Много странни оплаквания-не мога да разбера какво ми е

  • 13 310
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 420
И аз имам често замайване и слабост. Само че не минава вечер, само става по-поносимо. И ужасно лесно се уморявам. Изследванията ми засега са в норма, скоро имам час при ендокринолог. Моят пулс е по-скоро нисък, кръвното ми също е ниско, но имаше период, когато беше високо, защото доста се ядосвах за нещо.
Ходих на лекар и на психолог чак. Разходки на чист въздух ми препоръча психологът. Щях да го напсувам.
Еми ходя, разхождам се, обаче ми е непрекъснато замаяно.
Мисля си да отида на отоневролог, възможно е да имам нещо на средното ухо.
Омръзна ми вече да си губя времето по чакални на некомпетентни доктори.

# 31
  • София
  • Мнения: 15 486
И аз се сетих за мениероподобен синдром.Не е силно като пристъп от Мениер, но пак си е гадно.

# 32
  • Мнения: 387
Установих,че ми се засилва от кафето и няма да пия вече,въпреки ,че много трудно се събуждам без него.Мениероподобния синдром е със световъртеж и повръщане,а аз имам гадене,и то само сутрин.Не мога да проумея как всичк изчезва следобяд и стаам друг човек

# 33
  • Мнения: 2 199
Ниско желязо?

# 34
  • Мнения: 2 420
Когато чета на малкия ми лаптоп и съм с наведена глава, ми се е случвало като си преместя погледа, да ми се замъгли пред очите или пък да получа замайване, сякаш 3 дни не съм яла. Много неприятно, може и при мен да е от шипове във врата.
Освен това забелязах връзка с храненето и гаденето. Веднъж не бях се хранила часове, заради пътуване със самолет. Чувствувах се много добре, леко изморена, но нямах гадене.
Гаденето плюс замайване се появиха  с първите хапки ядене - сварен ориз беше.
Просто почувствувах как от стомаха, от слънчевия сплит нагоре започна да се появява познатото чувство на гадене.
При мен всички витамини са изследвани, желязото също. Всичко е наред.
Извинявам се на авторката на темата, не искам да я окупирам с моите оплаквания.

# 35
  • Мнения: 387
Желязото и хемоглобина са ок

# 36
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 883
Предварително си имайте нагласата да чуете от 80% от лекарите, че всичко е на психическа основа ooooh! Това е най-модерната диагноза, която обяснява всички болести - от синузит до виене на свят.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 486
Дъщерята е с гадене, световъртеж и болки в корема,шум в ушите, това при панически пристъпи. Прави всякакви изследвания,и гастро и колонография(така ли се пише), нищо и няма, доктора каза ,че всичко е от стрес.

# 38
  • France
  • Мнения: 165
Да не би да ти липсва желязо? Направи си изследвания. Аз имах подобни оплаквания. От месец взимам желязо на таблетки по предписание на лекар и съм по добре. Намалиха кафето до 1 на ден. И никакъв чай защото пречи на усвояването.

# 39
  • Мнения: 387
По-горе съм написала ,че нямам проблем със желязото.А лекарите като не могат да поставя диагноза казват ,че всичко е на психическа основа,така им е по-лесно.

# 40
  • Мнения: X
misssixty223, паническо разстройство му се вика на това. Поне според мен. И съм сигурна, че съм права. Симптомите са ти като извадени от учебник за паник атаки.

# 41
  • Мнения: 387
Добре,но паническите атаки не са ли внезапни остри състояния,аз си се чувствам така почти постоянно,най-малко до 14 -15 часа,а понякога и вечер ми е лошо.

# 42
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 883
3 доста показателни примера как лекарите заради некомпетентност или незаинтересованост - мятат диагноза "на психическа основа". Обаче ги боли фара, защото никой нищо не може да им направи.

Бях болна няколко месеца тази зима. Силна задна хрема, температури. Появи се и задух, особено в затворени и задушни помещения. Било на психическа основа. Оказа се як блокаж на гърба и гърдите.. След 2 масажа симптомите отшумяха на 100%. Значи не било на стресова основа. Ти да видиш. И никой от лекарите по трасето не се сети, че това може да е проблема вместо да ме мятат по върбите.

Отивам на нов УНГ, за да обясни, защо 3 месеца не мога да оздравея, носът се запушва, вдигам температура. Изпила съм 4 АБ и 2 антихистамина. Не иска да му разкажа какво се е случвало тези 3 месеца. Било на психическа основа Joy Температура се вдигало и от качване по стълби ooooh! Размятам му микробиологии - не се приема за доказателство. Казвам му, че носът ми е опериран преди 4 години, заради проблеми, които очевидно отново се връщат и искам да разбера какво се случва, дали пак съм за операция. НЕ!!! било на психическа основа. ooooh! Чак след 15 минути опити да ме убеди, че съм луда - благоволи да ме прегледа. Ах, какъв ясновидец. Без преглед знае, че физически съм здрава, но дъската ми хлопа hahaha Май неговата дъска хлопаше. Whistling

Преди много години - виене на свят, прималяване, подкосяване на краката, падане на кръвното + събиране на  границите. Било стрес от учене. Не думайте?! Втора магистратура карах и още да имам стрес от учене?! Laughing Друг невролог казва, че било на психическа основа. Притесненията ми да излизам били паник атаки. Сериозно?! Обясних на доктора, че всеки който има тези симптоми и е пред припадане, ще го е страх да излиза, за да на се простне насред улицата и да стане голям сакатлък. Кой няма да го е страх да излиза сам, ако прави кръвно 40/75?! Оказаха се гадна комбинация от шипове, дискова херния на врата и плексит. Оправих се, не чрез гълтане на успокоителни.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 734
И аз съм със същите симптоми - до ранния следобяд съм получовек, след това малко се съвземам. С Хашимото съм, нисък вит. Д и Б12, както и с дисбактериоза и ниско кръвно. Но, според мен, има и още нещо, което още не е установено. Имам ПА, а докторите редовно ме пращат на психиатър!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 550
Добре,но паническите атаки не са ли внезапни остри състояния,аз си се чувствам така почти постоянно,най-малко до 14 -15 часа,а понякога и вечер ми е лошо.
Паническите атаки са внезапни и моментни, паническото разстройство е с много чести паник атаки, а тревожното разстройство е, когато ти е постоянно зле. Аз съм с тревожно разстройство според психиатъра, бях и с много тежка депресия и затова започнах и антидепресанти. Това не значи, че при теб е това, но не пречи да попрочетеш и да питаш лекар. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт