Много странни оплаквания-не мога да разбера какво ми е

  • 13 312
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 734
Аз пих деанксит сутрин и на обяд 2 месеца - резултат нула! Нямам причина за депресия и тревожност. От 2 г. не работя, съзнателно, именно да намаля стреса. В момента нямам дразнители. Но тази слабост, отпадналост и замаяност ме държи постоянно. Забравих да напиша - от 2 месеца имам и задух, който също незнам от къде е. Нормален човек би психасял при тези симптоми, сигурна съм, че не е обратното - да е на психическа основа! Ама докторите умират да предписват антидепресанти!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 550
И на мен ми казваха на психична основа, да ама на мен ми е постоянно без дразнители, без нищо да си мисля и т.н. четох, че понякога е просто хормонален дисбаланс в тялото, не работели разни рецептори, които да "закарат" необходимите хормони до мозъка. Не пропагандирам приема на антидепресанти, напротив, но мен това ме спаси, защото положението ми беше много тежко.

# 47
  • Мнения: 2 420
Аз пих деанксит сутрин и на обяд 2 месеца - резултат нула! Нямам причина за депресия и тревожност. От 2 г. не работя, съзнателно, именно да намаля стреса. В момента нямам дразнители. Но тази слабост, отпадналост и замаяност ме държи постоянно. Забравих да напиша - от 2 месеца имам и задух, който също незнам от къде е. Нормален човек би психасял при тези симптоми, сигурна съм, че не е обратното - да е на психическа основа! Ама докторите умират да предписват антидепресанти!

То и да не е било на психична основа, когато ти стъжнява живота за дълъг период от време, ще стане депресия и нам си кво си разстройство.

# 48
  • Мнения: X
Добре,но паническите атаки не са ли внезапни остри състояния,аз си се чувствам така почти постоянно,най-малко до 14 -15 часа,а понякога и вечер ми е лошо.

Паник атаката е остро, уж еднократно състояния. Паническото разстройство и тревожността вече са друга бира и носят белега на постоянството. Постоянно човек е така. Постоянно е в тъпа и неуловима паник атака. Затова и първоначално се почва с обиколка из лекари за тялото.

Аз съм се лекувала от това и съм ходила и продължавам да ходя на лекар за душата. Ще го цитирам и може би ще ти на въпроса защо си мислиш, че си добре, пък тялото ти се противи: "Душата е измамна кучка. Предава те, без да знаеш, и пуска команди на тялото ти, че се разпада, много преди ти самият да си разбрал, че се разпадаш"

Иначе в товя случай ме наведе на паническо разстройство изказването за времевата динамика. Може и да бъркам разбира се, не съм лекар. Просто горчив опит. Принципно повечето разстройства са така и следват статуквото: сутрин се будиш намачкан, до обяд светът е черен, ранния следобяд ти просветва и си мислиш какъв си бил идиот, като си си мислил преди няколко часа, че не си добре. И често вечер пак те стоварва. И нямаш търпение да заспиш, за да си починеш от тия емоции. И се будиш пак на джанката и всичко се завръта отначало. Цялото това обяснение имаше пряка връзка с един хормон, мисля кортизола.

# 49
  • Мнения: 387
Леле,последния ви абзац все едно е писан за мен,дали не е нещо такова наистина?Действително в момента имам малко проблеми в личния живот,и съм доста неспокойна,а и все се чудя какава е тази болест ,при която съм болна и нямам енергия сутрин,а следобяд съм добре.

# 50
  • Мнения: 2 755
Лаймска болест търсихте ли?
Проблеми с вестибуларния апарат имате ли, като световъртеж? От него да идва гаденето?

# 51
  • Мнения: 387
Не,нямам световъртеж.

# 52
  • Мнения: 2 420
Леле,последния ви абзац все едно е писан за мен,дали не е нещо такова наистина?Действително в момента имам малко проблеми в личния живот,и съм доста неспокойна,а и все се чудя какава е тази болест ,при която съм болна и нямам енергия сутрин,а следобяд съм добре.

Възможно е поради това неспокойствие стомахът да произвежда повече киселина и гаденето да идва от нея.
След това кръвообращението се засилва , киселинността се намалява, а и когато не лежим, идва по-малко киселина нагоре.
Имаш ли проблеми с гласа? Да е леко дрезгав или да те боли гърлото често?

# 53
  • Мнения: 2 755
Все пак проверете за Лаймска болест, умората е много характерна за по-напредналите и стадии, а изследването е безплатно в РЗИ.

# 54
  • Мнения: 1 042
А изклюючено ли е Хашимотото като диагноза? Така като чета, Хашимото заедно с Б12 и вит. Д биха обяснили ситуацията.

# 55
  • Мнения: 387
Не съм ходила при ендокринолог,пусках само хормоните на щитовидната и бяха норма.Хашимото нали се поставя като диагноза по хормоните?Ето и сега ми е много лошо,цялата съм вир-вода,много ми е отпаднало,едва си стоя на краката и едва работя.Просто не издържам вече на това състояние.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 734
Хашимотото се диагностицира по антителата и с ехографски преглед. На мен хормоните са ми ок, но ТАТ ми е стотици пъти над нормата и имам изменения на жлезата.

# 57
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Лаймска болест търсихте ли?
Проблеми с вестибуларния апарат имате ли, като световъртеж? От него да идва гаденето?
JТочно това си помислих и аз. За лаймската болест.

# 58
  • Мнения: 8 143
Не съм ходила при ендокринолог,пусках само хормоните на щитовидната и бяха норма.Хашимото нали се поставя като диагноза по хормоните?...
И кой ти каза, че са в норма без консултация с ендокринолог? Назад момичетата ти писаха, че и за вит Б12 и за хормоните границите са ужасно широки и няма как да прецениш дисбаланса... Дай стойности от изследванията и граници (лабораториите понякога имат различни референтни стойности) , доста сме с Хашимото и сме преживявали тези симптоми.

# 59
  • Мнения: 387
ами ориентирама се по референтните стойности,например ТСХ е 1.550

Общи условия

Активация на акаунт