Пловдив - 4

  • 24 798
  • 295
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 671
Момичета, това с подлезите и пешеходните зони и аз го мисля. Обаче кмета май само за подлезите отговаря. Пък за паркиралите коли отговаря КАТ.

Искате ли да направим списък на недостъпните сгради и подлези и да го връчим на кмета, ако дойде на 1 юли? Ако пък не дойде - на 1 август, или при друга акция!

Отделно ми се иска да пишем и на КАТ, но хайде да е след 1 юли, че много писма ни станаха

# 121
  • Мнения: 1 671
Ренци, пуснах на мейла на ЛСС поканата и писмото, защото твоя не го знам

# 122
Kabranska,честито ви бебче,много да яде и да спи.Добре дошла в отбора на мъжките майки/свекърви/.Ти в Кюкука ли живееш и къде по точно,че и аз го минавам този маршруд,но през линиите е малко по добре.Аз сам на 5мин от халите и чесженото кафе,марлборо.Може и в квартала да се виждаме.Аз вземам кухня около 12ч

# 123
  • Мнения: X
taylor,живея до Белите брези-но откъм вас/ но Щип/....А това със минаването отгоре и аз го знам и минавам,ама количките се разбрицват от тия линии....и освен това ако съм с двамата ще ме е страх-все пак баткото ми е почти бебе още.В момента не ходим на кухня,но ще се радвам да се запознаем-ти може и да си ни виждала-имам снимки в подписа/Извинявам се ,че го написах това тук ,а не на ЛС,но ако има и други мами в района-нека като ме видят да се обаждат.
Момичета,извинявайте,че продължавам полемиката-но докато макаме да дойде следващия протест ще ви помоля да ми датете адрес на който да напиша едно мило писмо на кмета за условията за преминаване на майки с колички и инвалиди...Спомням си ,че в старите теми някой се оплакваше за пешеходния мост.

# 124
  • Мнения: 2 070
koala, renci, сега малко извън споровете ни за осигурени и неосигупени.... Моля някоя от вас да резюмира как вървят нещата във вашия форум, какви са ви конкретните искания за Пловдив? Аз в момента подготвям тези за Плевен..като ги направя и аз ще ви ги пратя. Снощи се сетих, че преди около година гледах репортаж за пловдивските майки,май основно кърмачки..Аз също съм ветеранка, кърмих година и полвина..Та една от идеите ни за плевен е да си поискаме някоя общинска неизползваема постройка или да се сглоби някяква в близост до градската ни градина и там да е кът за майките - когато искат да кърмят на спокойствие, да преобуват децата, да разменят информация и идеи и не на последно място да се приютяват там при бури, сняг и дъжд, защото кафетата точно в градската ни са скъпи, открити и само за лятото, а нали кърмачетата по всяко време се разхождат...По държавите от западна Европа има подобни кътове...с тоалетна чиста и т.н....Някой има ли идея как ги водят? Абе хайде като формулиряме всичко тогава ще го пратим...Пишете ми на лични моля..Нямям време! Успех на Вас!

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
/Извинявам се ,че го написах това тук ,а не на ЛС,но ако има и други мами в района-нека като ме видят да се обаждат.
Кабранска Честито второ бебе момче!!!
Да ти са живи и здрави и двамата и много да ви радват!!!
Чесно да си кажа засичам те често по квартала, но не набирам смелост да ти се обадя Embarassed
Но, обещавам следващия път да се представим bowuu
Ние живеем на събота пазара, но често ходим и до градската градина.

# 126
  • Мнения: 2 070
Забравих още нещо! Четох за проблема ви с детската кухня..При нас е решен много добре..Бихте могли да го предложите - тук първо няма записване! Отиваш до Млечна кухня или някой от пунктовете и си купуваш купони - 20 май са 12 лв - излиза мн евтино. Когато вече решиш да взимаш - отиваш до който искаш пункт - обикновено най-близкия ти и заверяваш един от купоните - след два дни вече може да почнеш да взимаш..Така всеки ден като ходиш да си взимаш храната си заверяваш купон за по-следващия - от понеделник за сряда и т.н - така може да не си заверяваш за дните, в които няма да си в града да речем - много е лесно, макар че сигурно ви звучи сложно..И най-вече - не се записваш, не чакаш ред - просто си купуваш купоните и когато искаш взимаш хранал Цената е еднаква за всички от 8месеца до 3 години...Чудя се защо нямя единна системя ня млечните кухни в цялата страна Thinking

# 127
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Момичета!

Има кампания в полза на деца от ДДУУ Дом за деца с умствени увреждания в с. Петрово, до Стара Загора.
Кампанията се организира от майките от Стара Загора, с цел закупуване на летни обувки на децата. Другата седмица приключва.

Някои от вас вече знаят за какво иде реч от І-ви Национален Конгрес на БКП на Бузлуджа.

В продажба са стикери, 5 вида. 4 от тях са с кърмаческа тематика, 5-ият неутрален (майка и бебе). Цена - 5 лв.

Няма значение дали кърмите, подкрепяте или не (просто така се завъртя идеята). Ако вземете стикер, и на кошчето за боклук да го лепнете, парите от него ще отидат за добра кауза.

В мен са стикерите - коя от вас може да се ангажира да ги вземе и разпространи, съответно събере парите? Нямам физическа възможност да го направя сама, за съжаление...

Моля, помогнете!

Тук можете да видите стикерите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105558.0 

# 128
  • Мнения: 1 671
Момичета,извинявайте,че продължавам полемиката-но докато макаме да дойде следващия протест ще ви помоля да ми датете адрес на който да напиша едно мило писмо на кмета за условията за преминаване на майки с колички и инвалиди...Спомням си ,че в старите теми някой се оплакваше за пешеходния мост.

Община Пловдив
пл. Стефан Стамболов 1
д-р Иван Чомаков, кмет

# 129
  • Мнения: 8
Lss, благодаря ! Само една забележка - Теди всъщност е Теодора.
Kabranska, честито! Живи и здрави да са ти мъжете! Много да те слушат и  Heart Eyes!

# 130
Славея, съжалявам Blush Емил замалко да го кръстим Теодор, та затова реших, че Теди е момченце Embarassed Да ти е здрава и щастлива дъщеричката Hug
Des-Qna_Pleven, при нас проблемът с детските кухни е, че капацитетът им не съответства на броя на децата. С една дума - трябват още кухни Twisted Evil Иначе купоните и при нас се заверяват - предишния ден за следващия, и можеш да си завериш за когато поискаш, ако ти се налага да отсъстваш от града например... Обаче за да закупиш купони ти трябва талон, а за да получиш талон, трябва да си записал детето няколко месеца предварително и да му е дошъл реда, т.е. някое друго дете да е навършило 2 години и да е напуснало кухнята, за да може да се запише твоето дете. Е, това е големият проблем Close
А исканията за града Коала ги е написала по-рано в темата Grinning Между другото, ние кърмим на открито в Градската градина Laughing Не че ще ни е излишна някаква постройка, за да се скрием от неочакван дъжд например, но някак не ми се иска да се отделя за това от зелените площи... При нас май просто няма място за такова нещо Thinking
Кабранска, честито  bouquet  bouquet  bouquet Аз писах за Пешеходния мост - регистрирах се в сайта на Общината и изпратих 2 гневни е-mail-а на техния адрес, а освен това пуснах същия текст в тяхната форма за жалби. Не зная дали затова или защото си бяха свършили работата, но Пешеходният мост стана проходим - поне за майки с колички Twisted Evil Е, сега е отворен вече за всички, приключиха Peace
Момичета, утре с Ренци и Кармен Мери (може би и Джул ще дойде?) ще идем да подадем молбата за протеста и исканията за яслите и градините (има точка и за недостъпността на обществените сгради). Ако искате някакви корекции - сега е момента Peace Текстът е пуснат по-рано в темата от Коала.

# 131
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Забравих още нещо! Четох за проблема ви с детската кухня..При нас е решен много добре..Бихте могли да го предложите - тук първо няма записване! Отиваш до Млечна кухня или някой от пунктовете и си купуваш купони - 20 май са 12 лв - излиза мн евтино. Когато вече решиш да взимаш - отиваш до който искаш пункт - обикновено най-близкия ти и заверяваш един от купоните - след два дни вече може да почнеш да взимаш..Така всеки ден като ходиш да си взимаш храната си заверяваш купон за по-следващия - от понеделник за сряда и т.н - така може да не си заверяваш за дните, в които няма да си в града да речем - много е лесно, макар че сигурно ви звучи сложно..И най-вече - не се записваш, не чакаш ред - просто си купуваш купоните и когато искаш взимаш хранал Цената е еднаква за всички от 8месеца до 3 години...Чудя се защо нямя единна системя ня млечните кухни в цялата страна Thinking


И при нас е така, само дето записването е предварително понеже децата са в повече и кухните не смогват, проблема в Пловдив е да се създадат повече кухни, покриващи всички деца по райони  Grinning

# 132
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Коала, не може ли да апелираме кухните да станат до 3 годишна възраст ? Има деца, които не ходят на ясла и биха могли да взимат кухня на тази възраст  Peace

# 133
  • Мнения: 1 671
ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.

# 134
  • Мнения: 481
Момичета и момче!
Малко в страни от ожбсъжданите в момента теми, но аз да си кажа - направила съм корекциите по списъка на пловдивските мами (и татко!) на първа страничка!!!! Вписала съм всички, корегирала съм новостите - родени бебета, преместени в други райони и т.н......

Моля погледнете какво съм свършила и ако има още нещо за оправяне, което съм пропуснала, мнооого ви моля да ми кажете, че това се оказа доста трудоемка и бавна процедура и може и да съм пропуснала нещо...


Общи условия

Активация на акаунт