Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 355
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
От амлата ти е станала оранжева, а индигото може да е добавило лек пепеляв оттенък. Не съм го ползвала, но съм гледала доста снимки по руски форуми и сайтове. Не ми допада смесването на къна с индиго. Ако ще се правиш тъмна, направи двуфазовото боядисване. Индигото винаги оцветява по-силно дължините.

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Изхвърлих доста смес. Другия път и това трябва да го съобразя.


Не я изхвърляй, замразявай  си я за друг път.

# 242
  • Мнения: X
Е как от амлата оранжева?  Нали в първия пост пише,  че тушира оранжевото и е за по студени тонове? 



Ще знам за за следващия път че мога да я замръзя, не бях се стила изобщо.


Като я гледам не е много оранжево май, така ми се видя като беше мокра.

# 243
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Амлата тушира топлите нюанси и придава по-студен цвят. Няма начин от нея да стане оранжево.
Герганче, в следващите дни ще ти потъмнее още малко цвета.
Галчудо, дори и къна с индиго ли може да се замразява? Аз съм замразявала само чиста.

# 244
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз имам едно малко бурканче от миналия път останала къна, замразена, мога да я смеся с новото количество къна, която ще правя, нали?
Мисля, че най-накрая схванах защо винаги ми протича къната - защото си мия косата с шампоан непосредствено преди да нанеса къната. После подсушавам с кърпа, но като цяло косата си е мокра. Следващия път ще се мия с шампоан след къната.

# 245
  • Мнения: X
Бре, аз нансях на суха коса.

Показвам снимки, макар че няма кой знае какво за показване. Още се чудя дали сега да не сложа само индиго.









# 246
  • Мнения: 1 306
Аз като ползващ само билкови бои, а не къна, да обявя, че много ми харесва как се е получило.

# 247
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Коте, можеш да я добавиш към новото количество, но аз лично бих я оставила да се размрази отделно от сметста с прясна къна. Замразената къна винаги ми е давала много хубав и наситен цвят.
Герганче и на мен много ми харесва как се е получило.

# 248
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Отразява ли се на цвета колко време ще стоиш? Или по-скоро колко добре и трайно ще хнване къната?

Струва ми се, че ще трябва да поекспериментирам малко, докато нацеля това, което искам. До тогава ще задавам май тъпи въпроси. Grinning

# 249
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Няма тъпи въпроси, когато някой се интересува от нещо.
При мен лично има значение като съм стояла повече със сместа и за цвета и за трайността. Струва ми се по-плътен и по -наситен цвета.
Определено с експерименти ще намериш точната формула за твоята коса.

# 250
  • София
  • Мнения: 44 121
И аз си мисля, че има значение колко се стои. Аз обикновено  кисна с къната на глава към 5-6 часа.

# 251
  • Мнения: 5 234
Повече от 3 часа има ли смисъл?
Благодарение на прочетеното тук сложих амла и глицерин към къната след окислението и съм доволна от резултата. Simple Smile

# 252
  • Мнения: 20 172
Аз имам едно малко бурканче от миналия път останала къна, замразена, мога да я смеся с новото количество къна, която ще правя, нали?
Мисля, че най-накрая схванах защо винаги ми протича къната - защото си мия косата с шампоан непосредствено преди да нанеса къната. После подсушавам с кърпа, но като цяло косата си е мокра. Следващия път ще се мия с шампоан след къната.
И аз си мия косата преди боядисване и нанасям на подсушена коса, никога не ми е потичало, да не би да правиш рядка сместа. Слагаш ли шапка за баня?

# 253
  • Мнения: X
Оо аз съм цар на тъпите върпоси, чета, чета и все нещо не съм разбрала. 


Сега ако сложа само индиго колко време трябва да стоя с него? Пак ли толкова много?


Аз нямах никакво разтичане с къната. Направо ми бетонира главата Simple Smile Можех да изправя цялата коса и да я направя като кула нагоре без да мърда.

# 254
  • София
  • Мнения: 44 121
Barbabelle - за мен 3 часа е минимумът и да аз виждам разлика в цвят, издръжливост и т.н. при повече часове.

За косата аз предпочитам да нанасям на суха, така че дори и да я мия точно преди къносване я изсушавам и тогава нанасям. Но ако е много  мокра косата може да се разтече къната или наистина самата смес е по- рядка. Аз освен шапка отгоре я увивам и с  фолио Simple Smile Да е по-плътничко Simple Smile

На мен също ми остана  известно количество къна от предния път и си я замразих, но мисля да направя  глос с нея - нали ще е ок?

Общи условия

Активация на акаунт