Как запазвате спретнатия си вид с течение на деня

  • 53 092
  • 504
  •   1
Отговори
# 255
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Няма как да си миеш косата всеки ден и да е мазна. Просто не ги мият, въпреки че така твърдят.

# 256
  • Мнения: 19 251
Няма как да си миеш косата всеки ден и да е мазна. Просто не ги мият, въпреки че така твърдят.

И аз така си мислех, допреди да се сдобия със съквартирантка, която всяка сутрин си миеше косата, а вечерта вече ѝ беше мазна. Моята е много суха по природа, подобри си състоянието, когато започнах да полагам повече грижи - внимавам с какво и кога я мия, подхранвам я редовно и намалих до минимум третирането с лакове, гелове и спрейове (боя няма как да не ползвам), минимум изправяне и т.н.

Но съм виждала жени с 2 косъма на главата - от мерак да я бухнат и да изглежда повече, всеки ден я мият и косата седи ужасно пресушена и третирана, докато натурално сухата коса изглежда по-естествено.

# 257
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Моята коса е суха и изглежда добре точно един ден след измиване. След това изглежда пресушена, наелектризирана, неподдържана... Вчера я намазах с кокосово масло, да видим какъв ще е ефекта и колко дълготраен ще е.

# 258
  • Мнения: X
Много е добър ефектът на кокосовото масло. Дори може да се нанася върху косата ПРЕДИ боядисване и така както е омазана косата с масло, върху него да се нанесе боята. Няма проблем с хващането на цвета, а увреждането на косата е в пъти по-малко.

# 259
  • Мнения: 4 898
Миене всеки ден и коса, мазна след няколко часа, значи неправилна грижа. И моята е мазна - от известно време успява да издържи 2-3 дни в София. Имало е период, когато наистина се налагаше всеки ден - в летни жеги, в града, всичко се напластява, а е много гъста и плътна, в корените се изпотявам и просто не може да се търпи. Но дори и тогава, с правилна козметика и редовно миене стои винаги чиста.

# 260
  • Мнения: 19 251
В София водата е мека - сухата коса и кожа там изглежда и се чувства по-добре, отколкото в райони с по-твърда вода. Но пък при мазните е обратното.

# 261
  • София
  • Мнения: 17 900
Да, впрочем. Като съм била другаде- с по- твърда вода, направо е ад. Краката винаги ме сърбят, възпаляват ми се фоликулите, а по лицето ми се бели на брадичката и носа.

Хората с много мазна коса трябва да я свикнат на по- рядко. Точно при тях миенето всеки ден е най- противопоказно, защото се стимулира още повече отделянето на себум.

Имах съквартитантка преди време, която си миеше косата веднъж на седмица. Нон- стоп повтаряше колко й е суха и как няма нужда по- често, а кожата- мас. Което е рядко срещана комбинация и съответно тя не беше изключение. Защото се оказа, че слага промишлени количества лак и то твърдо като дръвце, как да се омазни точно. Laughing

# 262
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Да, сестра ми ми развива същите теории за мазната коса. Има шампоани за ежедневна употреба, които не са толкова агресивни като обикновените.
Веднъж, два пъти седмично се мият сухи, къдрави коси. Хора с мазни, фини, прави коси може да се нуждаят от ежедневно миене с подходящ шампоан.

# 263
  • Мнения: 4 898
Аз не намирам голяма връзка между честото миене и омазняването. Даже напротив - ако често я измивам и я подхранвам, косата е много по-жизнена и хубава. Рядко миене обикновено означава нужда от доста по-агресивен шампоан, за да махне напластена мръсотия. Мазнината от косата се слепва с праха, ако има и фиксиращи продукти трябва да се търка по два пъти или да се ползва дълбоко измиващ шампоан. Така косата гледа да си възстанови бързо себума и се омазнява. Ако я оставиш мръсна и миеш с щадящ, е твърде вероятно да не се измие добре.

Иначе - при редовно миене, и да отложа с един ден, не е проблемно, когато косата е поддържана редовно чиста. Особено в комбинация със сухи краища, както често се случва - ако не се подхранват редовно и се премиват, стават ужасно зле.

По темата - течните дълготрайни червила на Golden Rose направо ми заспиват за часове. Махам ги само с тоалетно мляко или мицеларна вода. Обикновените ми се изтриват за отрицателно време.

# 264
  • Мнения: 6 382
Аз съм с мазна коса и спортувам всеки ден. Не виждам в живота си възможност да не я мия всеки ден. И да не е била мръсна преди спорта, после е на клечки и само миене я вкарва в ред. Постоянно чета съвети как трябвало да се остави няколко дни, но как?! И, да, има периоди, в които се омазнява в корените за по-малко от ден, но според мен не зависят от шампоана. Ако някой знае решение, което се свежда до шампоан, да каже. Simple Smile

# 265
  • Мнения: X
С годините косата започва да се омазнява по-бавно. Според мен за мазна коса е идеално къпане през ден. Втория ден е на опашка, примерно. Ако косата е къса не виждам проблем да се мие всекидневно.

# 266
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз съм с мазна коса и спортувам всеки ден. Не виждам в живота си възможност да не я мия всеки ден. И да не е била мръсна преди спорта, после е на клечки и само миене я вкарва в ред. Постоянно чета съвети как трябвало да се остави няколко дни, но как?! И, да, има периоди, в които се омазнява в корените за по-малко от ден, но според мен не зависят от шампоана. Ако някой знае решение, което се свежда до шампоан, да каже. Simple Smile
Пробвай със сух шампоан един-два дни и така ще разредиш миенето.

# 267
  • Мнения: 4 898
Сухият шампоан ужасно ми изтощава и изсушава косата. От Klorane до най-евтините от ДМ. Решение е макс. веднъж седмично, и то не за цялата коса, например често моята е чиста назад, склепан изглежда само бретона. А това с опашката - може да си с къса коса. А и хич не ми харесва да редувам и да робувам кой ден с каква прическа да съм.

# 268
  • София
  • Мнения: 3 107
Vessela Nickolaeva, можеш ли да дадеш линк към тези червила на ГР?
Иначе моята коса е нормална, въпреки че си има своите периоди от суха до мазна (наистина през последните години се е движила в двете крайности, но най-вероятно това се е дължало на хормоналните промени с ражданията), в момента е добре, нормална към суха, пупу, мия я на третия ден, по два пъти. Доста дълга е и честно казано освен, че е занимавка ежедневното миене, ме е страх нещо да не вземе да се повреди Stuck Out Tongue Winking Eye В мазните й периоди съм я мила през ден. Ако спортувам обаче наистина след това трябва да се мие, не стои добре. Ама аз, за добро или лошо, нямам време за спортуване всеки ден, браво на дамите, които са толкова последователни.

# 269
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
Аз съм с мазна коса и спортувам всеки ден. Не виждам в живота си възможност да не я мия всеки ден. И да не е била мръсна преди спорта, после е на клечки и само миене я вкарва в ред. Постоянно чета съвети как трябвало да се остави няколко дни, но как?! И, да, има периоди, в които се омазнява в корените за по-малко от ден, но според мен не зависят от шампоана. Ако някой знае решение, което се свежда до шампоан, да каже. Simple Smile
Изобщо не се кахъри от подобни съвети и си мий косата, когато и колкото често се налага. Всеки дерматолог ще ти каже, че оставянето на косата мръсна няма да я направи по-хубава. Особено ако спортуваш - това си е сериозно изпотяване и замърсяване. И аз я мия задължително след ходене в залата, понякога и всеки ден, независимо че не е мазна и може и да не й личи, но това е пот и прах - няма как да остане чиста. Ако човек използва подходящи неагресивни продукти за измиване на косата си и полага допълнителни грижи, измиването точно не му е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт