Куче и дете

  • 15 686
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 647

направо ме карате да мразя кучетата .. или поне отглеждането им..

Е, чак пък да ги мразиш.....
Това са едни прекрасни създания, които дават безкрайно много любов в замяна на хранене и разхождане. Просто си трябват грижи за тях, като за всяко живо същество. Ако смяташ, че ще ти е трудно с куче, вземи котка. Така със сигурност няма да правиш нищо друго, освен да я храниш /ако е с дълга козина и да я решеш/и да й почистваш тоалетната. Аз лично съм гледала и кучета, и котки, и зайци. Зайчето ми беше най-лесно за гледане и го обичах безкрайно. Но получих алергия от козината му. От него получих алергия и към котките, и затова взех куче. Ако нямах алергията със сигурност щях да си взема котка

# 46
  • Мнения: 2 432
Аз винаги съм искала да имам куче, моят син също много се радва на кучетата в парка. Обаче просто осъзнавам, че в момента няма да ми стигнат силите да гледам кученце. Ако като стане достатъчно голям да казва си го иска още ще вземем, като съм с ясната нагласа, колко усилия ще коства.

# 47
  • Мнения: 15 647
и като има цикъл и то 2седмици какво се прави кърви навсякъде ? по зле от това да пикае навсякъде ли е ?

Имат цикъл да, и цапат. Точно поради тази причина си взех мъжко куче

# 48
  • Мнения: 76
Аз имам женски джак ръсел,това е най-умната и любяща порода.Това за енергичността е относително.Нашата спи до 16 часа,и тогава започва деня 😁 Сутрин си знае,разходка в 8 за 5,10 мин всичко върши,после следобяд,и след това вечерта пак.Бели не прави и все едно имам порче,не куче хихих.В момента съм бременна и само в началото за няколко месеца ще я закарам при родителите ми,но после си я взимам пак.Няма такава чиста обич 💖 Препоръчвам с 2 ръце,а и за деца мисля че са идеални.
за всяко куче което уж става за деца някой казват че става други не става и затова се чудя толкова

# 49
  • Мнения: 2 432
Всичко зависи от това, стопанина колко време и усилия е готов да положи. С най—добри чувства ви казвам, че и вие като мен в момента изглежда не разполагате с достатъчно време и енергия.

# 50
  • София
  • Мнения: 98
Много полезна темичка, благодаря!
Ние с мъжа ми също сме се замисляли за куче, но в апартамент някак си ми се вижда трудно. Доколкото знам, обаче, специално за отглеждане с деца са подходящи ретривърите. Те са много внимателни с децата, ако се възпитат добре.

# 51
  • Мнения: 76
И нашата бигла е много поспалива.
Ама някои напират още в 6 да излизат. Simple Smile

Нашият бигъл е мъжки. Ама наистина сутрин е чудо. Аз го будя, той се мушка под одялото да спи. Направо на сила го изкарвам сутрин. И все гледа да свърши бързо и да се прибира, та да си доспива. Събота и неделя спи, докато не стане някой - това 9-10 часа, не е проблем. Бях се подготвила, че ставането в събота и неделя рано ще се възобнови  [детето едва последните 1-2 години започва да става по-късно събота и неделя]. Абе имаме си най-мързеливото, но и най-доброто бигълче на света.
всички бигъл ли са такива ?

# 52
  • София
  • Мнения: 7 996

направо ме карате да мразя кучетата .. или поне отглеждането им..

Съвсем добронамерено съветвам: не сте за куче. Кучетата, особено бебетата, са буйни, шумни, палави, пакостливи, пускат козина, акат и пишкат, повръщат, женските имат цикъл. Кучето не умее да пази чисто, връща се мръсно от разходка, оставя кални лапи, трябва да се мие след всяка разходка, да се пуска прахосмукачка по-често от обичайното. Кучето иска на разходка, независимо дали навън е -20, +40, вее вятър/дъжд/сняг/ураган/торнадо. Обичайни дейности, като отиването на семеен уикенд някъде, се плануват след създаване на съответната организация.
Кучето може да е ранобудно и да ви буди през уикендите или през нощта. Някои кучета хъркат, други - сънуват и лаят насън. На трети им се ходи през нощта до тоалетна. Ако е болно, може да се наложи да будувате нощем, да давате лекарства, да следите за състоянието му. Кучетата често вият, ако се оставят сами. Ако са бебета, може да плачат, защото искат в леглото със стопанина. Ако нямате опит с куче, може да не успеете да се справите с темперамента и след това взаимно да си вгорчавате живота.
Кучето има нужда от пространство за леглото си, за играчките, за купичките с храна и вода. Не на последно място, кучето е разход: за поддръжка на козината, за храна, за медицински грижи, за обезпаразитяване. Ако човек не може да си позволи тези разходи, по-добре да не се наема да гледа животно.

# 53
  • София
  • Мнения: 98
И нашата бигла е много поспалива.
Ама някои напират още в 6 да излизат. Simple Smile

Нашият бигъл е мъжки. Ама наистина сутрин е чудо. Аз го будя, той се мушка под одялото да спи. Направо на сила го изкарвам сутрин. И все гледа да свърши бързо и да се прибира, та да си доспива. Събота и неделя спи, докато не стане някой - това 9-10 часа, не е проблем. Бях се подготвила, че ставането в събота и неделя рано ще се възобнови  [детето едва последните 1-2 години започва да става по-късно събота и неделя]. Абе имаме си най-мързеливото, но и най-доброто бигълче на света.
всички бигъл ли са такива ?

Не знам дали всички са такива. Аз за бигълите съм чувала, че по принцип са доста "дивички"... Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 13 287
Цапат по време на цикъла. Количеството зависи от породата. Решението е кастрация или специални гащи с превръзка. Ако си има нейно място, женското куче си стои там през цикъла и не обича да обикаля, когато е научена на хигиена. Правилно гледаното куче не цапа, не опикава и не разрушава, но се иска упорство.
Не забравяй, че трябват чип, паспорт и на всеки 3 месеца контролни прегледи.
Най-добре послушай Милинка. Не бързай с домашен любимец, защото всеки иска грижи и внимание.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 348
ами, аз цял живот сама съм си гледала кучетата, без мъже и деца, ама и аз съм си ги искала де
то две кучета, за щастие, засега
първото живя 13 години, сега съм на второто
има си значение породата за темперамента, нищо че може на човек да му се падне изключение

и моето е доста кротко и спокойно, като за лабрадор, ама се проявява и нелабрадорската и страна и е инатлива и своенравна
и няма нищо общо с темперамента и характерана немската овчарка, например

спи ми в леглото, влиза с мен в банята,заедно с котките, яде като прасе, икато цапане и като количество,
лигава е и като слюнка и като характер
държи основно на нея да се обръща внимание
скубе се
мърля се
хърка силно и почти непрекъснато
сеща се да си играе с играчките в 3 през ноща
обожава дългите разходки
нехаресва и лае по хора с големи якета и качулки
и брадати мъже
надрала е паркета, нищо че уж са и къси ноктите
изяде няколко чорапа и охлаждащата си постелка
не понася жегите, заради нея си сложих климатик
оказа се ужасно кекаво откъм болести куче, през месец сме наветеринар

и е едно от най-хубавите неща в живота ми



# 56
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз бих изчакала детето да стане поне на 3-4. Не за друго, а защото малкото дете не разбира, а бебето куче е крехко нещо и детето може да го нарани без да иска. Като порасне само ще се пази, но докато е бебе поне 7-8 месеца трябва да сте все на нокти. Но ако държите да си го причинте смятам, че кавалерчето е най-подходящо за съжителство с малко дете. Много са спокойни и кротки, поне тези които познавам. Бигъл и джак ръсел в никакъв случай - изискват толкова много енергоразход и правят толкова бели (може би не всички, но рискът е прекалено голям), а същото важи и за дете на 1,5 год та не знам как ще насмогнете на двете. Но пак помислете дали не е по-добре да изчакате още някоя година. Аз имам йорки и децата ми са на 10 год и пак ги наблюдавам и съм нащрек като играят с кучето, да не я стиснат повече отколкото трябва или да я изпуснат.

# 57
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моята кърви вече трета седмица. Не е много, но си трябва памперс вкъщи. Това не е най-неприятното. По-лошото е, че е лишена от игра с други кучета, свободно тичане и вкъщи изперква буквално. И въпреки всичко, ако имам друго куче - пак ще е женско. Мъжките ми изглеждат по-неконтролируеми, колко и да са възпитани. Щипват нанякъде, като ги удари хормона, карат се с други мъжки...абе женското ми се вижда по-умно.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 259
Според мен домашното куче (а и котка) трябва да се кастрират. Не само за да не цапат, а също и ако го изпуснете, или пък се бият понякога...

Преди кучето имахме котка, уж, че по-гальовни и по-малко грижи. Повече тази грешка няма да направим! Вярно не беше породиста, падна ни се супер инат, постоянно дереше децата, пикаеше на инат в коридора (а си знаеше тоалетната, но като ни няма - в коридора), беше капризна на храна. Е, вярно като тръгнем на почивка не се налагаше да я взимаме с нас и да я извеждаме, но пък и не усещахме почти, че имаме домашен любимец, тя или се криеше, или дереше.
Сега е на село и си живее царски. Чак се чудя как сме я изтърпяли 4 години.

От кучето получаваме толкова любов, че е несравнимо!

# 59
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Изчакай детето да стане по-голямо, защото ти куче ли ще разхождаш или количка с дете ще буташ? Не е сред предложените, но бих казала че пинчер ще свърши работа - малко е, яде малко, не пуска козина, може да го водиш навсякъде....но пак казвам, детето трябва да е по-голямо. Аз съм отгледана с пинчери (даже сега пак имам). Нашите взеха първия когато бях на 3-4. Четвърт век по-късно отглеждам куче номер 5. Малкият в началото се плашеше от нея и плачеше, от и резките движения, от лаенето...Сега вече отива и каквото яде го дели със нея - солети, филийки, крекери и др. Изобщо сега са първи приятели.

Общи условия

Активация на акаунт