Операции на коляното - 2. тема

  • 65 932
  • 438
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 210
Sani, питах доктор Атанасов на следващия ден за менискуси дали са ми ги пипали имало ли проблем, каза че само връзката са ми оперирали. Не съм виждала Хубенов след операцията иначе щях да го питам и него. Иначе на ЯМР излизаше, че са ми ок менискусите и не били увредени. А ти с наколенки ли караш ски и първия път също ли на ски направи белята? Аз почвам да се чудя дали трябва да карам ски занапред като виждам докъде се докарах. Левият крак освен сега връзката, преди 8 години счупих глезена пак на ски и после се чудех дали да се кача пак, но го направих.
А сега след нелепия начин, по който си усуках коляното и спрях в бариерата без да премисля скоростта и опасностите вече не знам наистина.

# 121
  • Мнения: 1 120
Чудесно Maria Draganova, нямаш никакви грижи. Операцията на Хубенов е много добра. Може би сухожилието под капачката е по-болезнено, но крака си става бетон след това.

Първата година след контузията карах с наколенка и първия път и сега. И първия път си скъсах връзката на ски. Единствиното което се замислям е дали да не си взема наколенки и за двата крака и да си карам с тях. Сега много внимавам, карам само на сигурно, уж. Но не бих се отказала от ските за нищо на света. Даже карам с FIS ски, които са много по-тежки и си трябват много яки крака и съответно по-лесно стават контузии. Да не се заричам, но да.

# 122
  • Мнения: 210
Благодаря ти, и аз не искам да се отказвам по принцип, защото обожавам ските. С какви наколенки караш? Може ли инфо колко струват откъде си ги купи? И на мен д-р Хубенов ми каза, че ще мога да карам от другия сезон, но със специална наколенка.
Иначе днес вече съм много по-добре с упражненията, боли ме малко по+малко и ще на лягам яко на упражненията. Едва вчера успях да си вдигна крака от легнало положение по гръб както е в упражненията. Чудя се като сваля във вторник шината на 5тив ден дали няма неконтролируемо да ми се сгъва и рсзгъва крака? Сега набирам сили да се изкъпя, мисля да не махам шината, а просто хубаво да увия крака с нея във фолио кухненско както ми каза рехабилитатора.

Изкъпах се преди малко, но превръзката ми се е намокрила леко и шината... Шината е на парното и се суши, но се притеснявам за превръзка та. Пипам там където има вътрешна превръзка ми се струва сухо. Дано да не си навлека някой проблем, явно не сме сложили достатъчно хубаво фолиото..

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 12:29 от AnMary

# 123
  • Мнения: 1 120
Ортезата взех от Декатлон, ето тази:

https://www.decathlon.bg/nakolenka-strong-700-cherna-id_8335191.html

Не се притеснявай според мен, предполагам, че леко е навлажнена. Ще изсъхне. Помогни и да изсъхне със сешоара, ако има опция да духа студено.

# 124
  • Мнения: 210
Благодаря ти, изглежда добра наколенката. После трудно ли обличаш ски панталона отгоре? 😀 Аз нося и термо клин отдолу иначе, ама вече ми е голям панталона и якето, че отслабнах от миналата година досега доста.
Превръзката ми изсъхна след като около два часа бях без шината, че съхнеше на парното.
Чудя се вече дали да не почна скоро да пия някакви добавки, въпреки че сега пия една торба с хапчета. Вие какво сте пили като добавка? Аз четох, че глюкоза инът е много важна съставка и горе долу четох много добри отзиви за Animal Flex.
P. S. Преди няколко месеца края на лятото се запали по тениса и сега ми е много тъжно, че няма са мога са играя целия сезон, а така чаках пролетта преди контузията, за да мога да играя. Наколенката ми се струва подходяща и за тенис.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 18:48 от Maria Draganova

# 125
  • Мнения: 1 120
Не съм взимала добавки специално за крака. Само инжекциите Фраксипарин, като в Австрия ми ги изписаха за 6 седмици.
Хубава е наколенката, не е много обемна. И аз съм с термо-бельо под клина. Чорапите са 3/4. Подреждам ги едно върху друго, няма проблем. Първата наколенка преди 5 години си я бях взела много стегната и направо не се издържаше, сега тази е една идея по-хлабава и е по-добре. Размера на бедрото ми е точно по средата между два размера и си взех по-голямата. Не знам дали върши работа, но другото просто не се търпеше.

# 126
  • Мнения: 210
На мене инжекциите ако са тези за разреждане на кръвта, мисля че са същите като име, та ми ги изписаха 10 и в болницата преди това са ми слагали 3, по 1 на ден. 6 седмици не е ли много време? А като възстановяване и рехабилитация в Австрия по-бързо ли се възстанови? Аз на 16ти отивам да ми махат конци те и почвам рехабилитацията. Тогава ще ми е 11ти ден от операцията.

# 127
  • Мнения: 1 120
45 дни до 2 месеца горе-долу е възстановяването основното възстановяване. След това има колебания примерно в качване на стълби, но си ОК вече.
Първия път се възстанових по-бързо. На 2м и 10 дни започнах да тичам. На 10-11ден за рехабилитация ходих сама с кола, автоматик, опериран беше десния крак. Пак да кажа на Хубенов операцията е много добра, нямам никакви оплаквания от това коляно след 6 години.
Точно тези инжекции за разраждане на кръвта в Австрия ми ги изписаха за 6 седмици без да имам други заболявания, но признавам, че писва да си ги слагаш.

# 128
  • Мнения: 210
45 дни до 2 емсеца звучи страхотно за основно възстановяване с почти пълно сгъване и рсзгъване. Дай Боже и при мен да е така. На колко процедури рехабилитация си ходила първия път? Аз имам 5 процедури безплатни в Драгалевци и мисля да направя поне още 10 без прекъсване. Чудя се дали ще ми трябва удължаване на болничния или ще се оправя с 1 месец, но не съм много сигурна, ще видим по-натам как ше се развият нещата. Утре съм на смяна на превръзка, а след седмица на конци те и се чудя дали няма много да ме боли тогава. Иначе дясното коляно си се обажда вече и вероятно съм го претоварила, ама няма начин. Вторият път като са ти оперирали лявото коляно, трудно ли влизаше в кола? Защото аз успях да се кача отзад зад шофьорското място доста трудно. Рехабилитаторът ми каза да влизам първо със здравия крак и после операрирания да го приплъзвам.
Sani, ти след колко време се върна на работа при двете операции?
Сега можеш ли да си сядаш върху коленете както преди да си късала връзките и да си кялкаш 100процентово?

# 129
  • Мнения: 15
Здравейте. Налага се мъжът ми да се подложи на операция заради скъсана ПКВ и менискус. Изчетох изцяло и тази и предната тема и дилемата ни е дали към Хубенов или към Валери Петров да се обърнем. Моля, ако някой наскоро е бил при единия или при другия, да даде някаква актуална информация и мнение, да посочи плюсове и минуси. Благодаря предварително!

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз бях при Хубенов март месец, на консултация. Паднах на ски и след ямр отидох при него за мнение. Много добро впечатление ми направи. Още при мануалния преглед разбра, че ми е скъсана частично предната връзка и след като погледна диска каза, че за него операция в момента е излишна. Нямам болка, мога да тичам, ходя, карам колело, правя фитнес и плувам. Това ми стига Simple Smile

# 131
  • Мнения: 5
А какво ви е мнението за др Валери Петров Софиямед

# 132
  • Мнения: 5
Проблема при мен е хипертрофилара хипомедиарна плика, има ли друго лечение освен операция?

# 133
  • Мнения: 85
Здравейте!
Предстои ми артроскопия при д-р Хубенов. Не съм от София и ще бъда сама в града .Та въпроса ми е  как се чувствахте след артроскопията , възможно ли ще бъде след изписването /2 дни ми казаха/  да се предвижа сама, без придружител с  /такси, градски транспорт/до Драгалевци, където смятам да си запазя хотел и да мога да правя рехабилитация. Казаха ми 3 дни рехабилитация - достатъчни ли са или са необходими допълнително, защото не знам за колко дни да запазя хотела. За инжекциите с кръвна плазма, които поставят моля споделете, на колко време се слагат, колко на брой и каква е цената, че за тях казаха , че ще говорим после. В указанията, които ми дадоха има споменато , че по желание срещу допълнително заплащане от 140 лв. за по бързо възстановяване слагат Вискозил.Какво е мнението ви за този продукт - помага ли и препоръчвате ли го? Моля, който е минал по процедурата при доктор Хубенов да сподели, че освен страха и доста организационни работи имам.
Хубав ден!
"Кафе с мед " ще се радвам, ако се включиш  !

# 134
  • Мнения: 210
Аз се оперирах пррз март при д-р Хубенов, тъй като имах скъсана ПКВ, която той разбра че е скъсана за 10секунди правейки някакъв тест с крака ми. След това и ямр потяърди и се оказа, че са ми здрави менискусите. Аз съм вече 3месеца и ппловина след операцията и се чувствам добре като на 30ти юни сък на контролен преглед. Чакам разрешение вече да карам навън колело и леко тичане, от което пък ме е страх.
Като цяло си мисля, че след дори смао артроскопия е трудно придвижването първоначално и според мен 3 дни рехабилитация е малко. Аз след моята операция направих около 20 процедури в Драгалевцифизиотерапия с масаж и фитнес, то тогава съепаднах и с извънредбото пположение и нямаше ибаче много как да възстановявам мускула без фитнес, без плуване, а то беше и рано за плуване. Като цяло съм доволна, единатвено ме притеснява някаква бпока се появява отстрани на външната част на коляното при мен, също и сковаване, но може и да са нормални, не знам. На 30ти щв попитам.

Общи условия

Активация на акаунт