Вкъщи вече сме си двама, аз съм горда МАЙ-ска мама!

  • 18 086
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 804
 С голям рев и кърмене в чакалнята, мисия "консултация" завърши успешно. За пъпчиците казаха, че са на хормонална основа и ще ни красят лицето още седмица-две ooooh! Нищо не изписаха за мазане, казаха само да я мием с бебешки сапун. За последните две седмици е наддала с 750гр. newsm44, сега вече съм по спокойна, дано продължаваме в същия дух.
  Иги, пробвай от чайчетата за лактация. Аз така и не знам какво мога да купя тук, дано не се налага.

# 61
  • Мнения: 4 370
Страйпер, сложи ми линк към данните на първата страничка. http://snimka.bg/album.php?album_id=40453 Благодаря ти!

# 62
  • Мнения: 4 216
Готово. Ани, провери си данните.
Много сте сладки на снимките двамата с Ивко.
А това е любимата ми бебешка поза за снимка Simple Smile

http://snimka.bg/album.php?album_id=40453&photo=14

Ивко е заспал и се усмихва доволно в съня си. Спокоен е, сигурен, нахранен и щастлив Simple Smile
Направо се разтапям, когато гледам Криси да спи така.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Ох, момичета, направо съм съсипана вече с това нощно бодуване. Идва ми да се гръмна вече, честно! Аз съм сигурно най-некадърната майка щом не мога да си успокоя детето! Cry
Немога да разбера как през деня си спинка толкова добре, а вечер не иска... newsm78
Анна, какво стана с пъпчето на твоето бебешонче? Залепиха ли го? Аз възнамерявам да отида като малката стане на 1 месец и ако още разбира се не се е прибрал да го залепим и ние.
Целувки по дупаците на всички бебешорковци от една уморена и будуваща мама.... smile3507



# 64
  • Мнения: 4 216
 LaDiDa - и аз будувам, но не защото децата не спят, а защото не мога да свърша с пране и гладене. Цял ден не можах нищо да свърша. И сега като заспаха и 2-та започнах да гладя.
 LaDiDa, когато прочетох поста ти се сетих за Макси на тази възраст. След като се върнахме от болницата целия първи месец ревеше и не спеше по цели нощи. А след това спеше до 3-4 следобед. Беше обърнал деня и ноща. И аз покрай него. Държах го на ръце и се опитвах да го успокоявам, за да не буди другите.
Мисля, че беше заради коликите.
Сега с Криси сме на друг принцип - щом е буден, той яде. И не реве. Дано да намериш начина да го успокоиш и да поспиш и ти.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 079
Привет от още една недоспала и изнервена до краен предел мама... Crazy Вчера тези отвратителни колики направо ни разказаха играта, Вели рева ЦЯЛ ДЕН и нито аз, нито който и да е друг можеше да го успокои, направо откачихме вкъщи... И жегата явно наливаше допълнително масло в огъня, та го караше къде от жажда, къде от нерви милото само на цица да стои, и това беше единствения начин да се укроти, не е спал цял ден, побърка ни от рев, по едно време и за му пригласях... newsm45
За капак, от това непрестанно търсене на гърда, аз си внуших, че реве от глад и пак се опитах с мойта "невероятна" помпа нещо да изцедя, да видя дали има, но забележете какъв съм мозък - направих го след ядене! smile3527 И естествено нищо не изкарах, някакви си 10-тина грама. Оттам пак рев /аз! Embarassed Embarassed Embarassed/, побърквация, все бяхме му дали с майка ми АМ, добре, че се възпрях. Обаждам се на мъжо и през ред сълзи и сополи му споделям неволите си от това цедене /и на ръка не мога НИЩО да изкарам почти никога  newsm78 newsm78 newsm78/, а той като викна: "какво искаш да изцедиш, като малкият седи нон стоп на цица, я се стегни!" И ме хвърли в размисъл, та се взех малко в ръце... Embarassed После го изкъпахме, той се поуспокои и през нощта си спа общо взето, е, пак на цица но се будеше на 3 часа да папка, живееше се. Дано днес като е по - хладно да е по - спокоен и да не плаче така, че не мога да издържам да го слушам как реве, направо ми се къса сърцето.  Cry На всичкото отгоре номерът със сешоара вчера не помогна... #2gunfire
Спирам, че се олях  Embarassed, дано ваште бебешори не ви хвърлят така в потрес, аз отивам да чета кърмаческия, че покрай това кърмене повече притеснения отколкото удоволствие и каквото съм патка и вечно се притеснявам, че не му стига папото на малкия, вярно ще ми намалее или спре накрая кърмата... Tired

# 66
  • Мнения: 1 426
Най-накрая ходихме на консултация. Бебето е наддало 800гр.(от изписването) иначе 500гр от раждането и е много поспаливо (поне за сега). Като го видя, че няма намерение да спи, го мятам в количката и навън. Веднага заспива защото му е ярка светлината и ще не ще свива очите и задремва. На пробното кърмене изяде 60гр и заспа като пън (като е станал в 5.30 сутринта) и нищо не беше в състояние да го събуди, а и жълтици снесе в памперса.
Имаме си млечица, така че ще си бъркаме  в устата.
Варицеления батко го прибрахме в къщи и подивява от скука.
На мен ми се спи ужасно, където легна там заспивам. В къщи имаше някакъе ред докато голямата маймуна я нямаше, но сега всико е с краката нагоре.
Кошницата за кола я ползвам само в колата да се превозваме на кратки разстояния, и едва ли ще му навреди- няма друг начин за придвижване.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 943
Здравейте и от мен. Олче и ние вчера бяхме така, цял ден рев и нищо не я успокоява. И навън пак рев. Почнах да и давам Бейбинос за коликите от вчера пък да видим. А днес от 8.00 до сега 12.00 спи и не се събужда. Дано има ефект.

# 68
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте и от мен, намам време да изчета какво сте изписали, докато ме нямаше на линия и не знам дали ще намеря, защото гледам да използвам всяко заспиване на Радинка да поспя и аз. Искам да ви питам знаете ли какви са тези пъпчици с бяло връхче, и ние имаме от няколко дни, вчера лекарката нищо не каза, аз не питах, щото бяха малко, но сега се размножиха. Дали трябва да се лекуват? Аз я кърмя със силиконови зърна, защото не може да захапе добре моите и ги разранява, но пак в начакото ме боли. Даже по едно време бях готова да се откажа, но сега е малко по-добре. На нас педито ни изписа капки Еспумизан още на втората седмица и чайче Хип против коликите. Вие как давате вигантола? Лекарката каза 30 мин преди хранене по 1 капка направо в устата да и слагам, но аз се притеснявам,че се изръся повече,ако направо от шишенцето и капвам.
Раждането ми мина доста леко, благодарение на епидуралната упойка, която препоръчвам горещо. Ако е добър анестезиолога, направо ти спасява живота, нама никакъв смисъл да се мъчиш натурално, според мен. Аз не бях решила предварително, че ще искам упойка, но ме попитаха и казах- може. Анестезиолога беше страхотен човек, много мил и грижовен.
Ние отиваме да папкаме, дано да ми оставя дребното повече време да се включвам във форума.

# 69
  • Мнения: 200
cat11 тези пъпчици означават, че бебето се чисти. не се стряскай.

Аз така се уплаших днес. Наш Димитър повърна на фонтан  newsm78  #Crazy  Sick И сега се моля  Praynig: ДАНО НЕ Е НЕЩО СТРАШНО!!! После обаче се сетих, че 15 мин. преди ядене му дадох чай против колики. Ама и аз съм една патка загубена - ще потурча дедето за едното нищо. Дано е от това, че му се е препълнило коремчето  ooooh!, а не от друго, че направо ще полудея.

# 70
  • Мнения: 4 370
Олеее, Олче, аз се молех детето да се буди на повече от 3 часа през ноща, ама като гледам че ти на това викаш че се живее и си давам сметка че това не трябва да ме ядосва. 

# 71
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Страйпър, къде си, аз следях проблемите ти с кърменето, че и моите са подобни!

Сподели как вървят нещата и може да видиш темата дето съм я пуснала в кърмаческия форум!

# 72
  • Мнения: 1 000
Лелеееееееееее
а аз бръмча че малкия вчера следобед реши че не му се спи
не че плачеше......просто се оглеждаше и искаше компания
Направо нямам право да се оплаквам Simple Smile
Днес гадно не гадно трябва да направим една разходка......
поне вятъра намаля.........
Мислех утре да се разходим до центъра, ама ако е такова времето ще пропуснем
Мисля да си купя чайчето за лактация......че с това хранене на 1.5 часа все си мисля че не му стига.......нищо че наддава екстра Simple Smile
АННА чайчето има ли си име или да го търся като лактогонно

# 73
  • Мнения: 4 427
Здравейте и от нас..Ние се кърмим на поискване денем обаче спи повече по 4 часа е понякога на втория час иска да яде..Обаче вечер като я изкъпем и нахраним и не ще да заспива 3 часа ни прави на луди  #CrazyС таткото в чудо се видяхме..Все яде и заспива обаче като я сложа в кошарата и след 2 мин. се усеща и ревва..Бреееееее такова чудо.Докато не дойде ред за следващото ядене около 1,30 2 посред нощ не заспива..Снощи обаче викам така няма да стане.Взех я в леглото при мен сложих я на цицата и каквото иска това да прави ще яде ли ще спи ли ..нейна работа  CrazyИ аз съм заспала и като се събуждам тя спинка сладко-айде веднага в кошарата и така изкарахме до 5,30 сутринта.В 6 ч. обаче като я нахраних айде пак на нова сметка същата история та пак на цица се приспивахме..
А как разбирате ,че точно от колики реве бебето??? ooooh!Защото аз не съм сигурна обаче снощи дадох капки за колики..Ние имаме Лефакс от Германия..

# 74
  • Мнения: 188
Здравеите майчета,

аз ви чета редовно, ама все не смея да ви пиша, че се депресирам от вас и все си викам, за какво ми е да пиша, да разберат хората каква лоша майка си.

кърмя си бебето през 3 часа,като си редувам гърдите,  самата бебка си направи режим последно хранене в 22 и после към 6 сутринта, ходим си на разходки още от преди 10 дни, колики май още нямаме. общо взето си живеем спокоино. днес ни мериха и за 2 седмици е надала с почти половин кило
 Simple Smile започнах и да замразявам кърма

къпем се още от самото начало и не пазим нито пъп, нито уши, нос или каквото и да е. пъпа ни падна и се прибра
не повдигам матрака, но Ралица и не повръща.
като е нахранена и с чист пампер си я оставям да плаче и обикновено след няма и 5 мин е заспала.
почти не я нося на ръце.
абе казвам ви като ви чета и се депресирам.....
чао за сега че на Ралица и е време да хапва и започва да нервничи

Общи условия

Активация на акаунт