Операции на коляното - 2. тема

  • 66 073
  • 438
  •   3
Отговори
# 375
  • Мнения: 21
Преди 6 години скъсах ПКВ и нямах почти никакви проблеми до това лято, когато една вълна на морето ми усука здраво коляното. Веднага паднах в адски болки и добре, че е левия крак и колата е автоматик, че успях да се закарам до спешното във Варна.

Сега съм се решил да правя операция и не мога да реша къде.
От Русе съм и Варна и Плевен са ми по-близо, но и до София ще отида ако трябва.

Бях чел за Д-р Роберт Халваджиян от Авис Медика Плевен, но попаднах на повече от един негативни коментари за него по форумите.

Иначе списъкът от ортопеди е дълъг:
Д-р Валери Петров от СофияМед
Д-р Павел Краевски от СофияМед

Д-р Михаил Вулджев от Св. София
Д-р Алпер Мурадов от Св. София
Д-р Христо Мазнейков от Св. София
Д-р Калин Михов от Св. София

Д-р Иван Василев или Д-р Виктор Точков в Евровита

д-р Максим Загоров от Варна
Д-р Мамун Кабалан в Сърце и Мозък Плевен
Д-р Динко Хубенов в МБАЛ “Света Богородица

# 376
  • София
  • Мнения: 16 197
Препоръчвам от личен опит ЕвроВита. В СофияМед ме мотаха без дори да ми обяснят какво точно ми има. И качеството на операцията, и отношението са класи нагоре в ЕвроВита.

# 377
  • София
  • Мнения: 1 936
И аз препоръчвам Евровита. Мен ме оперира д-р Йовко Йовков.

# 378
  • Мнения: 3 416
И аз препоръчвам Евровита - д-р Точков оперира сина ми от разкъсана ПКВ и менискус. Много сме доволни и от следоперативното проследяване и отношение. 1 седмица останахме и на рехабилитация в клиниката.

# 379
  • Мнения: 21
Благодаря за отговорите.
Може ли да споделите каква цена да очаквам за  операция в Евровита?
И цената включва всичко или има и свободно избираеми екстри, които се заплащат допълнително?

Благодаря

# 380
  • Мнения: 3 416
6400лв платихме през ноември - реконструкция на ПКВ, зашиване на менискус (с някаква скоба, която беше 700лв по спомен), имплант за подсилване на страничната връзка (1000лв), избор на екип, 1 ден болничен престой, шина (200 и няколко лева).

# 381
  • Мнения: 21
6400лв платихме през ноември - реконструкция на ПКВ, зашиване на менискус (с някаква скоба, която беше 700лв по спомен), имплант за подсилване на страничната връзка (1000лв), избор на екип, 1 ден болничен престой, шина (200 и няколко лева).

Здравейте, благодаря за полезната информация.
Имате ли фактура или друг документ от тогава, показваш колко е само реконструкцията на ПКВ?
И тези допълнителни неща (700лв, 1000лв) вътре в тези 6400лв ли са или отделно?

# 382
  • Мнения: 3 416
6400лв платихме през ноември - реконструкция на ПКВ, зашиване на менискус (с някаква скоба, която беше 700лв по спомен), имплант за подсилване на страничната връзка (1000лв), избор на екип, 1 ден болничен престой, шина (200 и няколко лева).

Здравейте, благодаря за полезната информация.
Имате ли фактура или друг документ от тогава, показваш колко е само реконструкцията на ПКВ?
И тези допълнителни неща (700лв, 1000лв) вътре в тези 6400лв ли са или отделно?
6400лв общо
Ето фактура

Извинявам се, но не можах до завъртя снимката

# 383
  • София
  • Мнения: 2 328
Аз препоръчвам д-р Вулджев.
Оперира мъжа ми и още трима приятели - всички се чувстват супер - карат ски и играят футбол без грижи.
Следващият, на когото бих се доверила е д-р Точков. На Иван Василев -НЕ. Вече не оперира така, както преди 7-8 години и има оплаквания след проведени от него операции.
За Хубанов - направи ПКВ и менискус на приятелка преди година - сега се оказа, че менискусът се е разцепил пак, без никаква травма. Само се качи на ски  жената, но не е падала. Смятайте как е зашит…

# 384
  • Мнения: 48
Здравейте, аз съм опериран от д-р Хубенов. Скъсан менискус преди две години но продължават болките. Натоварване или работа или просто ставата нямам представа. Четох отзиви от пациенти за Евровита на техния сайт. Д-р Вулджев казвате че е чудесен ортопед. Мисля да не се връщам при Хубенов повече.

Последна редакция: сб, 16 мар 2024, 17:04 от Vladimir Kasyrov 618427

# 385
  • София
  • Мнения: 2 328
Междудругото д-р Загоров от Варна доста често оперира заедно с д-р Вулджев в Света София или самостоятелно пак там. Преди две седмици двамата оперираха моя приятелка - ПКВ (без менискус).
Д-р Точков проследява дъщеря ми след операция на ПКВ, извършена в чужбина. Много човечен, отзивчив и внимателен е.
Съжалявам да чуя поредното негативно мнение за Хубенов. Не си доизпипва нещата очевидно.Sad

# 386
  • Мнения: 48
Нищо не казвам за него. При прегледа му казах че нямам особени болки. Той започна да ме убеждава че трябва операция. Самата операция беше с още четири човека на конвейер една след друга. На контролният преглед той не се яви. Появи се колега негов. Аз казах преди операцията кляках сега е много по трудно. Колегата му каза няма да клякате тогава и реши въпросът. По време на рехабилитацията . Рехабилитатор от неговата клиника ме пита каква беше травмата, Аз отговарям нямаше травма. Той попита зачервяваше ли се Аз казах не Той ме попита подуваше ли се Аз казах не и Той рязко млъкна. Не знам какво да мисля или не мисля. Това е което ми се случи просто.

# 387
  • София
  • Мнения: 16 197
Зависи каква е травмата или проблема. Аз също нямах болки, когато не се движа. Травма пък хептен съм нямала (как са ми са се измествали капачките не съм разбрала изобщо). Операциите са му на конвейер, да, защото е в България само две седмици от месеца. На контролния преглед винаги ми е бил той, на махането на конци - не. Рехабилитатор в неговата клиника е само Малена, а тя не гледа дисковете с операциите за да знае, нейната задача е да “събужда” мускулите след операцията.

Аз след двете операции (двете колена) вече имам на 100% върната подвижност, клякам, мога да правя упражнения на колене. Не съм вярвала, че на моите години (56, сега вече 57) това ще е възможно. Върнах си качеството на живот.

# 388
  • Мнения: 14
Зависи каква е травмата или проблема. Аз също нямах болки, когато не се движа. Травма пък хептен съм нямала (как са ми са се измествали капачките не съм разбрала изобщо). Операциите са му на конвейер, да, защото е в България само две седмици от месеца. На контролния преглед винаги ми е бил той, на махането на конци - не. Рехабилитатор в неговата клиника е само Малена, а тя не гледа дисковете с операциите за да знае, нейната задача е да “събужда” мускулите след операцията.

Аз след двете операции (двете колена) вече имам на 100% върната подвижност, клякам, мога да правя упражнения на колене. Не съм вярвала, че на моите години (56, сега вече 57) това ще е възможно. Върнах си качеството на живот.

Извинете но за кой доктор става въпрос операции на двете колена ?

# 389
  • София
  • Мнения: 16 197
Василев, ЕвроВита.

Общи условия

Активация на акаунт