Евровизия 2018 - Полуфинал II (Тема 24)

  • 72 455
  • 1 760
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 062
Благодаря за темата!

Очаквам и утрешния полуфинал да видя конкуренцията.  Wink

# 31
  • Мнения: 4 460
Не обичам да критикувам нашите, но и за мен сценографията е провал.
Хаотична ми е и това разваля въздействието на песента.
Вместо да е уау, я смачква.
Дано компенсират с изпълнение на финала.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 471
 Поправете ме, ако бъркам, но стори ми се другите участнци масово имат клипове. Ние нямахме клип. Само песен се чуваше и бяхме на второ място. Още след първата репетиция писах, че ми се стори странно това нелепо поклащане на петимата по време на изпълнението. Възможно ли е да ни е куца сценичното поведение, защото няхме клип, от който поне да се следват някакви (отработени?) движения....?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 417
Дали могат да променят нещо?
Дано четат тук и си взимат ремарка.

# 34
  • DE
  • Мнения: 9 068
Смяната на местата и клатенето на сцената наистина развалят ефекта. При такава силна песен трябваше да са статични и да се наблегне на светлинните ефекти, но какво разбираме ние Tired
Много ме е яд за арменеца Crossing Arms

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 949
На мен ми харесва песента на Рибак (Норвегия )интересно каква ще е сценографията  Grinning
 Много ми е интересно.  Grinning
Вчера не успях  да догледам полуфинала ,не издържах ,а и без това нищо не можах да чуя заради децата.Та днес си ги прегледах на запис:
Уау  -Кипър #Crazy,голямо шоу..
Азейбарджан  отпадна за мое удивление...
Израел на живо е потрес ,ужас.. не ми хареса и пя  фалшиво.
Естония -красива песен ,но дали е за Евровизия..не знам.
Нашата песен -тази табуретка ..ей не я махнаха ,защо беше седнала  Жана.. newsm78 ,съгласна съм че сценографията ни куца,иначе песента е много яка!

Другите песни не ми направиха впечатление..

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 11:11 от Velina_p

# 36
  • София
  • Мнения: 6 062
Euronews са направили класация на най-лошите изпълнения на Евровизия и България заема първото място с Човека-глас.  Whistling
Не, че не е имало и още по-кошмарни представяния през годините, ама хайде ...

http://www.euronews.com/2018/04/26/nul-points-the-best-of-the-worst-of-eurovision

# 37
  • София
  • Мнения: 7 871
Аз харесвам сръбската песен.
Къде може да видим за кого сме гласували и кой гласува вчера за нас?

Мисля, че на полуфиналите не ги публикуват.

Публикуват ги, но чак след финала.

# 38
  • Мнения: X
Много, ама много се радвам, че нашите са се класирали. Нямах възможност да гледам полуфинала и идея си нямам какви са останалите песни. Може довечера да погледам, а в събота не мисля да пропускам в никакъв случай. Браво на Жана, че въпреки гаднеещите коментари по неин адрес, все пак ни е представила достойно.
Израелското недоразумение още не съм го гледала, но ще се опитам да се настроя психически по някое време и ще го изслушам и него.

# 39
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Не успях да намеря клипче с нашето изпълнение, но от залата. Любопитно ми е какво виждат зрителите на живо, цялостната визия. Отново слушах песента. Накрая имах чувството, че групата се опитва с всички сили да надпее народния мотив. Само на мен ли така ми се струва?
Не може ли на задните "кости" да вземат да се изписват думи от текста както беше на клипа? Да направят връзка между изпълнението на живо и клипа?

# 40
  • España
  • Мнения: 1 194
Привет на всички! От година време не съм писала по форумите,но няма как да не го направя заради любимата ми тема тук😉!
Оценявам добрата организация на португалците, поне след първия полуфинал,без излишни клишета ,приятно и забавно за зрителите....
Очаквано България е на финал!!!!! Песента е правена като за победител , ще видим....
Може да съм консервативна,но не мога да си представя , песен с откровено вулгарен текст ,а и слабо и нафалшивяващо представяне ( кака Ви Нета от Израел) да бъде на по-предни позиции ... недопустимо е...
Харесвам песента на Чехия ....не за друго, ами ,защото ме връща в моите тийн -години ...... 😉 ето как :  https://m.youtube.com/watch?v=StlMdNcvCJo

# 41
  • София
  • Мнения: 1 123
Не може ли на задните "кости" да вземат да се изписват думи от текста както беше на клипа? Да направят връзка между изпълнението на живо и клипа?
Това са и моите мисли. Не знам дали по регламент е възможно да се правят промени за финала.
На мен ли само ми се струва или имаше някакъв проблем с озвучаването при почти всички изпълнения?

# 42
  • Мнения: 721
Не успях да намеря клипче с нашето изпълнение, но от залата. Любопитно ми е какво виждат зрителите на живо, цялостната визия. Отново слушах песента. Накрая имах чувството, че групата се опитва с всички сили да надпее народния мотив. Само на мен ли така ми се струва?

Ами колкото и да се опитват, не могат! Тя почва към 3.18 минута, ясно се чува нейният глас и Жана вече само тихичко и приглася, за това и микрофона е доста далече от устата и. Не е редно тя да отнася хвалбите за последните ноти като ясно се чува как пее Мария Димова. Тя трябваше да е някъде на сцената.

За мен Жана искаше да надпее останалите от групата за да изпъкне, повече от ясно е. В студио версията няма такова напъване и гласовете са хармонично смесени.

# 43
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Не ми хареса нашето представяне, мисля че шансовете ни драстично спаднаха за класиране в 5-цата. Слабо и неуверено начало, потреперващи гласове, което си пролича много след брилянтното изпълнение на Естония.
Съгласна съм и за сценичното поведение и нелепото облекло! Жалко наистина, песента имаше голям потенциал.
Гласувах за България и ще подкрепям до края въпреки всичко, дано да е по-добро представянето на финала.

# 44
  • Мнения: 2 757
Благодаря за темата! Flowers Bouquet

Дано на финала представянето ни да е по-добро от снощното (не че снощи не ми хареса, напротив, но има върху какво да поработят и вокално и като сценично поведение).

Общи условия

Активация на акаунт