Орхидея

  • 281 150
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 732
здравей ре ге радвам се че са ти харесали цветята ми,имам още но не съм ги снимала.лилавата орхидея е от миналата година,цъфтя доста дълго време и след като прецъфтя и последния цвят и отрязох стъблото до долу,и декември месец цъфна отново.поливам я само когато видя че коренчетата са станали сиви и винаги си седи на едно и също място на прозорец -източен а и в стаята е доста топло.а белите орхидеи са ми по -нови,надявам се че ще си ги отгледам и тях без проблеми.

# 91
  • Мнения: 247
  bouquet Благодаря ви,успокоих се за падането на пъпките....Значи е от промяната на мястото...
Снощи споделих с мъжа ми ,че орхидеята е в стрес от промяната на мястото ,и  разбира се  много се смя  Laughing...
-Еййй,ами сега какво ще я правим-ме пита той.
А пък аз:
-Ще я заведем на психолог  Grinning

# 92
  • Мнения: 13 809
 Joy
 Бенмари - ами щом трябва и на психолог може да я заведете тази красавица - струва си.
Аз поливам моите с престояла вода - не преварявам. Няма и да събирам дъждовна, ако се задоволява цветето с престояла  - добре , но няма да ги глезя повече. Отрязах цветоноса на белия Фалаенопсис като прецъфтя 2см над последната пъпка и сега от там вади цветонос, но много много бавно.
Имам още три орхидеи - различни от Фалаенопсисите. Едната е със сложното име Пафиопедилум, другата е скъпоценна орхидея - Ludizia Red Velevt. Освен това разбира се Мiltonia-та  - чиито цветове за седмица започнаха да увяхват. Като знам колко трае цветът на орхидеята предполагам че е била цъфнала далеч преди да ми подари мъжа ми.
Днес ще направя снимки и ще ви ги покажа.
Освен това проучвам и как да се грижа за Милтонията. Във другия форум получавам много откъслечни данни ...
Поздрави на всички и приятни почивни дни.

# 93
  • Мнения: 1 732
ре ге ето ти малко помощ за милтенията:
http://www.flowersnet.info/content/view/212/26/
http://cvetq.info/news.php?extend.128.3
приятни почивни дни и на вас момичета!

# 94
  • Мнения: 131
-Ето с тази красавица се сдобих днес!

# 95
  • Мнения: 1 732
страхотна е!честито!

# 96
  • Мнения: 13 809
Невероятна разцветка фалаенопсис.
Да ти е честита. Виждам че има много пъпки, пожелавам ти да не се стресира растението и да ги запази. Ще чакаме снимки като се отворят още цветове ...

venipuh - мъжът ми днес е бил на Метро и видял мини Фалаенопсисите, но бил останал само един и бил доста поувехнал. Каза че не бих сигурен дали ще успея да го реанимирам . Стана ми жалко за цветето, колко ли прекрасни орхидеи умират по магазините без да намерят стопанина си ...

ре ге ето ти малко помощ за милтенията:
http://www.flowersnet.info/content/view/212/26/
http://cvetq.info/news.php?extend.128.3
приятни почивни дни и на вас момичета!

Миме благодаря за линковете. В интерес на истината ги четох, но никъде не намерих практични и прагматични съвети. Още чакам нади666 да се включи. От другият сайт flowersinfo.net , ми писаха съвети, но честно казано са трудно изпълними. Ще ви пиша за тях по-подробно малко по-късно, със снимки.
Поздрави и приятна вечер на всички

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 19:07 от _re_ge

# 97
  • Мнения: 131
Момичета,благодаря за пожеланиятя.И аз се моля да се запази,защото наистина е рядък вид.Във "МЕТРО" наистина не ги гледат добре,отнасят се с тях така както и към другата стока.Имат орхидеи които са със смачкани листа и които са пресъхнали.Аз когато купувах тази дребничката имаше цял рафт със орхидеи,но само няколко изглеждаха добре,аз и затова днес си взех тази петнистата,но не е от "МЕТРО".Когато се разтвори цялата пак ще показвам.

# 98
  • Мнения: 13 809
Виждам че си от Варна.
Съпругът ми купува орхидеи от "Мимоза" - цветния център който е в Морската градина. Там те са винаги в много добро състояние. На друго място в града сигурно са по-евтини, но никога не знаеш кой и как ги е гледал преди това. Тази красавица от къде я взе ?

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 647
страхотна е, дано се задържат повече време цветовете, за да те топлят зимата Simple Smile Много е огнена  Flutter

# 100
  • Мнения: 131
_re_ge-точно от "Мимоза" я купих,в момента имат намалени орхидеи защото вече били цъфнали.

# 101
  • Мнения: 812
по колко лв са в мимозата? Някой беше питал може ли да се гледа в керамична саксия,може да,моите са саксия в саксия,прозрачната саксия в керамичната Simple Smile ,за милтонията да кажа и аз имам и я поливам на равно с фалчовците,по един и същи начин ги гледам всички,имам и ванда,дендробиум-фаленопсис,лудизия,онцидиум,камбрия   bouquet

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 18:26 от nadi666

# 102
  • Мнения: 131
Има по 12лв и 19лв,зависи от вида.Има и по скъпи ,които са 110лв и са без почва,гледат се на висящи саксии и се хранят от влагата във въздуха.Има и ето такъв вид който е 1м20см и струват по 30лв :

# 103
  • Мнения: 13 809
nadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
от колко време чакам да се включиш, посъветвай за Милтонията че не знам какво да я правя ...
Прецъфтя й цветът и сега съвсем съм в чудинка newsm78

(Мъжът ми я купил за 25 лева или нещо такова също от Мимозата).

# 104
  • Мнения: 812
Това на снимката е цимбидиум,тази от 110 е ванда,аз имам синя такава,за милтонията какво конкректно да кажа? Гледай я като другите,гледай да не я преполиваш.Режеш и цветоноса,тя ще пусне булби от който после ще цъфне,от булба от която вече е цъфтяла няма да цъфне пак,само от новите.

Общи условия

Активация на акаунт