Мартенчета 2018

  • 70 710
  • 466
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 648
Здравейте , мами! Моето бебе е на 2 месеца и държи главичката , ама Пт време на време я полюлява! Ходихме на ортопед и ни каза, че всичко е наред и , че след навършване на 6 месеца прегледа трябва да се повтори! Относно ваксините съм ядосана много , защото през първия месец сложихме, всичко беше ок ! Сега през втория месец сложиха 5 и6 валентна ваксина ! Последиците бяха температура 37,9 , разстройство което се прояви 5 дни след поставянето на ваксината , неспокойство ! Съжалявам , че не може без тях ! Знам че ,ако детето няма всички ваксини не ги взимат на ясла или градина! Не разбирам какво е това ваксиниране всеки месец? Едва ли едно време са ги слагали всеки месец... и децата са били по- здрави

# 106
  • Мнения: 102
Момичета вие кога водихте или ще водите вашите бебоци на нефролог и ортопед

# 107
  • Мнения: 118
Ние вчера бяхме на ортопед (на 3 месеца и 3 дни). Гледаха я на ехограф и казаха, че всичко е наред за момента.

# 108
  • Мнения: 147
На 2м точно трябваше да се бие ваксина на малкия, но имаше сополки в нослето(оказаха се стафилококи), та я отложихме с една седмица. Веднага сложих куул пач, мерих през деня и през нощта евентуално за температура, но нямаше. Нито е бил раздразнителен, нито нищо. Това е след пентаксим + ротавирусната.
И аз ще водя бебо тази седмица на ортопед, искам в Токуда, но не знам при кой. Включила съм малкия към фонд, така че не е нужно да работи със ЗК. Някакви препоръки?

# 109
  • Мнения: 648
Мами, вашите бебчета плачат ли неутешимо дъвчейки цяла ръчичка или пръстчетата ? Моето мъниче плаче със сълзи ( Попринцип не плаче така само, ако го боли нещо) дъвче си пръстчетата настървено и много силно!!! Нищо не го успокоява ... чудя се дали да купя биберона гризалка да пробваме с него! Вие какво решение имате на този проблем?

# 110
  • Мнения: X
Мами, вашите бебчета плачат ли неутешимо дъвчейки цяла ръчичка или пръстчетата ? Моето мъниче плаче със сълзи ( Попринцип не плаче така само, ако го боли нещо) дъвче си пръстчетата настървено и много силно!!! Нищо не го успокоява ... чудя се дали да купя биберона гризалка да пробваме с него! Вие какво решение имате на този проблем?

Чак неутешимо не е плакала, но си ръмжеше, викаше и се изнервяше нещо,  като я взема на ръце спираше. В последните дни отмина и това. Пак си дъвче ръката, но не плаче. А, по принцип е нормално вече да плачат със сълзи, защото чак сега се развива това "умение" Simple Smile
Дъвченето на ръце не е нещо страшно, така опознават света около себе си. Има разлика от това да си смуче палеца. Аз не бих дала биберон, а за гризалка ни е рано, тя не знае, че има ръце още и не знае как да хваща неща Grinning
Решение нямам и не търся, защото това за мен не е проблем. Оставям я да си изучава ръцете. Само че ги мия по-често.

Последна редакция: нд, 10 юни 2018, 22:31 от Анонимен

# 111
  • Мнения: 232
Вчера сложихме ваксина Пентаксим. За другата решихме да изчакаме другия месец, за да видим как ще я понесе тази. За щастие не вдигна температура. Слагах профилактично свещички и лепенки куул пач.
И моето мъниче си пъха ръчичките в устата, като гледам е масово явление, така че за сега не му отдавам голямо внимание. Вече и залъгалка не иска. Купихме му гризалки - и тях не иска.

# 112
  • Мнения: 173
Това с ръчичките е явно при всички, заедно с обилно слюноотделяне..., но не съм забелязала да е съпроводено с болка или неразположение. Ние утре сме на двойната ваксина и от сега го мисля, миналия път беше много отпусната и вечерта вдигна и температура.

# 113
  • Мнения: 1
Здравейте, дали може някое мамче да ме добави в групата във facebook, защото нямам никой познат с бебче през месец Март, а групата е скрита и не ми излиза Simple Smile
Ще съм благодарна

# 114
  • Мнения: 648
Мамчета , храните ли бебчетата си през нощта ? Ние заспивахме в 10:30 и после чак в 7 се събуждаше да яде , а сега започна да се събужда в 3:30 ? Странно ми е това положение ! Вие как сте с режимите?

# 115
  • Мнения: X
Мамчета , храните ли бебчетата си през нощта ? Ние заспивахме в 10:30 и после чак в 7 се събуждаше да яде , а сега започна да се събужда в 3:30 ? Странно ми е това положение ! Вие как сте с режимите?

Всеки ден ни е различен общо взето. Понякога се буди два пъти, понякога веднъж. Режим нямаме, на поискване е.

# 116
  • Мнения: 20
Мамчета , храните ли бебчетата си през нощта ? Ние заспивахме в 10:30 и после чак в 7 се събуждаше да яде , а сега започна да се събужда в 3:30 ? Странно ми е това положение ! Вие как сте с режимите?

Всеки ден ни е различен общо взето. Понякога се буди два пъти, понякога веднъж. Режим нямаме, на поискване е.


И при нас е така,на поискване сме.Всичко зависи от това,кога последно е яла вечерта и кога е заспала.При нас пък заспиването вечер е голяма мъка.

# 117
  • Мнения: 232
Моето мъниче задължително се буди през нощта. Храни се на поискване, вечерта го къпя към 21ч, 21.30 ч. После се приспиваме, обикновено с папкане и става през нощта пак.

# 118
  • Мнения: 332
Здравейте момичета Simple Smile
Вчера ми дойде м.цикъл за пръв път след раждането. Надявам се с него да започне нормализирането на хормоните и отслабването. Вече се побърквам на тема кг, минаха почти 4м от както съм родила, а има още доста кг за махане.
Според вас, вярно ли е това, че се свалят доста кг след като се възтанови цикъла ?
Много се надявам да е вярно и да се отърва от 1- 2 килца 😀

# 119
  • Мнения: X
Точно и аз вчера четох по тази тема, защото ще се побъркам тежат ми и изобщо не се харесвам така, всеки ден се меря по няколко пъти и не мърда тоя кантар бе... Sob
Доколкото разбрах от темата, в която четох всичко си е индивидуално. За някои кърменето им стопява кг, за други цикъла, а трети с години след това се борят с кг. Дано не сме от последните! Прочети това мнение, в него има полезни съвети за съчетаването на кърмене и отслабване: http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=416556.msg12 … 13096#msg12113096

Общи условия

Активация на акаунт