Хигиенни въпроси

  • 117 940
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 75
  • Nice
  • Мнения: 946
Имам роднини от селски район, ами те нямат баня. Нямат и тоалетна. Имат само външен клозет. Няма бойлер, няма постоянно топла вода.
Къпането е топлене на вода в един казан и после поливане Disappointed Relieved Знам, че лятото го практикуват що годе редовно. Ама зимата....според мен и със седмици не се къпят.
Какво остава за подмиване след тоалетна и тн. Disappointed Relieved
Това млади хора, 30 годишни, с две деца.
Първоначално помислих, че става въпрос за възрастни хора и някак си го възприех за нормално. Но 30 годишни толкова ли не могат да си направят една баня към къщата? За млад човек не го разбирам.



Принуждавала съм се и аз да ги питам барем една баня няма ли да струпат, не е като да нямат къде. Но все пари няма, все оправдания. А за цигарите, бирички и излизания пари бол. До манталитет си е. Свикнали са си така.
Заедно са от 3-4 години. Преди си мислех коя жена ще дойде в тая къща, тя хубаво голяма ама ни баня, ни тоалетна, ни пералня...Ама тя жената от друго село дойде и даже хубаво ѝ се видя.

Хайде да речем, че са селски хора и там е друго.
Но не, познавам и други млади които просто са си мърляви. На последната ми работа  (в чужбина) счетоводителката беше такъв индивид. Млад човек, 30 годишна, с хубав пост. Цяла седмица идва с абсолютно едни и същи дрехи. И не, не сменяше едни дрехи по няколко чифта, бяха си същите всеки ден. Косата- тя сама си казваше, че я къпе един път в седмицата и се оплакваше, че шампоанът който ползва я омазнява. А то вярно все едно я е поляла с олио, но продължаваше да си го ползва защото бил био - мио натурален. Душ геловете и сапуните за нея са вредни за кожата, ползва единствено този сапун от Алепо, който доста гадничко си мирише, и то максимум веднъж на седмица. Тя сама си казваше. Иначе просто се търка с тези порестите ексфолииращи гъби.
Жената живее с 5 котки и винаги с каквито и дрехи да идваше, бяха покрити с косми.
Признавам, че не миришеше, но то зимата не се поти толкова човек.
Останалите все пак спазвахме дрес код (дори и да не са ни налагали такъв) с поли, ризи, сака, леко гримирани. За нея това беше курвенско. Един път ни казва ''И аз веднъж се бях облякла и нагримирала курвенско'' и показва снимка на която е с къса пола, риза, сако + грим (нормално офис облекло и стил) Laughing.
Разни хора, разни разбирания и манталитети.

# 76
  • MI
  • Мнения: 11 868
На мен при предизвиква точно обратното - да заявя че не се къпя ни-ко-гиж. Grinning Но е много забавно, макар че се сетих за още един фактор за водата - колко често се пуска полупразна пералня така, за идеята да няма ден без поне две. Защото и за такива случаи съм чела доста, пък после търсим теч и да не се е повредил водомера.

Между другото, ползвам периодично за лицето сапун от Алепо, успокоява ми кожата. Joy Досега никой не се е оплакал че мирише странно, дори ММ дето усеща ако сменя крема и се оплаква че му миришело.

# 77
  • София
  • Мнения: 13 745
Във връзка с разхода на вода. Дали си пускаш 2-минутен душ или киснеш повече от час, резултатът е еднакъв. Даже не е точно така, защото продължителният наистина вреди на кожата. Краткият е достатъчен да отмие дневната мръсотия.

# 78
  • София
  • Мнения: 39 091
Аз все още се кефя, че в кухнята водомера почти не мърда, така че не се трогвам, че в банята се върти като вентилатор. Миялната е закачена към банята.

# 79
  • Мнения: 46 638
За водата - някои хора се къпят за 5, други за 10 мин., трети за 30, съответно има разлика в изхарчената вода. Има значение и батерията на душа. Съвременните с функция пестене харчат по-малко.
Към чистниците, дето си перат дрехите след всяко обличане - и дънките ли си перете всеки ден??
Не се имам за чистница, но отговора ми е да на този въпрос. Потни жлези има по цялото тяло и функционират непрекъснато, дори да не се усещат осезаемо винаги.

# 80
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
За водата - някои хора се къпят за 5, други за 10 мин., трети за 30, съответно има разлика в изхарчената вода. Има значение и батерията на душа. Съвременните с функция пестене харчат по-малко.
Към чистниците, дето си перат дрехите след всяко обличане - и дънките ли си перете всеки ден??
Не се имам за чистница, но отговора ми е да на този въпрос. Потни жлези има по цялото тяло и функционират непрекъснато, дори да не се усещат осезаемо винаги.
E това вече ми идва малко в повече. Вкъщи пера всеки ден, защото винаги има  какво, но да обуя един път дънки и да ги пера, вече ми идва много. Да не говорим зимата как се суши. Долни дрехи, бельо, чорапи след всяко обличане се перат естествено, но блузите поне на две обличания, панталоните в края на седмицата. Иначе за къпането по два пъти на ден, зима лете, все така, иначе не мога да си представя.

# 81
  • Другата България
  • Мнения: 37 802
Към чистниците, дето си перат дрехите след всяко обличане - и дънките ли си перете всеки ден??
Не се имам за чистница, но отговора ми е да на този въпрос. Потни жлези има по цялото тяло и функционират непрекъснато, дори да не се усещат осезаемо винаги.
А аз не. За мен е неоправдано и излишно да се перат дънки след всяко обличане. Летни, ако си се изпотил примерно - да. Но зимата, когато под тях нося тънък клин или чоропогащник /в студовете/ изобщо не ги пера след всяко обуване. Есен и пролет - също. Много е относително това с периодът на пране на такъв тип дреха, поне за мен. Зависи от доста фактори - къде съм ходила, кално ли е било, ползвала ли съм транспорт, в каква среда съм била - например заведение, в което е имало миризма на готвено и цигари, и още подобни фактори. Може и да се случи след едно обуване да ги изпера. Но да ми е правило - не. Същото важи и за горни дрехи, сака, шлифери, суичъри и т.н.

# 82
  • Мнения: 46 638
Аз не обличам чорапогащник, затова когато кожата ми е чиста предпочитам да обуя чиста дреха. Е, ако сляза до входа, за да си проверя пощата няма да ги сложа за пране. Но ако съм цял ден по прашасалите улици, сядам по разни обществени столове, на които са минали хиляди преди мен и т.н. от вратата отиват в пералнята.

Относно сушенето - ползваме сушилня зимата. 1 час и цялата пералня е готова за обличане.

# 83
  • София
  • Мнения: 39 091
Дънки - след 2-3-4 обличания. Ако са станали "на колене", ако не ми миришат добре. Аз имам силно обоняние и душа всички дрехи.😁 Така определям кое е за пране и кое - не, особено на децата като си омешат чистите с мръсните дрехи.

# 84
  • Другата България
  • Мнения: 37 802
Аз не обличам чорапогащник, затова когато кожата ми е чиста предпочитам да обуя чиста дреха. Е, ако сляза до входа, за да си проверя пощата няма да ги сложа за пране. Но ако съм цял ден по прашасалите улици, сядам по разни обществени столове, на които са минали хиляди преди мен и т.н. от вратата отиват в пералнята.
Относно сушенето - ползваме сушилня зимата. 1 час и цялата пералня е готова за обличане.
Нито съм цял ден по улиците, нито сядам по обществени столове...редовно. В повечето дни от нас - в колата, от колата - на работа, после обратно. Неоправдано е за мен в такива дни всичко от мен да отива за пране. Когато има изключения - да.
Сушилня нямам, но не това е причината за казаното по-горе.

# 85
  • Мнения: 46 638
Отговорих за мен, все пак хората имат различни ежедневие, нищо не казвам за теб Hands Plus1

# 86
  • Другата България
  • Мнения: 37 802
Да, да, разбрах, аз пък уточних за мен как стоят нещата.
Именно защото ежедневието е различно, поне според мен няма правило, което да унифицира такова нещо.

# 87
  • MI
  • Мнения: 11 868
Всъщност лятото въобще не слагам дънки точно защото запарват ужасно дори да се водят летни. Така че отпада този проблем, останалото време не ги пера на всяко обуване. А и какво значи на всяко обуване - ако си ги обул за да идеш до магазина или до търговския център за час и то с колата, пак ли са в коша за пране? То е малко като с гладенето - много обичам като някой ми обясни, че аз съм тъпа щото гладя, а те не защото имат сушилня или сгъват и простират добре и после се оказва че в семейството никой не носи нито ризи, нито по-официални дрехи. Wink

# 88
  • Мнения: 2 695
Лятото не нося дънки, много запаряват. Но през останалите сезони да. И да си призная не ги пера всеки ден, считам го за неоправдано. От нас в колата - работата - колата - у нас; къде чак толкова ще се изцапат?

# 89
  • Мнения: 46 638
Явно много съм чела за мастните и потни жлези по цялото тяло, какви ли не картинки ми се показват в главата като си представя дрехата под микроскоп Joy

То е малко като с гладенето - много обичам като някой ми обясни, че аз съм тъпа щото гладя, а те не защото имат сушилня или сгъват и простират добре и после се оказва че в семейството никой не носи нито ризи, нито по-официални дрехи. Wink
Ами не си тъпа. По-скоро те са мързеливи. Към втората група спадам и си го признавам съвсем открито. Подбирам си дрехите да са от тип, който не иска гладене. Риза или нещо официално - по повод, тогава няма как, хващам ютията, но слава богу е рядко.
Дъщеря ми и тя като мен.
Мъжът ми носи ризи и си ги глади.

Последна редакция: ср, 25 апр 2018, 18:43 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт