Сладкиш с маскарпоне и парченца шоколад

  • 4 363
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Това е един нежен, мек, топящ се сладкиш, подходящ да се поднесе с чаша мляко или кафе за закуска. Необходимите продукти са:

300 г брашно
100 г картофено нишесте
3 бр. яйца (със стайна температура)
250 г пудра захар
200 г сирене маскарпоне
200 г прясно мляко
16 г бакпулвер
70 г масло
1 ч.л. ванилен екстракт
кората от 1 бр. лимон
100 г парченца шоколад
пудра захар за поръсване

В купа се разбиват яйцата и захарта с миксер до удвояване на обема. Добавя се маскарпонето и се разбърква. Продължава се с ваниленият екстракт, настърганата лимонова кора, млякото, разтопеното и оставено да изстине масло и накрая пресетите брашно, нишесте и бакпулвер. Разбърква се с шпатула до обединяване на продуктите. Добавят се парченцата шоколад и се разбърква. Готовата смес се изсипва в намазнена и набрашнена форма с диаметър 26 см.



 Пече се в предварително загрята на 170С градуса фурна за около 45-50 минути. Проверява се с клечка за зъби.



 Сладкишът се оставя да изстине напълно и тогава се изважда от формата. Поднася се поръсен с пудра захар.



Да ви е сладко!

# 1
  • Мнения: 5 820
   Благодаря за рецептата. Изглежда доста вкусен този сладкиш. Ще я опитам.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Много ще се радвам, ако опитате сладкиша!  Hug

# 3
  • Мнения: 754
Изглежда много добре,но искам само да попитам понеже това неуточнение в рецептите много ме обърква,170 градуса на вентилатор или на горно и долно печене?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Изглежда много добре,но искам само да попитам понеже това неуточнение в рецептите много ме обърква,170 градуса на вентилатор или на горно и долно печене?

Аз пека на реотани, като почти през цялото време е на долен реотан. Накрая включвам за 5 минути на долен и горен реотан, колкото да се запече отгоре. Но, това си е за моята фурна.

# 5
  • Мнения: 1
Чудесна рецепта, ще опитам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 229
Ваня, много благодаря за рецептата. Току-що изядох едно парче от сладкиша и съм доволна от резултата.
Направих дребни промени, но въпреки това се изпече добре.
Нямах картофено нишесте, използвах царевично (60 г пакета) и не добавих ванилен екстракт и кора от лимон, защото не обичам.
Във всичко останало следвах рецептата.
И понеже настъпва вечер и до чашата с кафе утре на закуска има много време, си мисля, че сладкишът ще върви и с чаша бяло вино.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
E-e-e, Валентина, много ме зарадва! Не очаквах толкова бързи отзиви! Препоръчвам ти, ако решиш да повториш рецептата, да си намериш картофено нишесте и да направиш сладкиша с него. Ще останеш още по-доволна от резултата.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 21:45 от Vanja77

# 8
  • Мнения: 393
Аз днес ще правя сладкиша... издирвах картофено нишесте, но никъде не намерих - проверих кауфланд и била. Откъде го купувате.. мислех да заменя с нишесте -царевично или пшенично... предполагам същия грамаж

# 9
  • Мнения: 3 229
Аз днес ще правя сладкиша... издирвах картофено нишесте, но никъде не намерих - проверих кауфланд и била. Откъде го купувате.. мислех да заменя с нишесте -царевично или пшенично... предполагам същия грамаж

Моето пакетче нишесте беше царевично 60 г и сладкишът се получи, дори мисля да повторя през почивните дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз днес ще правя сладкиша... издирвах картофено нишесте, но никъде не намерих - проверих кауфланд и била. Откъде го купувате.. мислех да заменя с нишесте -царевично или пшенично... предполагам същия грамаж

Картофено нишесте има в магазините "Берьозка", също и в диетичните магазини. По принцип съотношението картофено:царевично нишесте е 1:2. Не знам крайният резултат на ValentinaP различава ли се от оригинала. Ти прецени как да постъпиш.

# 11
  • Мнения: 393
Благодаря за информацията.. аз пък го забърках 1:1... надявам се да стане.. Направих го с пшенично Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Успех! След това пиши за резултата. Може и снимки да качиш.

# 13
  • Мнения: 3 229
Аз днес ще правя сладкиша... издирвах картофено нишесте, но никъде не намерих - проверих кауфланд и била. Откъде го купувате.. мислех да заменя с нишесте -царевично или пшенично... предполагам същия грамаж

Картофено нишесте има в магазините "Берьозка", също и в диетичните магазини. По принцип съотношението картофено:царевично нишесте е 1:2. Не знам крайният резултат на ValentinaP различава ли се от оригинала. Ти прецени как да постъпиш.

За какво съотношение става дума? Може ли по-подробно?

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Имах предвид съотношение, ако ще се замества едното нишесте с другото. Това обаче, не означава, че крайният резултат ще е задоволителен.

Общи условия

Активация на акаунт