Пловдив - 4

  • 24 799
  • 295
  •   1
Отговори
# 105
Нямам принтер, но има фирми, които разпечатват - няма проблеми Peace Все пак става дума за 1 страница Wink Ще свирна като оздравеем Hug

# 106
  • Мнения: 4 068
Браво Коала! Страхотно се представи в новините на Евроком. Много хъс показа. Дано им стане ясно, че няма да се откажем!

# 107
  • Мнения: 1 671
Браво Коала! Страхотно се представи в новините на Евроком. Много хъс показа. Дано им стане ясно, че няма да се откажем!

На полза роду!

Хайде, казвайте идеи и допълнения за писмото до кмета, това е по-важно сега, защото новинарите пак изкривиха малко нещата - съобщиха, че вече сме връчили писмо с исканията за градините

# 108
  • Мнения: 481
Коала, към писмото до кмета може ли да се добави и нещичко за детските кухни?
Например в Каршиака, Захарна фабрика и Гагарин има само една кухня с капацитет 300 деца, а те в кварталите са доста повече. При нас записването трябва да става когато се роди детето или най-късно когато е на два месеца, за да имаме шанс да започнем да вземаме кухня преди да станат децата ни на годинка. Мисля, че това е голям проблем за майките решили да вземат храна от детската кухня. А особено тези които раждат за първи път и са със зимни бебета, когато не излизаме на разходки и не можем да обменяме опит се оказва, че сме доста закъснели със записването.....

# 109
  • Мнения: 1 671
Веси, ще го добавя



ДО
КМЕТА НА ОБЩИНА ......


ОТВОРЕНО ПИСМО

От Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки”
Град ......., лице за контакт .............., адрес..........


ОТНОСНО: Недостатъчния брой на детските ясли, детските градини и площадките за игра


ГОСПОДИН КМЕТ,

Инициативен комитет на настоящи и бъдещи български майки връчи на 1 юни 2006 г. Отворено писмо против социалната политика на държавата по отношение на майчинството и детските надбавки  на депутати от Четиридесетото Народно събрание.

С безпокойство Ви информираме, че ние, пловдивските майки, срещаме неимоверни трудности при записване на децата си в детски ясли, млечни кухни и градини. Поради крайно недостатъчния им брой, най-често документите на детето трябва да се подават поне една година по-рано, за да е гарантирано включването му в съответната възрастова група.

За информация: в град Пловдив функционират 15 детски ясли, чийто капацитет общо е около 1 100 деца. Само за 2005 г. в града ни са родени три пъти повече деца.

ГОСПОДИН КМЕТ,

Настояваме община Пловдив да предприеме решителни мерки за увеличаване броя на детските ясли, млечните кухни и детските градини в града. Освен това предлагаме:

Да се въведе единна информационна система за приема и свободните места в детските ясли и градините, която да бъде достъпна и чрез интернет .

Молбите за записване на деца да се приемат по набори , два пъти годишно, в строго фиксиран срок .

С цел трайно решаване на проблема с приема на деца в детски заведения е необходимо отдадените под наем помещения , които в миналото са  функционирали като детски ясли и градини, да бъдат възстановени като такива.

За по-голяма прозрачност при отчитане на извършени разходи от ръководствата на отделните детски заведения, е необходимо в тях да бъдат създадени училищни настоятелства.

Настояваме, също така, за увеличаване броя на детските площадки, където децата ни да могат да играят спокойно.

Не на последно място апелираме община Пловдив да вземе решителни мерки за осигуряване на достъп на бебешки колички и инвалиди до обществените сгради в Пловдив, в това число и до сградата на община Пловдив  на площад "Стефан Стамболов" 1.

Град…., дата                        С УВАЖЕНИЕ:
                        Име

# 110
  • Мнения: 4 068
Момичета, да знаете, че банера и плакатите са у мен. Днес мъжо ги взе от Коала, та този ангажимент вече е отметнат.

Коала, кажи моля те като отида в общината къде точно да подм молбата за протеста?

Lss, ако прецениш, че няма да можеш да дойдеш с мен свиркай да ти дам мейл да ми пуснеш текста на молбата и аз ще я разпечатам. А за компания ще помоля Джулката да дойде, че самичка ми е скучно да бръмча. Wink

# 111
  • Мнения: 8
Добре дошли на новите мами и на смелия татко!!!
Теди ве4е е на един месец и затова черпим всички -  Misc Baby Bottle за децата и  beer за големите !  cheers
И ние ще се присъединим към протеста заедно с нашия татко!
Имам принтер, така че пишете кога да започна с разпечатването и разлепянето на съобщенията за протеста.
 bg

# 112
Славея, да ви е жив и здрав Теди и много да ви радва!  bouquet
Ренци, писах ти ЛС Hug

Момичета, сложих поканата за протеста на Коала върху снимката на летящата - мисля, че е добре за размножаване:



А ето в по-голям размер - за принтиране и ксерокопиране: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=802129

# 113
  • Мнения: 1 671
Момичета, да знаете, че банера и плакатите са у мен. Днес мъжо ги взе от Коала, та този ангажимент вече е отметнат.

Коала, кажи моля те като отида в общината къде точно да подм молбата за протеста?

Lss, ако прецениш, че няма да можеш да дойдеш с мен свиркай да ти дам мейл да ми пуснеш текста на молбата и аз ще я разпечатам. А за компания ще помоля Джулката да дойде, че самичка ми е скучно да бръмча. Wink

Ренци, молбата за протест се подава в деловодството на голямата община - срещу бинго Балкан. Деловодството е на първия етаж, стая 3, ако не бъркам. Просто казваш, че искаш разрешение за протест, служителката взима молбата, завежда я в компютъра и ти дава входящ номер. Пази го, важен е. В неколкодневен срок трябва да ти се обадят, за да идеш да вземеш готовото разрешително.

То трябва да бъде подписано от зам.-кмета Здравко Зафиров - по обществен ред и сигурност. Телефонът на неговата секретарка Теодора е 65 67 16. Аз й звънях първия път много често, не й давах да ни забрави, щото Зафиров не се вяска често в кабинета си.

Мисля, че ще бъде по-удобно за теб/вас, ако заедно с това подадете и отвореното писмо до кмета.


Затова, момичета, апелирам да го прегледате  внимателно, ако имате забележки и допълнения, казвайте, за да го направим, да е готово за понеделник.

Освен това трябва да измислим текст-покана до кмета да се срещне с нас на 1 юли, за да разговаряме с него за проблема с детските градини и яслите.  Аз ще помисля за тази покана, ще я пусна пак тук за обсъждане

# 114
  • Мнения: 1 671
Обещаната покана



                     ДО
                     КМЕТА НА
                     ОБЩИНА ПЛОВДИВ
                     

   
                     

П О К А Н А

От  Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки” – Пловдив



ГОСПОДИН  КМЕТ,


На 1 юни 2006 г. на площад “Народно събрание” в София се проведе национален протест срещу социалната политика на правителството по отношение насърчаването на раждаемостта и спокойното отглеждане на децата ни.

Настоящите и бъдещите български майки връчиха Отворено писмо с исканията ни на Министъра на труда и социалната политика г-жа Емилия Масларова и на депутати от Четиридесетото народно събрание.

Ние, настоящите и бъдещи майки от Пловдив, ще подкрепим и втория национален протест, като организираме мирно протестно шествие на 1 юли 2006 г. от 10 ч. от площад “Съединение” по Главната улица до площад “Централен”.

Каним Ви да се присъедините към нас и да подкрепите справедливите ни искания. Освен това бихме желали да споделим с Вас проблемите и трудностите, които срещаме при записване на децата си на детски ясли, млечна кухня и детски градини, за което ви информираме в приложеното отворено писмо.

   ПРИЛАГАМЕ: Отворено писмо до кмета на Пловдив.

Пловдив, .......... г.            

Координатор за Пловдив
.................................,
Тел. .......................,
Мейл................   

# 115
Коала, каним се да ходим още в петък Grinning Така че, момичета, ако нещо искате да се допълни, казвайте сега - днес и утре Hug

# 116
  • Мнения: 4 068
Коала, прати писмото и поканата на мен или Lss, за да ги разпечатаме и да ги подадем заедно с молбата за протеста. Предварително се извинявам, че не мога да си ги препечатам сама, но сме в процес на зъбоникнене и направо е малък ад у нас. Просто нямам време да седна сериозно на компа.

# 117
  • Мнения: 4 068
И още нещо се сетих-можем да включим в писмото до кмета и нещо за подлезите и надлезите. Много малка част от тях са пригодени за минаване с количка. Също и паркираните перманентно коли по тротоарите, заради които често ни се налага да вървим по пътното платно с количките и така ставаме предпоставка за ПТП.
От друга страна обаче си мисля да си оставим и нещо в резерва. Тоест ако не получим отговор на това писмо и на 01.08. отново има протест да сме подготвени с нови точки. Та кажете вие какво да правим с тези двете.

# 118
renci,взе ми думата за подлезите и надлезите.Аз преминавам през гарата-отгоре и се изприщвам докато премина релсите.За подлеза да не говорим-стръмен и несаответстващ на гумите.Освен това тротоарите пред светофарите/по кварталите/все още не са пригодени за детски колички и инвалиди,което адски много затруднява управлението им.

# 119
  • Мнения: X
Тъкмо и аз щях ви пиша да включите точка за достъпа на майките с детски колички до повечето места в града.Днес за пореден път се наложи повече да я нося отколкото да я бутам,просто защото се опитвах да стигна от Кичук Париж до центъра-за сведение,луксозната нова сграда на Автогара "Родопи" няма рампи и от двете страни.И не само там-повечето подлези са направо опасни за минаване...незнам дали сте пробвали да си свалите детето в подлеза на гарата...А за съжеление ,ако не мина оттам ми остават вариантете със Сточна гара или надлез Родопи-където минаването е също малък кошмар....
Иначе имате и моята подкрепа за протеста на 1ви юли...този път вече се надявам да дойдем,че миналия път раждах и не можах.
И още нещо щях да ви питам-ако ходите все още в Градската градина,кажете къде /и кога/ се събирате,и дали приемате новообебили се мамита....?/че вече станахме доста/
И, Веселина,ако имаш възможност,моляте ме запиши в списъка вече като мама и на Ивайло.Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт