Добре дошли, Февруарки 2019

  • 45 363
  • 790
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте мили дами ,
На 3.06 видях моите две чертички Simple Smile)))
На 4-ти повторих теста , понеже не ми се вярваше . Това реално ни е първия месец в който си проверих овулация - и хоп станало Simple Smile)) от апликация на телефона ми излиза 15.2
Това ми е втора бременност , имам момиченце на 6 годинки !
Честито на всички които са видяли 2те чертички !
Честито! И ти си като мен, с момиченце на 6 години Simple Smile като мине толкова време ще ни бъде почти като за пръв път.

# 46
  • Мнения: 11
Здравейте мами Relaxed Two Hearts
Желая много сладки бебчета на всички, които очакват събитието през Февруари 2019! Heart Eyes


Искам да попитам относно първоначалните симптоми тези, които вече са минали през това, тъй като днес ми е 10 ден на закъснение и съм малко притеснена. Правих си 3 теста за бременност, които са положителни (втората чертичка се показваше на 3-та секунда Laughing , демек веднага без да чакам!), но сега нямам толкова осезаеми продърпвания ниско долу в корема, както на 5 ден закъснение, също така гърдите не ме болят толкова много и не са ми толкова уголемени (само сутрин зърната са ми по-чувствителни, а вечер по-малко), но пък усещам сънливост и ходя по-често да пишкам до wc. Нормално ли е първоначалните симптоми да намалеят или трябва да се запазят такива, както в началото?

Само да вметна, че все още не съм ходила на преглед, тъй като според календара съм в 6 г.с. и съм насрочила първия си преглед за 8 г.с., а терминът ми (пак според календара) е на 02.02.2019г. Smiley

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Всички симптоми са нормални Simple Smile просто при всеки еразлично и затова симптомите се различават. Щом имаш три положителни теста, значи симптомите са ти наред. Аз чувствах безумно голяма умора и това ми беше единственият признак че нещо не е както обикновено. По късно се появиха и други неща - болезнени гърди, замаяност и промяна във вкусовите възприятия. Успех на прегледа и не се притеснявай! При всяка жена нещата се случват по различен начин.

# 48
  • Мнения: 1 326
chica_bomb, точно това ме притесни и мен преди седмица. Имах си доста симптоми, при това много силно изразени - особено липса на апетит и болезнени и набъбнали гърди. Една сутрин се събудих с апетит и гърдите ми си бяха съвсем като преди, та се притесних дали нещо не се е объркало. Но после пак се появиха симптомите Grinning Бях и чела, че може да се появяват и изчезват периодично. Аз също съм в 6г.с. и се чудя нещо друго. Усещам леки болки ниско долу (не мога да определя яйчници или матка, може би са в матката), но започнаха преди 3 дни. Чела съм за това придърпване в началото, но не съм сигурна до кога се смята за "началото". Споделих с док на прегледа и каза, че е нормално, защото матката се разширява, но болките зачестиха. Не са никак силни, по-скоро е като някакъв дискомфорт периодично. Някой с подобни симптоми? Знам, че всеки организъм е различен, но все пак...

P.S. Честито на всички новоприсъединили се! Blush

# 49
  • София
  • Мнения: 10 642
Матката тепърва ще расте, свиквайте с придърпвания, леки болчици... симптомите може да ги има, може и да ги няма, със сигурност ще се променят с времето.
Аз напршмер нямах никакви симптоми, освен едни болезнени гърди в началото.

# 50
  • Мнения: 92
На мен днес ми е втори ден от закъснението - даже си направих още един тест Simple Smile)) и вече ще престана !
С дъщеря ми - беше преди 7 години и наистина ще е като за първи път , Petita .
Моите симптоми са само болезнени гърди за сега . Като се сетя че преди повръщах до 6 месец , сега малко ме хваща шубето как ще е . 🙄🤔

# 51
  • Мнения: 37
Здравейте, аз видях 2те чертички на 2ри юни. Календарът ми изчислява термина на 08.02.2019. Имам хашимото, затова веднага си увеличих дозата на хапчетата. Също така съм с фактор 5 (склонност към тромбоза), веднага започнах да си бия клексан. На лекар ще ида 8г.с. за да се види пулс и дали всичко е наред. Simple Smile успех на всички.

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 21:35 от irina.had

# 52
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен! С положителен тест съм от вчера😀 Вълнувам се и се притеснявам много, нищо че ми е за втори път, имам момченце на 18м. Но и 2 спонтанни аборта преди това. Надявам се, че всичко ще е наред при всички ни и ще гушкаме здрави и сладки февруарчета. Нямам абсолютно никакви симптоми, даже се чудя дали е нормално. На лекар съм другата седмица  и нямам търпение 🙂

# 53
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен! И аз видях двете на 05.06 вечерта, два дена преди датата за М, просто си знаех, че е станало. Виждам двете чертички за втори път тази година, първата ми бременност завърши с мисед в 8 г. с. през Април, сега стана от първия опит след първия цикъл след аборта и съм много щастлива. Надявам се всички да гушнем здрави бебоци през Февруари и да имаме прекрасна бременност. Калкулатора ми изчислява 14.02.2019❤️ . Моите признаци засега са подути и болезнени гърди, придъпвания ниско долу, леко, понякога по - силно гадене, много ми се спи и голям глад ме гони, а и коремчето ми е доста подуто. Ще се радвам да си споделяме, а  на февруарските мами 2018 благодаря за посрещането!

# 54
  • София
  • Мнения: 478
Като признаци и аз имам сънливост, гърдите, подут корем и голям апетит. Огладнявам изведнъж като вълк. Също в началото беше повече дискомфорт долу ниско, сега по-спокойно. Дано не е рано в понеделник да се види нещо, така ми казаха когато записах часа, а иначе според калкулатори в нета ще съм 6г.с. на прегледа. Да добавя, че и с предишната бременност не съм имала гадене, ама никакво.

# 55
  • Мнения: 2 109
Есинственият симптом е лека болка и придърпване. Гърдите са ми леко увеличени, като преди цикъл, но не болезнени. Иначе си ям нормално, не ми се гади, надявам се така да продължи Grinning
 
Прегледа ми е утре сутринта, 5 с. + 5 дни. Мислех да поизчакаме, ама нямам търпение. Ще се похваля утре, какво се е видяло.

# 56
  • Мнения: 5
Миналата година на днешната дата, съвсем на шега и без някакви особени симптоми, си направих теста и .... не повярвах на очите си Simple Smile)) Сега като ви чета и се сещам колко се вълнувах и колко хубаво беше. Начало на най-смисленото пътешествие Heart

И понеже всеки минал веднъж по този път има какво да сподели като съвет (неизбежно е Simple Smile), бъдете спокойни, почивайте си колкото може повече- първите месеци са дори по-важни от последните, не си поставяйте диагнози сами Simple Smile и вярвайте, че телата ви са готови и знаят най-добре Simple Smile

Много е важно това спокойствие и щастие и после се отблагодарява по най-добрия начин Wink Още веднъж, красива и спокойна бременност Simple Smile

П.П. Две книги, които може да са ви полезни - Какво те чака, когато чакаш дете (Автор: Хайди Мъркоф; Шарън Мейзъл) & Expecting Better: Why the Conventional Pregnancy Wisdom Is Wrong--and What You Really Need to Know by Emily Oster

# 57
  • Мнения: 92
Добре дошли на новите мами 🤗💐
Благодаря за книгите !!! И аз само се прозявам - моите приятелки 2-3 дни все ме питат - ама не спа ли добре ? Simple Smile за сега искам да го запазя в тайна ☺
Вие казахте ли вече на някого освен таткото разбира се ???

# 58
  • София, България
  • Мнения: 456
Добре дошли и поздравления на всички бъдещи Февруарки! Лека бременност и здрави и красиви бебчета на финала.
Аз да ви препоръчвам една книга, която разглежда бременността, раждането и родителството от една по-забавна,но и много пряма страна: "Да оцелееш като родител", компилация от блог "Майко мила". Лично за мен,тази книга е възможно най-полезната и честна по тези  въпроси,само съжалявам,че попадам на нея едва сега (както е видно от подписа,имам бебе на четири месеца).А що сериозни книги и YouTube видеа изгледахме с бащата, накрая пак си бяхме неподготвени... Без да искам да плаша никой,възможно е ние да сме си смотани просто Grinning

# 59
  • Мнения: 1 326
Благодарим за ценните съвети и книгите! Ще се чете Sweat Smile Ние все още ме сме казали почти на никого (има 1-2) човека, но особено около мен е много трудно да се скрие, май много ми личи. На работа дори изразиха съмнение, а аз не искам да казвам все още. Мислим да кажен на родителите си тези дни и се надявам да не е твърде рано. При мен симптомите направо се засилват - гърдите ми са подути и ужасно болезнени, гаденето в някои дни е по цял ден (но пък не повръщам), най-много ме мъчи обаче това, че хем съм зверски гладна през час-два, хем нищо не ми се яде и ми се повдига... но така ще е, няма как.

Общи условия

Активация на акаунт