Операции на коляното - 2. тема

  • 65 956
  • 438
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1
Аз се оперирах при Д-р Ивелин Костадинов преди 2 години в болница Люлин по препоръка на мой познат. Резултатът е, че си имам проблеми до сега и бих ви препоръчал да не ходите там. Оперират следобед и вечер и стоиш да чакаш гладен и жаден цял ден и постоянно те лъжат, че ще дойде всеки момент. След операцията имах много голям оток дълго време, което не ги впечатлява особено. Болките е ясно, че са си сериозни. Обездвижват те за 40 дни с шина, което като се поинтересуваш разбираш, че на днешно време е нещо абсолютно отхвърлено и отживяло. На контролни прегледи (включително за махане на конците) те вика в Окръжна болница, където чакаш с часове в коридора. Рехабилитацията им е една семица отбиване на номера, ако имаш проблеми вдигат рамене и ти казват "е, това е всичко от нас", а Костадинов ти изписва магнезий и хондропротектор и те убеждава, че си добре. След шест месеца не можех да ходя още добре и ужасно ме боляха отзад мускулите, които правеха спазъм. Направих си нов ЯМР, от който се оказа, че връзката е фиксирана не на правилното място. За връщане към спорт при това положение е много рисковано. Сами си правете изводите

# 136
  • Мнения: 15
Здравейте. А дали някой се е оперирал при д-р Владимир Владимиров от Варна и може да сподели мнение?

# 137
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Искам да попитам от споменатите лекари Хубенов и Т. Георгиев кой би ни приел по-скоро? Мъжа ми е с травма на коляното, ходи при един лекар,който предположи скъсани предни връзки и менискус евентуално..и го прати на рехабилитация   и чакаме ЯМР по здравна каса. Проблемът е,че ми се струва прекалено бавно всичко..излязохя отпуска до 17-ти август и ще мине над месец , а и не се знае след това кога ще е ЯМР. Притеснявам се,че все още не сгъва докрай коляното и ще чака 17 дни минимум. Не знам времето да не се окаже фатално и да си остане така..на 40 г. е ако има значение. Ще са ми полезни всякакви съвети..

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте. Искам да попитам от споменатите лекари Хубенов и Т. Георгиев кой би ни приел по-скоро? Мъжа ми е с травма на коляното, ходи при един лекар,който предположи скъсани предни връзки и менискус евентуално..и го прати на рехабилитация   и чакаме ЯМР по здравна каса. Проблемът е,че ми се струва прекалено бавно всичко..излязохя отпуска до 17-ти август и ще мине над месец , а и не се знае след това кога ще е ЯМР. Притеснявам се,че все още не сгъва докрай коляното и ще чака 17 дни минимум. Не знам времето да не се окаже фатално и да си остане така..на 40 г. е ако има значение. Ще са ми полезни всякакви съвети..
Аз съм със скъсана предна частично след падане на ски. Коляното започнах да го сгъвам напълно четири месеца след падането. Бях при Хубенов в карантината и ме прие веднага, защото бяха отменени всички прегледи и операции. Той беше категоричен, че операция не е необходима, защото менискусът е здрав. Аз също минах ямр по каса, чаках две седмици за решението, после всичко стана за един ден.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 250
janin4eto_87, много ти благодаря за отговора! При него минаха 3 седмици и не се обадиха за ЯМР, а сега от 1 до 17-ти са отпуска..затова се притесних да не е фатално..

# 140
  • Правец
  • Мнения: 94
Здравейте, преди 3 седмици си извадих капачката на крака след рязко завъртане. Излезе и се намести сама, стана за секунди. Ходих на лекар и ми сложиха шина. Дойде времето да сваля шината и да сложа наколенка, която купих по препоръка на доктора. Въпроса ми е, ако някои може да ми каже или сподели линк, как да раздвижвам крака? Доктора ми каза, че не може да ме прати на рехабилитация, защото били в отпуска. Да съм го раздвижвала у дома. Но сега крака ми е, като чужд и се притеснявам, че не знам какво да направя? Моля някой да сподели, след като се свали шината, как се процедира?

# 141
  • София
  • Мнения: 1 250
Nikincety, намери си някъде рехабилитация. Сама не знам ще се справиш ли..то са си упражнения разни, мъжа ми още ги прави..+ физиотерапия- ток, ултразвук и т.н.

# 142
  • Мнения: 309
Здравейте, след направен ЯМР се лутам по лекари. Д-р Чанков/Вита каза - за операция си. Д-р Дамянов от клиниката на Шойлев също. Д-р Павел Краевски/Софиямед каза - аз това коляно няма да го отварям, няма нужда. Д-р Пачев от Пирогов потвърди, че не е нужно да се оперира.
А ме боли, изкривих си походката, започна и другото да ме боли.
Към кого в София да се обърна за още едно мнение без да ме претупва ?
Безкрайно благодарна ще съм на отзовалите се

# 143
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте, след направен ЯМР се лутам по лекари. Д-р Чанков/Вита каза - за операция си. Д-р Дамянов от клиниката на Шойлев също. Д-р Павел Краевски/Софиямед каза - аз това коляно няма да го отварям, няма нужда. Д-р Пачев от Пирогов потвърди, че не е нужно да се оперира.
А ме боли, изкривих си походката, започна и другото да ме боли.
Към кого в София да се обърна за още едно мнение без да ме претупва ?
Безкрайно благодарна ще съм на отзовалите се

Д-р Динко Хубенов.

# 144
  • Мнения: 309
Часовете са му за октомври

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Часовете са му за октомври
По-добре октомври отколкото прибързани решения. Аз съм писала по-нагоре, че съм доволна от него.

# 146
  • София
  • Мнения: 12 554
Часовете са му за октомври
Нормално. За добрите лекари се чака.
Моят час за офталмолог е за края на ноември.

# 147
  • Мнения: 210
Часовете са му за октомври
Запишете си час с уговорката, да ви се обадят при отказан час. Аз ба 31 януари скъсах пкв, но още не знаех, също минах ввднага орез Пирогов, но ефинствено ми казаха, че нямам счупване. Ибадих се след изчетената тема тук за час за др Хубенов и ми запиасаха може би беше за някой си април. Но се уговорихме, че ако случайно отоадне час да ми се оаждят защото те питат какъв ти е слупая накратко по тела, на колко си години, от какво е травмата и откога. И таа ми се обадиха след седмуца, пе ика отпаднал час и около 10февруари др Хубенов ме прегледа у веднага заключи, че има скъсана пкв, направиха ми на място веднага и ямр, за да видим дали има скъсани менискуси, но имах късмет. Така, пе запишете си час и опитайте. Съгласна съм, че трябва точна диагноза пррди отваряне на коляното да сте сигурна, че има за какво да се отваря. Мен на 5ти март ме оперираха.

# 148
  • Мнения: 37
Здрвейте, някой има ли впечатления от д-р Павел Краевски от Софиямед?

# 149
  • Мнения: 1
 Здравейте,

ЯМР показва разкъсана предна кръстна връзка и вертикална руптура на задния рог на медиалния мениск.

Как се чувстват хората с премахнат менискук след няколко години?
 

Общи условия

Активация на акаунт