Нашите орхидеи - тема 23

  • 66 465
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 388
Импала,вече само ти ще я правиш!!!!!
 а аз ще ти пращам допълненията информация по видове и отглеждане!
Ще преговаряме на края на тази тема.

За всеки случай сложих линк към библиотеката на FB групата.
И отново благодаря за труда ви Hug !

# 16
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 734


Последната цъфнала красавица от моята скромна колекция,с която ви честитим новата тема и благодарим на създателката:heart:

# 17
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Мерси за темата. Two Hearts

# 18
  • Мнения: 13 807
Импала,вече само ти ще я правиш!!!!!
 а аз ще ти пращам допълненията информация по видове и отглеждане!
Ще преговаряме на края на тази тема.

За всеки случай сложих линк към библиотеката на FB групата.
И отново благодаря за труда ви Hug !

Лошото е че с всеки добавен файл, обновявам основния  файл на библиотеката( каталога или съдържанието - така да го нарека ) и  съответно адреса на основния файл на библиотеката се сменя. Така са го направили гугълдокс за съжаление. Често хората си го препращат или прешерват но това е истината,  в следващия момент  в който добавя нещо към библиотеката - макар и малко информация да е - адреса на старата версия става невалиден.

# 19
  • София
  • Мнения: 771
Привет на всички, споделящи това прекрасно хоби.
Чета форума от години и следя всичките ви радости и неволи. Позволявам си да се включа, защото имам нужда от мнение и съвет. Самодиагностицирах се и съм почти убедена, че имам трипси:

това са току що отворени цветове


А преди няколко дни върху лист на същото растение си имам и това:


Новоизлюпени трипсчета ли са това или някакъв друг бъг? Много се изкушавам да почопля с карфица....
Моля, споделете какво мислите
Благодаря! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 388
Лошото е че с всеки добавен файл, обновявам основния  файл на библиотеката( каталога или съдържанието - така да го нарека ) и  съответно адреса на основния файл на библиотеката се сменя. Така са го направили гугълдокс за съжаление. Често хората си го препращат или прешерват но това е истината,  в следващия момент  в който добавя нещо към библиотеката - макар и малко информация да е - адреса на старата версия става невалиден.
Разбирам. Затова сложих направо и линк към закачената публикация:


От там вече всеки може да цъкне и да чете каквото го интересува.
Ако иска де...

# 21
  • Мнения: 13 807
ето сега ще кажа за какво точно говоря.
На първия линк в момента дава грешка при отварянето, защото старата страница е премахната, всяка обновяване на базовия файл прави ново копие с нов адрес.
Когато цъкнеш  на втория линк получаваш
1. стара версия. няма достъп до днешната опреснена версия с добавки примерно.
2. Независимо от това че старата версия на базовия файл в момента е работеща - след като  пипна някой от базовите подфайлове по направления ( дали за общи съвети, дали за вредители, дали за друго, дори като цяло да кажем по видове орхидеи - дендробиуми примерно )  цялата дървовидна структура се обновява по веригата и така всеки от адресите в някакъв момент би могъл да бъде невалиден.

Т.Е ако някой от линковете не работи, това значи че по това направление има направени промени и допълнения.
Гугълдокса в това отношение е тромав какво казах но пък е безплатен и независим от Фейсбук. така че каквото имаме това и ползваме. В бг-мамма пък обновяването става с всяка нова тема така че и тук не е възможно да се поддържа постоянно опресняване. въпрос на баланс , кой какво търси и какво иска да намери.

# 22
  • Мнения: 6 388
Благодаря, изясни ми се напълно.
Значи ще е достатъчен линкът към самата група и текст, който да обяснява, че има закачен пост с библиотека с инфо.
Ще го мислим за следващата тема.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Благодаря за темата! Цветен запис и от мен!

# 24
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 734


Ние по-скромно,но още едно цветче се е отворило днес!

# 25
  • Мнения: 374
Да се запиша и аз за новата темичка с тези мои гордости



# 26
  • Мнения: 183
Здравейте Simple Smile

Забелязвам малка бяла паяжинка по листата на орхидеята си Sad Памуклийка ли е това? И как да се преборя с нея Sad

# 27
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707




Здравейте! За пръв път се включвам в темата, реших и аз да се похваля с моите орхидеи. Имам  единадесет, и искам още и още, направо се вманиачих. Мислех, че са трудни за гледане, оказа се точно обратното.

# 28
  • Мнения: 555
Благодаря за новата тема! Simple Smile
Тъкмо в края на старата се оплаках как ми се умориха 2 от прелестите ми. Днес обаче забелязах, че на едната май й расте ново листо. Това значи ли, че има подобрение, как смятате?!

Ето това по средата Simple Smile И старите й листа, вече не са меки 😊

# 29
  • Мнения: 13 807
магинка7
Ако можеш върни я в по-малка саксия. Тези създават проблеми на хора с малко опит.

Общи условия

Активация на акаунт