Пазаруване от Notino.bg и Parfimo.bg - 11 тема

  • 141 901
  • 624
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Не бързам с доставката, но предвид отзивите за Парфимо.....колебая се за това:

https://www.parfimo.bg/hermes-eau-des-merveilles-eau-de-toilette … ni-100-ml-tester/

# 391
  • Мнения: 19 905
Много хули се изляха до 2-та сайта, но аз редовно поръчвам и от двата. И нямам изцепки до момента. Нотино е малко по-скъпо, но доставката е по-бърза.
Парфимо имат по-бавна доставка, но също до момента всичко е коректно. Мен лично не ми пречи бавната доставка, аз нямам бърза работа, поръчвам за себе си и близките си. Ако искам бързо, отивам и го купувам от физически магазин, съответно на доста по-висока цена.

# 392
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
За 1-ви път направих поръчка в Parfimo и то, защото имаше БД. Парфюмите, които поръчах бяха с 2-3лв по-скъпи в Notino. Получих имейл и най-вероятно в понеделник ще ми се обадят за потвърждение. След това ще видя какво ще получа.

# 393
  • Мнения: 8 463
Относно връщането в парфимо. Два пъти съм връщала, нямало е никакви проблеми. Първия път заради парфюм със същото име, но всъщност явно заради грешка в сайта дойде друг на същия дизайнер. Попитаха ме, дали искам парите обратно или да ми приспаднат от следваща поръчка. Избрах второто. Вторият път връщах заради поръчан насляпо парфюм, който междувременно подуших и не одобрих. Разбрахме се, че като получа пратката, ще задържа единия поръчан и ще върна втория неразопакован. Отново без проблеми. Поне 10 пъти съм поръчвала нещо и ако не получа обаждане до 2-3 часа и се разколебая, им пиша и сменяме поръчаното. Не е имало мрънкане или каквито и да било проблеми. Не съм имала и ментета. От нотино рядко поръчвам, много скъпи станаха някои, но там пък изобщо няма комуникация, пускаш поръчката  и чакаш мейл.

# 394
  • Мнения: 249
Ехаа, де да беше при всички така!:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 395
  • Мнения: X
Здравейте, дами!

Пазарувам от Ензо редовно, не съм имала проблеми с оригиналността на продуктите, но често ми се случва каквото поръчам да дойде без кутия. Един парфюм на СК преди време даже много ме изненада, че беше просто опакован в bubble wrap, самия парфюм е оригинален, сравних го с този, който си бях купила от Щатите, но пристигна без кутия. Една маска на Керастаз също дойде без кутия и без фолио, което също беше потресаващо, но отново беше 1:1 с моята от Златна Рибка.

Сега съм си харесала един руж на Chanel, който в Ензо е на цена от 81.80 лева. Но понеже изчетох цялата тема и проверих в Парфимо, същият руж е на цена от 56.50 лв. Според вас заслужава ли си да го поръчам от Парфимо?

https://www.parfimo.bg/chanel-les-beiges-healthy-glow-sheer-colo … i-8-gr-nyuans-22/

# 396
  • Мнения: 8 463
От парфимо - само парфюми!  Нямам личен опит с козметика с изтекъл срок на годност, но тук се споделяха точно такива мнения и затова аз лично не бих рискувала.

# 397
  • Мнения: 13 291
С изтекъл или изтичащ срок на годност зависи кога е купено, дали на голямо намаление или на редовна цена, в първия случай си е практика много да се намаляват продуктите с изтичащ срок на годност, а вече на редовна цена е непростимо такъв продукт да ти продават.
аптеки Ремедиум същото го правят, един месец преди да изтекат продуктите ги намаляват 20-30 процента.

# 398
  • Мнения: 874
       Здравейте!
На 4/10 върнах парфюм към   Нотино,но все още не съм получила парите си обратно. Това ми е първа поръчка от сайта и не съм  много наясно с  тяхната политиката на връщане,затова се обръщам към вас:
нормално ли е да има  такава забава и има ли нещо обезпокоително ?

# 399
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Със сигурност трябва да си ги получила, но те минават без СМС, и по някаква безименна (образно) линия, особено ако си на Банка ДСК. В електронното банкиране не се ли виждат?

# 400
  • Мнения: 874
    Радика,всеки ден го гледам банкирането и със сигурност не са преведени.

# 401
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Напиши им на имейла, или звънни. Те поне ще могат конкретно да ти отговорят, аз така процедирам.

# 402
  • Мнения: 2 614
Здравейте,  някой поръчвал ли е дамския Емблем на Монт бланк от парфюми? Ако да, Доволни ли сте от качеството и оригиналността му.

# 403
  • Мнения: X
С изтекъл или изтичащ срок на годност зависи кога е купено, дали на голямо намаление или на редовна цена, в първия случай си е практика много да се намаляват продуктите с изтичащ срок на годност, а вече на редовна цена е непростимо такъв продукт да ти продават.
аптеки Ремедиум същото го правят, един месец преди да изтекат продуктите ги намаляват 20-30 процента.

От това, което прочетох в интернет, а именно -

Period after opening (PAO). Some cosmetics should be used within a specified period of time after opening due to oxidation and microbiological factors. Their packaging has a drawing of an open jar, inside it, there is a number representing the number of months. In this example, it is 6 months of use after opening.

Production date. Unused cosmetics also lose their freshness and become dry. According to EU law, the manufacturer has to put the expiration date only on cosmetics whose shelf life is less than 30 months. The most common periods of suitability for use from the date of manufacture:

Perfumes with alcohol - about 5 years
Skin carе - minimum 3 years
Makeup   - from 3 years (mascara) to more than 5 years (powders).

Специално този руж Шанел пуснаха на пазара 2015г., затова малко се самонавивам, че може би ще е окей. Rolling Eyes

# 404
  • Мнения: 13 291
С такива продукти винаги има някакъв риск, аз също съм купувала някой са ок, други не. Фактора начин на съхранение също не е без значение.
Правиш си сметката дали рискуваш или не.

Обръщам внимание на това, защото често се оплакват че нещо е с изтекъл срок на годност, а в едно 80% от случаите извън някакви намаления на марки, черни петъци и обичайните сезонни намаление именно затова се намаляват голямо количество продукти поради изтичащия срок на годност.

Общи условия

Активация на акаунт