Много странни оплаквания-не мога да разбера какво ми е

  • 13 356
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами ориентирама се по референтните стойности,например ТСХ е 1.550

само този показател не стига.
трябват ти TSH, FT3, FT4, MAT, TAT.

първопричината може да е някоя дребна, но ако разбърка целия хормонален дисбаланс, то се появяват много и различни симптоми.

та, по-добре си пусни всички параметри и си плати, защото не се поемат от касата, поне да изключиш това със сигурност и да търсиш другаде причината.

# 61
  • Мнения: 250
Симптоматиката наистина е много обща. Може да е всичко от споменатите...

При мен и когато ми прескача сърцето ми е така - лежи ми се, нямам грам сила, вяла съм, настроението ми е под нулата и депресивно.
Аз си усещам екстрасистолите, но много хора не ги усещат. Или не винаги.

# 62
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Близката една година да сте била ухапана от кърлеж? Симптомите много напомнят за лаймска болест!!!

# 63
  • Мнения: 387
Изследвах Т3 Т4 и ТСХ,освен да изследвам и тези антитела ТАТ и МАТ,да не би там да е проблема,защото от толкова много информация,която изчетох оплакванията-изпотяване,отпадналост,умора,треперене на ръце,навеждат към проблеми с щитоидната жлеза.Само гаденето май не е типично.

Съмняваме това с Лаймската болест,не съм хапана от кърлеж,едва ли се е случило без да забележа.

Последна редакция: ср, 25 апр 2018, 18:31 от Не се сърди, човече

# 64
  • София
  • Мнения: 9 829
Хоп и аз в клуба на "психичната основа". Оплакванията на авторката са почти същите като моите, но при мен има и допълнителни екстри в пакета. Ще следя темата с интерес.
Скоро бях на ендокринолог и ми казаха, че съм ОК, защото ТСН е в норма. Щитовидната жлеза ми е много уголемена, но това не било проблем. Сега съм си наумила да си пусна и останалите хормони + ТАТ и МАТ пък да видим какво ще излезе, но е много скъпо и не знам кога ще се справя.

# 65
  • Мнения: 3 616
Желязото и хемоглобина са ок
А б12 изследван ли е фолат?

# 66
  • Мнения: 1 804
Защо не пробваш да вкараш симптомите  си в сайта на Фрамар? Сега имат нова опция - диагностична. Много ми е интересно какво ще се получи.
https://diagnostic.framar.bg/

# 67
  • Мнения: 387
Въведох ги,излезе синдром на раздразненото черво:hushed:

# 68
  • Мнения: 700
Провери каквото са ти казали като изследвани и ако всичко е в норма отиди на психолог, невролог, психиатър
За мен това е психологично

# 69
  • Мнения: 48 239
Въведох ги,излезе синдром на раздразненото черво:hushed:

ти не писа ли, че си го имаш този проблем. Явно не е овладян, обърни му внимание

# 70
  • Мнения: 2 760
Както вече са написали, Тат и Мат трябва задължително да се изследват. Много жени минахме през това да ни изписват успокоителни, нищо ни нямало, хормоните още са в норма, но заболяването прогресира, чувстваме се зле, семействата ни мислят за мързеливки и превземки, и години минават, докато чуем "хашимото". Но дотогава сме се чалнали от самообвинения защо сме такива парцали, защо не можем да се стегнем, нали всичко ни е наред, ето, хормоните ни са в норма, значи нищо ни няма, как можахме да станем такива глезли...

# 71
  • Мнения: 387
Да ,ще ги изследвам задължително,в понеделник ще ходя,днес бях на психиатър-диагноза "тежка депресия" и Золофт

# 72
  • Мнения: 3 761
Нисък хемоглобин писахте ли, аз съм с анемия и като ми падне много , съм по същия начин, самоназначих си фероглобин и от първия блистер живнах Simple Smile

# 73
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
Човек като чувства, че не е добре здравословно, хвърля една торба пари, а отсреща едва ли не му се подиграват, че нищо му няма....не депресия ще си докара, ами и ще започне да оглежда по-високите клони Tired

# 74
  • Мнения: 2 199
Мило момиче, не бих искала да те засегна ноооооо веднага да вземеш антидепресивни лекарства не ми се струва много удачно. Лекарите им дай само пари да вземат. Изчакай не бързай да пиеш лекарства. В последно време имам чувството, че тези диагнози станаха доста модерни.

Общи условия

Активация на акаунт