е живо същество, а не ненужна вещ.
Имате ли място, което да отделите само за кучето? То трябва да има свое кътче, свое легло, купички и място за криене, когато му стане досадно, което с възрастта е често, защото възрастните кучета обичат да спят с часове и се ядосват ако някой ги събужда и дразни в тези моменти.
Имате ли място да отделяте детето от кучето, защото не е добре да ползват общи играчки?
На човек без опит с отглеждане на куче, не бих препоръчала да взима при малко дете. След 5-7 г.на детето е по-добре.

Абсолютно съм съгласна с Утро.

Нашите са кокер, чихуа и йорки.
Най-лесно ми е с чихито. Кокерът е най-трудоемък, а йоркито си е тралала. Гледала съм през годините немска овчарка, боксер и мопс. Последният беше душица, но някои хора изпитват неприязън към постоянното им хъркане и задъхване.

# 28
  • Мнения: 15 618
- бигъл - Доста енергично куче, което е и доста трудно за гледане. Не е за всеки тази порода кучета, особено за майки с малки деца. Обича да прави доста бели в дома и това не преминава, когато пораснат
- баскет - не мога да изкажа мнение
- дакел - Дакела е страхотно куче, но има навика да изяжда всичко в дома. И това не спира, когато пораснат. Има нужда от дълги разходки, за да си изразходи многото енергия, която има
-джак ръсел - Изключително енергично куче, което също се нуждае от много тичане и разходки. Лятото е добре, но зимата ще видите зор. Също яде доста неща в дома
- староанглинска овчарка - не мога да изкажа мнение
- кавалер кинг чарлз шпаньол - пуска страшно много косми и от това спасение няма. Също изключително енергично куче, което има нужда от много дъъъълги разходки

Куче, подходящо за дете е Лабрадор, Йоркширски териер, Померан/Шпиц, Френски булдог. Лабрадора, обаче също се нуждае от много разходки и пуска доста косми. Другите три породи са доста по-мързеливи и не изискват особено внимание и разхождане

# 29
  • София
  • Мнения: 7 994
Имаме две кучета, които гледаме от преди да се роди детето. Това е огромен ангажимент, с който трябва да се съобразяваш - финансово, за отпуски, за чистене, здравословно. Отпуските винаги ги планираме заедно с майка ми, за да има човек, който да се грижи за тях. За фризьор, ветеринар и пр. ангажименти, също трябва някой да е наличен, желателно шофьор.
Вкъщи сме двама възрастни, отделно има човек, който ги разхожда няколко пъти седмично. Наложи се по работа да живеем известно време в чужбина, водихме ги и тях. Ако живеете под наем, наемането на жилище също е затруднено при наличието на животно.
Когато малкият беше в периода от 1до 2-годишен, кучетата живееха в гардероба. Детето постоянно ходеше по петите им, дърпаше ги, спореха за играчки, опитваше се да яде от гранулите им, изобщо беше нон-стоп суматоха. Ако в такъв момент кучето е малко, може да се невротизира, наплаши или намрази децата, което впоследствие ще влияе и върху поведението му и като възрастно.
Сега синът ми е на 5, битката за гумени играчки продължава, постоянно викам подире му да не тормози животните. Те вече са свикнали, а когато прекали, го сръмжават, но и той не се впечатлява много.
Нашите животни са руски ловен шпаньол и нещо между чихуахуа и пинчер. Шпаньолът е изключително животно, много лудичко и енергично, независимо от възрастта. Т.нар. пинчер с сприхав, пакостлив и интелигентен, но той е двигателят за всички мизерии вкъщи. И преди да се сдобие с другарче виеше като банши, когато излизахме от вкъщи.

Ако човек не е гледал животни, не е свикнал с мизерията, която могат да създадат, и не е с нагласата, че трябва по-често да чисти заради космите, може да стане доста затормозяващо.
Моето предложение за порода са пудел, булонка, померан или йорки, но всички те искат системна поддръжка на козината.

Общи условия

Активация на акаунт