Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 3

  • 67 419
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 16 197
За запека да не почвам...

# 736
  • Мнения: 31 695
А това да го оправя. Ако трябва чайове да пие.
Сената не е препоръчителна.
Може би чай Сание, но от по-скъпия. Ще има малко болки в корема иначе в началото.
Да не го пие продължително време.
Други безвредни са Лаксал, Натуралакс и псилиум. Ама преди това да се прочисти със Санието, че кой знае колко е задръстена.
Откакто ми се разболя ЩЖ имам проблем с wc-то. Като спрях хляба нещата станаха по-добре, но пак си имам нужда. Поне сега Санието не го пия всеки ден, два пъти в седмицата.

# 737
  • Мнения: 2 052
Шарки, пробвала ли е share plum? Тя е за подобни оплаквания и за детокс.

# 738
  • Мнения: 5 459
Елорче, ти и от тибетските упражнения си си запазила фигурката. При мен лошото е, че ги правя, но без удоволствие. Всяка сутрин го има ефекта "офффф пак ли", но ги правя.
А за запек...слава богу нямам такъв проблем, но ако по някаква причина се появи, си накисвам две сушени смокини с вряла вода за 2 часа и изпивам и водата и изяждам смокините. Няма по-добър ефект. Това в Мармарис ми го казаха, като бяхме на почивка, че от Ол инклузива се бях задръстила.

# 739
  • София
  • Мнения: 16 197
За пръв път чувам за share plum. Ще потърся повече инфо.

В момента "успявам" (аз в ролята на фармацевта-любител или Шарки-лечителката, какво искате ми казвайте Simple Smile ) със Stool Softеner, аз го купувам, когато ходя в командировки в Щатите - да си имам, че когато пътувам, моите черва понякога започват да стачкуват и гледам винаги да имам решение с мен. При нея подейства, както и очаквах, отне ми обаче доста време да я убедя да ги пробва (тя си спестяваше и информацията за честотата на "успеха").

Иначе и аз, откак не ям хляб, нямам проблеми.

# 740
  • Мнения: 31 695
Това share plum има ли го в България? Потърсих инфо на бг, но нищо не ми излезе.

Елорче, ти и от тибетските упражнения си си запазила фигурката. При мен лошото е, че ги правя, но без удоволствие. Всяка сутрин го има ефекта "офффф пак ли", но ги правя.
А за запек...слава богу нямам такъв проблем, но ако по някаква причина се появи, си накисвам две сушени смокини с вряла вода за 2 часа и изпивам и водата и изяждам смокините. Няма по-добър ефект. Това в Мармарис ми го казаха, като бяхме на почивка, че от Ол инклузива се бях задръстила.

И аз съм била така. Оф, пак ли  Laughing
Ама трябва. Като знаех, че за тия кила са единственото, което мога да правя + малко вело. Като станах 100 пак купих кростренажор и почнах всеки ден по малко.Постепенно увеличих.
 Иначе колкото повече отслабвах, толкова повече енергия имах.
А за смокините не знам. Аз сушени плодове не обичам, пък и няма кога да ги чакам два часа. Тръгвам на работа в 8. Ама мога пък да пробвам като почивам. За колко време ти действат на теб?
Иначе как си ти? Мърда ли кантара? И какво стана с обременяването?

# 741
  • Мнения: 2 052
Елора, за съжаление нямам представа дали се предлага в България,  нито под какво име би била - затова го написах така.

Вид китайска слива е,  разбрах за нея от мястото, където ходя на акупунктура и докторът я коментира сред методите за детокс, които обсъждахме.
Ферментира няколко месеца,  добавят се билки, в резултат на което се образуват някакви ензими, ако не ме лъже паметта.

# 742
  • Мнения: 5 459
Това share plum има ли го в България? Потърсих инфо на бг, но нищо не ми излезе.

Елорче, ти и от тибетските упражнения си си запазила фигурката. При мен лошото е, че ги правя, но без удоволствие. Всяка сутрин го има ефекта "офффф пак ли", но ги правя.
А за запек...слава богу нямам такъв проблем, но ако по някаква причина се появи, си накисвам две сушени смокини с вряла вода за 2 часа и изпивам и водата и изяждам смокините. Няма по-добър ефект. Това в Мармарис ми го казаха, като бяхме на почивка, че от Ол инклузива се бях задръстила.

И аз съм била така. Оф, пак ли  Laughing
Ама трябва. Като знаех, че за тия кила са единственото, което мога да правя + малко вело. Като станах 100 пак купих кростренажор и почнах всеки ден по малко.Постепенно увеличих.
 Иначе колкото повече отслабвах, толкова повече енергия имах.
А за смокините не знам. Аз сушени плодове не обичам, пък и няма кога да ги чакам два часа. Тръгвам на работа в 8. Ама мога пък да пробвам като почивам. За колко време ти действат на теб?
Иначе как си ти? Мърда ли кантара? И какво стана с обременяването?

Само два килограма е мръднал. Обременяването още не било готово. Чак ми стана съмнително да не са го забравили .
Ами сравнително бързо действат смокините. Е може да ги накиснеш от вечерта.

# 743
  • Мнения: 31 695
Каква е таз лаборатория, която толкова много дни ти бави резултатите. Изключително странно е.

# 744
  • Мнения: 25 615
При запек препоръчвам този чай:

Скрит текст:

Съдържа: кори зърнастец, корени глухарче, корени гръмотрън, плод синя хвойна, листа мента и стрък бял равнец.
Ефикасен е, но не знам колко дълго е безопасно да се пие. Поне не съдържа сена.

# 745
  • Мнения: 4 042
При мен това със запека беше само известен период, около месец, след това отшумя. Но затова пък проблемът беше наистина зверски Simple Smile Мисля че беше, докато се приспособи чревната микрофлора към новото хранене. Някой го беше споменал във форума и има логика. Пих и широкоспектърни пробиотици, явно съм уцелила и някакъв подходящ щам. Продължавам да се храня, както и преди, но вече нямам проблем с wc. Пих известно време и трифала, помагаше ми. Тя е с меко пречистващо действие, няма спазми. Но не на Хималая, която е по-разпространена у нас. Взех и от нея, но не ми хареса. Пих на Savesta.

Време е за нова тема май?

# 746
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Какво е това запек?  newsm78

Метфогаммата ми действа като очистително вече години наред.

# 747
  • София
  • Мнения: 16 197
И на мен...Тя обаче го пие вече почти три месеца, а ѝ се случва "успех" веднъж на седмица или две. Тя е над 40, малко ми е неудобно да подпитвам възрастна жена :"Ти днес ака ли?", та днес сутринта "четох лекция" колко интоксикиращо е задържането и че ако пропусне ден, трябва да ни казва, за да задействаме допълнителни мерки (Stool softener, лактулоза и т.н.). Тя казва, че като хапне сладко я разслабва, обаче то пък е опасно за инсулина, та не е решение.

# 748
  • София
  • Мнения: 11 116
Привет!
Нямам идея дали съм за тук, но заради качване на килограми, въпреки постоянните ми режими реших на своя глава да си направя изследване обременяване с глюкоза, но нямах представа, че трябва паралелно да се изследва и инсулин:
 
Скрит текст:
Лекуващ лекар:   Анастас Иванов
Филиал:   Платени - София

Биохимия/Biochemistry
Име на теста (изследване)       Резултат     Единици   Референтни стойности   Метод
Глюкозотолерантен тест - ОГТТ(3 кратен)                      
     Глюкозотолерантен тест - на гладно       4.20           4.1 - 5.9; гранично 5.6 - 7.8; патологично - над 7.    
     Глюкозотолерантен тест - 1-ви час       4.59           до 8.9; гранично до 10.9; патологично - над 11.0    
     Глюкозотолерантен тест - 2-ви час       6.74           до 7.77; гранично 7.8 - 11.1; патологично - над 11.1    
Забележка:
H - резултатът е над нормата (High - висок)
L - резултатът е под нормата (Low - нисък

На следващия ден направих инсулин + щитовидни хормони (С Хашимото съм от 2014г.) и ето резултата:
Скрит текст:

Бях и на преглед при ендокринолог, доктора каза, че не бил много висок инсулина (9.9). Назначи ми още изследвания и засега съм си само на тироксина. Днес изследвах: албумин, общ калций, неорганичен фосфат, вит. Д, тестостерон, пролактин, но засега нямам готови резултати.
Ще съм благодарна на всякакви съвети!  Hug

П.П.
И новото изследване е готово!
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 11 юни 2018, 14:56 от жгмъц

# 749
  • София
  • Мнения: 4 493
При обременяването не ви ли изследваха и инсулин - това е само КЗ доколкото виждам

Общи условия

Активация на акаунт