Как постъпвате вие в подобни случай?

  • 2 101
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Мисля, че бабката е била ужасна и е предизвикала справедливия ти гняв.
Но, за детето ти е било по-добре да сдържиш гнева си, да му обясниш ситуацията, да го качиш на друга люлка.
В крайна сметка с държанието си ние възпитаваме децата си и не искаме те да са агресивни и винаги на всяка цена със сила да защитават правата си.
Но и аз не знам дали бих успяла да се справя спокойно в такъв момент.
Животът ни е напрегнат, лесно се изнервяме, още повече, че културата ни е под всякаква критика.
 

# 16
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не ти е било лесно. Аз самата не съм сигурна как точно ще постъпя в тази ситуация. Може би зависи от настроението ми. Сигурно не бих се скарала, че не съм от най-заядливите. Нямаше да ми е приятно, със сигурност, но може би щях да преместя детето си на друга люлка, да видим дали и от там ще ме изгони...

# 17
  • София
  • Мнения: 39 771
Зависи от настроението ми, но обикновено хич не се занимавам с такива баби.

# 18
  • Мнения: 1 526
Аз попринцип съм една мека Мара, малко да ме погледнат на криво свивам опашката. Но вече когато съм с децата и правото е на наша страна( както в описаният случай) хич не им цепя басмите. Какъв пример ще дадем на децата ако все отстъпваме. Браво на теб за куража!

# 19
  • Мнения: 2 910
Егати и бабата Shocked Добре си направила, че си й отговорила така Peace. Аз бих постъпила по същия начин.

# 20
  • Мнения: 46 520
 Shocked Нали е общинска земя това, не си й влязла в двора на къщата  Twisted Evil
При нас не на всеки блок има детска площадка, да не си извеждаме децата ли  Close

# 21
  • софия
  • Мнения: 4 985
многоп добре си постъпила.
Аз на такава баба голям скандал бих и спретнала....
уча децата си на толерантност и уважение,не зная колко успявам ,но полудявам когато някои наруши правата им и ги мачка заради факта че са по-малки...
за съжаление има много случаи в които е по-добре да се оттеглиш тихо и кротко,защото понякога хорската простотия е безгранична и преминава в агресия,в която аз не искам децата ми да се замесват и страдат.винаги когато се наложи обяснявам кои и защо има право

# 22
  • Мнения: 4 668
Аман от нагли бабиери !
Имам 2-3 подобни случки , които са ме изкарвали извън нерви . За щастие не беше свързано с детето , защото бих я сритала сигурно .
А точно преди 6 дни в градинката където играят децата , една баба си изпика внучката най - демонстративно точно в средата на площадката !  smile3555 smile3555 smile3555
Добре си постъпила , може пък следващият път да се замисли преди да се разпорежда в общинска собственост !

# 23
  • Мнения: 723
Shocked Нали е общинска земя това, не си й влязла в двора на къщата  Twisted Evil
При нас не на всеки блок има детска площадка, да не си извеждаме децата ли  Close

 newsm10 При нас на 20 блока има една площадка...Ако имаше такива безумни 'правила за собственост', детето ми сигурно щеше да играе само на терасата...
Потресена съм от случката, ти все пак си успяла да реагираш адекватно, ако на мен се случи, сигурно ще стоя 20 минути втрещена  Shocked  и няма да мога да обеля и дума. Просто не мога да повярвам как може да има такива хора, а и на всичкото отгоре, тя също гледа дете...

# 24
  • Мнения: 308
според мен не само бабите, но и много майки постъпват по този начин - въпрос на възпитание. често ми се случва да гледам как две майки спорят кое дете първо е започналода удря първо а и двете деца са еднакво виновни или защо едно хвърля пясък върху главата на друго , а децата все още не разбират и не трябва да им се сърдим защото не го правят с умисъл. просто ние майките трябва да бъдем по-толерантни не само към своите а и към чуждите деца.

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сатанало, станало. Така си се чувствала.
Май или бихме отишли на съседната люлка и бих кротко но ясно обяснила на детето какво е станало и какво е бабето, или ако каже нещо повече бих и казала две три цензурни, но точни думи що за стока е и бихме си отишли.
Тя си е почти за бой/фигуративно/, но защо детето ще ме гледа нагла като нея.
Това да ми пипа детето обаче щеше и донесе огън и жупел и без обясненията й след това! За каква се мисли, после е имала уста да ти ги говори разни, а не е могла да помоли или обясни!!!
Но ако ми накипи сигурно бих й казала и какво ще стане внучето с баба като нея, а не е хубаво...

# 26
  • Мнения: 603
Просто нямам думи! Тая баба като каква се изживява

# 27
  • Мнения: 1 639
Не го мисля този дето ще си позволи да ми говори с такъв тон и такъв речник  Twisted Evil
Ще хвърчат перушини Naughty
Като цяло избягвам да се боря с прасето в калта , защото накрая аз ще съм оплесканата , а свинята -доволна  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 415
Като цяло избягвам да се боря с прасето в калта , защото накрая аз ще съм оплесканата , а свинята -доволна  Rolling Eyes
Joy Joy Joy
Така е, спор няма, ама как да обясниш това на малко дете? Че бабата се е смахнала? Или че е нагла, невъзпитана и т.н.? Ако нейния начин "работи", защо детето утре и то да не направи така? Ако пък се развилнея и разкрещя срещу нея, що за личен пример е това? Понякога при подобни случки си премълчавам със снизходителна усмивка Confused, а друг път освирепявам  #Cussing out #2gunfire

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 20:53 от руса мацка

# 29
  • Мнения: 3 576
В случая щях да постъпя точно като теб, егати наглото бабе, че и обижда!!! Що за възпитание, съвсем са изкуфели!

Съгласна съм, че повечето от проблемите на площадката идват от бабите, които винаги се месят в детските взаимоотношения, а това въобще не е правилно. Редовно се опитват да раздават правосъдие, кои играчки на кого са, с кои да си играят и с кой не......
Жал ми е само за децата, които не могат да се оправят после сами, защото бабата винаги им е висяла на главата, вместо да ги остави сами да се защитят.

Общи условия

Активация на акаунт