Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 98 970
  • 776
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 36 049
Хубава е - трябва да се приема по схема от вида 2-2-1-2-2-1 капс./дн. ..., за да се получи по 1500мг/дн.

# 406
  • Мнения: 7 227
Извинявай, не разбрах. Имаш предвид 2 дни по 2т, един ден по 1т и т.н. или нещо друго?
Аз сега пия по 1т/ден, както е по указание на опаковката.

# 407
  • София
  • Мнения: 36 049
Извинявай, не разбрах. Имаш предвид 2 дни по 2т, един ден по 1т и т.н. или нещо друго?
Аз сега пия по 1т/ден, както е по указание на опаковката.
1капс. дневно е ниска доза: съдържа  Омега 3 мастни киселини 900 mg
трябва да се приема по 1500 mg/дн.
За да приемаш тази доза, трябва да приемаш 2 дни по 2 капс, след това 1 капс, пак два дни по 2 капс. и т.н.
 2 дни х 2 капс = 3600 mg
+
  1 ден х 1 капс=  900mg

=> 4500mg : 3 дни = 1500mg

# 408
  • Мнения: 7 227
Благодаря много! Hug

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 857
Денис ,бих искала твоето мнение за този Q10 ...дали е добър ! Гледам че е висока концентрация , но дали това само трябва да гледам? И каква омега 3 би ми препоръчала ? Благодаря!

# 410
  • Мнения: 652
Денис, сигурно не задавам въпроса в съвсем правилната тема, но никъде не успях да открия информация кога е най-добре да се приема фолиевата к-на преди, по време или след хранене?
Неофолик мета е, в инструкциите не пише Thinking

# 411
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
ФК след хранене Simple Smile

# 412
  • София
  • Мнения: 36 049
Денис ,бих искала твоето мнение за този Q10 ...дали е добър ! Гледам че е висока концентрация , но дали това само трябва да гледам? И каква омега 3 би ми препоръчала ? Благодаря!
СоQ10 е форма, която се усвоява до 50%, затова е по-висока доза, което е добре.
За Омега 3 - не следя какво се предлага в БГ - избери нещо и ми го покажи.
Омега 3 - дозата е 1500мг/дн.  - гледаш омега тотал или смяташ колко са ЕРА и DHA.

# 413
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря ти!

# 414
  • Мнения: 54
Здравейте,какви добавки мога да пия за подобряване качеството на яйциклетките.Две неуспешни инвитро опита имам с малко Я.и без имплантация.На 41 год.съм.

# 415
  • София
  • Мнения: 36 049
Здравейте,какви добавки мога да пия за подобряване качеството на яйциклетките.Две неуспешни инвитро опита имам с малко Я.и без имплантация.На 41 год.съм.
Най-общо, може да помогнат:
Инозитол, NAC, Аргинин
Омега 3, Омега 7, МВИ, Бета-Каротин, Вит. Е, вит. Д, Калций, Магнезий, Цинк, В-комплекс,
Астаксантин, СoQ10, R-ALA, Биофлавоноиди, Ресвератрол, Протеин, Колаген

# 416
  • Мнения: 210
Здравейте, момичета. Бих искала да ви попитам някой ползвал ли е тази добавка ДИМ плюс
 https://revita.bg/shop/%D0%B4%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D0%BB%D1%8E%D1%81-208-mg/
за коригиране на високи нива на естрогените в началото на цикъла? И ако имате подобен опит, моля да споделите. Усмихнат ден на всички!

# 417
  • Мнения: 1 472
Денис, Collagena тип 1 и 3 влияе ли на цервик.слуз......този месец започнах да го приемам плюс останалите добавки и за първи път цели 3 дни имам такава слуз (дали има връзка или е случайно),преди я имаше за 1 ден тази ЦС, а преди да започна добавките пък така и не я бях виждала....

# 418
  • София
  • Мнения: 36 049
Денис, Collagena тип 1 и 3 влияе ли на цервик.слуз......този месец започнах да го приемам плюс останалите добавки и за първи път цели 3 дни имам такава слуз (дали има връзка или е случайно),преди я имаше за 1 ден тази ЦС, а преди да започна добавките пък така и не я бях виждала....

Не.
Колагенът е градивен материал за матка, тръби, яйчници и т.н. - подобрява тяхното състояние / ако някъде има проблем, в резултат на възпаления и т.н./, структура и т.н., но не влияе пряко на ЦС.
ЦС се влияе от хормоните - естроген в случая и от добавки /а ти приемаш и други неща, нали? - МВИ, вит.А, Е, В.../
Шийката на матка е изградена, най-общо, от 70% колаген тип I и 30% колаген тип III.
Ако има проблем с кол-вото и консистенцията на ЦС, може да се ползва Гуаифенезин и да се пие повече вода.

# 419
  • Мнения: 1 472
Благодаря Денис, да...до сега взимах МВИ, А,Е,В,Д....и Л-аргинин и този цикъл включих Колаген и Омега 3....и за това си помислих дали не е от Колагена....защото преди еднократно се виждаше ЦС... а пък нали е важно да я има..
Ще прочета и за Гуаифенезин....не съм го срещала до сега...

Общи условия

Активация на акаунт