Операции на коляното - 2. тема

  • 63 123
  • 404
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 550
Кафе с мед, няма да те лъжа - плазмата си боли. Процедурата е следната - взимат ти кръв - една доста големичка спринцовка. След това я пускат в един уред да се отдели плазмата и след това с нова спринцовка и една голяяяяма игла я слагат в коляното. Вкарването на иглата си боли, ама не се умира  Mr. Green
Хубенов ме оперира преди 4 години.
При мен проблемът беше Плика синдром.
След операцията ми бяха направени 6 инжекции с плазма.

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
http://www.hospitalbg.com/

Негова е, много малка, но чиста и с всичко необходимо. Даже храната (кетъринг) е вкусна 😂. В нея се правят само операциите и болничния престой.

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нана, слагаха ми вече една. Успокоих се, почти нищо не усетих. Повече ме боля вземането на кръв от вената.😃

# 33
  • София
  • Мнения: 12 550
Нана, слагаха ми вече една. Успокоих се, почти нищо не усетих. Повече ме боля вземането на кръв от вената.😃

При мен обратното  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 19 360
http://www.hospitalbg.com/

Негова е, много малка, но чиста и с всичко необходимо. Даже храната (кетъринг) е вкусна 😂. В нея се правят само операциите и болничния престой.
Благодаря, даже не я бях чувала. Приятно е да се знае, че има и такива места като алтернатива на големите болници.

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нана, и аз имам споменат плика синдром в епикризата след операцията.
Милитана, да определено ми беше спокойно, че поне няма да лепна някоя вътреболнична инфекцийка. И Центърът в Драгалввци и болницата са на много добро ниво като обстановка и чистота.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 550
Нана, и аз имам споменат плика синдром в епикризата след операцията.

При мен беше толкова зле положението, че пет месеца Хубенов се опита да ме спаси с лекарства, но нищо не помогна. Не спах пет месеца от болки, направо виех...

# 37
  • Мнения: 2
Здравейте момичета. Вчера претърпях операция на менискус в клиника Евровита в комплекс Царско село. Оперира ме Д-р Филипов. Очарована съм от условията и отношението на персонала и самия Филипов. Оперираха ме в 9.00 и в 14.30 вече си бях у дома. Никакви болки и проблеми. Днес сутринта бях на преглед и всичко е ок. Страхотни професионалисти и преди всичко хора. Ако някой има проблеми горещо препоръчвам. Цените са най-ниски за София наполовина на цените на София мед например.

# 38
  • Мнения: 19 360
А в цената влиза ли и следоперативна рехабилитация? Зная,че това е даже още по-важно от операцията.

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А и какво означава най-ниски - изцяло ли минава по клинична пътека, доплаща ли се и каква част? В Софиямед нямам идея по какъв начин изчисляват ортопедичните операции.
Както казва Милитанна, изключително важна е следоперативната рехабилитация и включва ли се тя към операцията.

# 40
  • Мнения: 2
Клиниката не работи със НЗОК. Цената на операцията е 1000 лв колкото бихте платили за избор на екип във всяка болница. Сега ходя на физиотерапия при тях през ден, досега два пъти без да плащам нищо. Превръзки през ден. Но отношението на целия персонал е просто несравнимо с нашата действителност. Преди три години претърпях операция гинекологична и платих 900 лв за избор на екип в Тина Киркова на ръка на лекар, който след операцията дори не мина да ме види. Затова съм толкова впечатлена от отношението. А това е спортна клиника сертифицирана от Фифа и обединена с клиниката на проф. Шойлев, там оперират предимно спортисти и футболисти и квалификацията на лекарите е на много високо ниво. Все пак не бих поверила крака си на посредствен лекар.

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте, дойде моментът и аз да споделя историята си. През септември 2016-та след игра на волейбол получих травма на коляното (след удар коляно в коляно). Доиграх си играта и в продължение на месеци чаках отока да спадне...Февруари 2017-та вече в сравнително по-добро състояние по време на футболен мач, след рязка смяна на посоката коляното ми "изщрака" няколко пъти, след което се свлякох на земята. Известно време ме лекуваха с бестифлекс и от този род...минах през Пиаскледин и Дона, но болката не намаля. Отидох при една жена (чекръкчийка), която в продължение на няколко месеца посещавах. Според нея имах изместена капачка в следствие на удара при волейбол. Към днешна дата нямам болки в коляното, но така и не посмях да спортувам отново. При натоварване коляното се подува и усещам неразположение. Реших, че е време и си направих ЯМР. Лекуващият ми лекар във Варна - Гилев ми изписа отново Дона ( до колкото ми беше обяснено при удара има отчупвания и парченца кост/хрущял и съответно проблем с менискуса, "не е скъсан, а леко разтегнат"..Има грешно калциране на менискуса и чрез въпросните прахчета трябва да разнесем и отстраним тези проблеми, а аз малко по малко да започвам да спортувам... ). Приключих с прахчетата...разлика няма...спорт също.. докато при едно играно хоро (юли месец) крака ми отказа, но за няколко секунди всичко се нормализира. От тогава по палецът на същия крак усещам бодежи про контакт. Посетих ирисдиагностика при д-р Георги Георгиев във Велико Търново. Категоричен беше, че без операция няма как да оправя проблема. Потвърди ситуацията с менискуса и ми препоръка д-р Аспарухов. Операцията щяла да бъде от най-елементарния характер - безкръвна и в най-кратък срок на възстановяване. Днес посетих д-р Аспарухов в Плевен - диагнозата, поставена от него са скъсани предни връзки...естествено ми продаде задължителните стелки, без които след 20 години еднам ще стъпвам...
П.п. Нямам търпение да посетя следващ лекар и да чуя нещо ново...
П.п.2 Знам, че съм чакал много време...късно го осъзнах и все се надявах да мине и без да се стига до операция...
П.п.3 Октомври имам час при Братоев в Стара Загора...Следваща спирка - София

Поздрави и успехи. Бъдете здрави!

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Съветът ми е да прескочиш Стара Загора и да дойдеш направо в София.
Не отлагай, защото тъканите се износват много бързо и после вече нищо не може да се направи. Е, може, ама...
Коляното е най-натоварената става в тялото.
Успех!

# 43
  • Мнения: 2
Май така ще стане...благодаря за бързата реакция. 😉

# 44
  • Мнения: 8
Здравейте. С доста голямо закъснение искам да благодаря на 'Кафе с мед' за подробните й отговори на последните ми въпроси от лятото и да попитам до къде стигна с възстановяването (обем на движението, възстановяване на мускулатурата...)? Моят случай се оказа доста спорен. През последните месеци обиколих може би всички топ специялисти по колянна хирургия в София и всеки от тях беше на различно мнение. Според доц. А. Георгиев трябва да се направи операция за стабилизиране на капачката, защото след луксацията връзката е станала твърде хлабава и това причинява износване на хруцяла. Д-р Тимушев от Дианабад препоръча само заглаждане на хрущяла. Според доц. Хубенов нищо не трябва да се прави освен евентуално инжекции с кръвна плазма, дори и парчето от хрущяла на капачката, което се е отчупило при луксацията преди 12 години не е задължително да се вади. Д-р Русимов от ВМА е на подобно мнение. Това ме обнадежди, защото много искам да избегна операция. Обаче продължавам да имам болки особено при качване по стълби, а явно в стремежа си да пазя коляното разпределям натоварването неправилно и започнаха да ме болят и други стави. Днес ходих на преглед при д-р Василев в Евровита, защото разбрах че е специялист по проблемите на патеата, а моят е именно такъв. Според него освен травмата по рождение имам изместване на остта на пателата и тя трябва оперативно да се намести, защото иначе след 20 години ще трябва да ми се сменя ставата. Предвид това, че скоро навърших 28 подобна перспектива е твърде обезпокоителна. Василев каза още, че по време на операцията може да се направи и имплантация на стволови клетки в зоната, където липсва хрущял. Изпраща ме на компютърна томография, защото само с това изследване можел да определи колко точно e изместването на пателата. Видя ми се доста компетентен и внимателен. Все пак още не мога да реша на кого да се доверя, защото разликата в мненията особено между Василев и Хубенов е огромна, а залогът е дори още по-голям. Моля ви, ако някой се е оперирал при д-р Василев от Евровита или е преминал през операция за изместване на остта на пателата да сподели впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт