Хигиенни въпроси

  • 117 804
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 153
При 3 лева кубик вода, да бе, ще се къпя, че и ще пера. Като завали, излизаме вън и се поотъркваме, така и пера. Зимата е по-често, че има сняг Simple Smile Чорапите обаче не ги бутам. Стоят прави до вратата, таман не се навеждаме да ги обуваме. Пък и заместват ботушите така твърди Simple Smile

# 61
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
При 3 лева кубик вода, да бе, ще се къпя, че и ще пера. Като завали, излизаме вън и се поотъркваме, така и пера. Зимата е по-често, че има сняг Simple Smile Чорапите обаче не ги бутам. Стоят прави до вратата, таман не се навеждаме да ги обуваме. Пък и заместват ботушите така твърди Simple Smile

Добре, тогава може да използвам идеята и да се къпя по-често от Коледа и Великден.

# 62
  • Мнения: X
Да се отчета за протокола:

Къпане - всеки ден, през лятото - по два, че и повече, в зависимост от това колко ми е горещо.
Имам и междинни тоалети според нуждите, при които се мият определени части на тялото.

Коса - обикновено през ден, а в горещините и всеки ден.

Сменяне на дрехи - бельо и чорапи сутрин и вечер, горен кат - всеки ден, връхни дрехи според зависи.

Пране - като ни се съберат дрехи за пране. Така, като гледам през ден.

Има все още хора, къпещи се веднъж седмично. Миналата неделя, говорейки с един познат как сме, що сме, тържествено заяви, че жена му и детето "ДНЕС се къпаха и сега жената пие кафе." Но то си им и личи, де, че сравнително рядко се случва това събитие. Иначе същата чистница, не му давала на въпросния след работа да сяда със същите дрехи по диваните, че щял да ги зяноса. Дет' се вика буквално от вратата го карала да си събува панталоните. Като им отидеш на гости, заварваш един найлон, проснат в коридора, и там си събуваш обувките. Така най-вероятно се предпазва от цапане и микроби. Не знам дали след гостите все пак не хвърля найлона в контейнера, че тя наистина като изключим къпането, си има някаква фобия от бацили, микроби итн. микроорганизми.

# 63
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
 newsm78 Joy
Чорапи и вечер? А спалното бельо? И него ли два пъти на ден?

# 64
  • Мнения: X
Ами след работа ги сменям. Все пак не лягам веднага да спя.

# 65
  • Мнения: 2 695
Имам роднини от селски район, ами те нямат баня. Нямат и тоалетна. Имат само външен клозет. Няма бойлер, няма постоянно топла вода.
Къпането е топлене на вода в един казан и после поливане Disappointed Relieved Знам, че лятото го практикуват що годе редовно. Ама зимата....според мен и със седмици не се къпят.
Какво остава за подмиване след тоалетна и тн. Disappointed Relieved
Това млади хора, 30 годишни, с две деца.
Първоначално помислих, че става въпрос за възрастни хора и някак си го възприех за нормално. Но 30 годишни толкова ли не могат да си направят една баня към къщата? За млад човек не го разбирам.

# 66
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Къпя се всяка сутрин. Не мога да се събудя без кафе и душ  . Лятото минавам бързо през банята и на лягане.  Бельо и блузи сменям всеки ден. Дънки на 2-3 обувания ( лятото всеки ден). Пера когато има. Днес пуснах 2 перални. Утре няма.
Пуберчето сменя дрехи и чорапи по 2 пъти на ден и 5къпе всеки ден, хормоните бушуват 😁 . Имаме домашни, градински и дрехи за излизане.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз не вярвам, че бели хора се къпят 1 седмично. За пенсионери, дето пестят вода - може. Но иначе не ми се вярва. Имам приятелка, която в неделя и сряда си мие косата и като каже "че в неделя ще се къпя" човек би си помислил, че е от онези коментираните, но реално не е така, тя просто в тези дни като се къпе, си спуска косата и вербално разграничава "къпане" от "душ".

# 68
  • Мнения: 3 160
Много странна работа ... В къщи сме четиричленно семейство, ежедневно къпещи се. Но когато дойде инкасаторката, която отчита водомерите, всеки път ме принуждава да влизам в оправдателен режим с думите - "А бе, много вода ползвате, що така?". И почва да ми обяснява другите колко по-малко вода имали. Уж са млади, нормални семейства, а потреблението на вода им е наполовина на нашето. Как се получава това? Опитвам се да не разхищавам вода, децата също ги уча да пестят, когато може. Обаче ще излезе, че ние сме най-къпещите се в блока.
Засичаха ни водомерите - не е от тях проблема. Няма и течове. Ползвам миялна и пералня.
Интересно ми е, какво е потреблението на вода при другите 4-членни семейства?

# 69
  • Мнения: 24 519
Ей сега с това потребление ще лъсне кой кога се къпе

# 70
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Към чистниците, дето си перат дрехите след всяко обличане - и дънките ли си перете всеки ден?? Аз разбирам, че всички сме чисти /не знам само миризмите в градския транспорт от къде са тогава/, ама тука някои потребителки прекаляват.  Joy

# 71
  • MI
  • Мнения: 11 868
Абе има си и хора, които наистина веднъж седмично се къпят, и то млади хора, образовани. И си личи,де, но са малко като процент. Има и хора, които се къпят поне веднъж дневно и пак миришат - здравословен проблем. Ето на тях много им съчувствам.

За потреблението на вода влияят и много дребни навици - например сещаш ли се да я спреш докато си миеш зъбите или сапунисваш/слагаш шампоан, дори какво ти е казанчето в тоалетната. Не е задължително разхищението на вода да значи добра хигиена, нито обратното.

# 72
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
 Laughing Не убивай ентусиазма на хората пък ти, как иначе ще се изтъкнем колко сме чисти и хигиенизирани.

# 73
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е то след малко и по консумацията на ток ще сметне някой кой колко сешоар ползва и от там мие ли си косата. Flushed

# 74
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Е, тя темата /вече не помня коя поред на тази така злободневна тематика/ предразполага именно за това - да си кажем колко сме чисти, изпрани, изкъпани, и т.н., и т.н..
Няма да прочетеш обратното, а в подкрепа на казаното ще се носят води от девет чешми, сметки от ВИК, ЧЕЗ, ЕВН, Химическо чистене, а защо не и от козметични и фризьорски салони. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт