Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 99 473
  • 776
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 592
Здравей, Денис, след като тепърва научавам (от теб - благодаря за което), че има значение вида на витамините, а на което е на промоция или препоръча аптекарката, може ли мнение за този продукт:

https://sopharmacy.bg/product/1097/omega-3-forteks-omega-3-forte … suli-forteks.html

И някъде коментирано ли е какви витамини е полезно да взема мъж, който няма проблем със СП, но за по-добра концентрация и подвижнос?

# 691
  • София
  • Мнения: 36 191
Здравей, Денис, след като тепърва научавам (от теб - благодаря за което), че има значение вида на витамините, а на което е на промоция или препоръча аптекарката, може ли мнение за този продукт:

https://sopharmacy.bg/product/1097/omega-3-forteks-omega-3-forte … suli-forteks.html

И някъде коментирано ли е какви витамини е полезно да взема мъж, който няма проблем със СП, но за по-добра концентрация и подвижнос?
Здравей!
За Омега-та, става - това е стандартната Омега 3 и трябва да се приемат по 5 капс./дн., след хранене.
Предполагам искаш МВ за енергия, памет, концентрация - има такива продукти, потърси в аптеките.
При тези продукти, освен общите витамини и минерали, са добавени антиоксиданти, адаптогени, стимуланти, ноотропни вещества,  прекурсори на невротрансмитери /ацетилхолин, серотонин .../  и т.н.

# 692
  • Мнения: 592
Здравей, Денис, след като тепърва научавам (от теб - благодаря за което), че има значение вида на витамините, а на което е на промоция или препоръча аптекарката, може ли мнение за този продукт:

https://sopharmacy.bg/product/1097/omega-3-forteks-omega-3-forte … suli-forteks.html

И някъде коментирано ли е какви витамини е полезно да взема мъж, който няма проблем със СП, но за по-добра концентрация и подвижнос?
Здравей!
За Омега-та, става - това е стандартната Омега 3 и трябва да се приемат по 5 капс./дн., след хранене.
Предполагам искаш МВ за енергия, памет, концентрация - има такива продукти, потърси в аптеките.
При тези продукти, освен общите витамини и минерали, са добавени антиоксиданти, адаптогени, стимуланти, ноотропни вещества,  прекурсори на невротрансмитери /ацетилхолин, серотонин .../  и т.н.

Не се изразих правилно:) Имах предвид за подобряване на концентрация и подвижност на "плувците", колкото повече, толкова по-добре.
Преди време взимаше едни комбинирани ортамол, но нещо общо здравословно му бяха тежки , не се чувстваше добре от тях.
Засега мисля селен, цинк, вит.С, коензим Q10,  b комплекс. Нещо важно пропускам ли?

# 693
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Денис омегата ми свършва какво ще препоръчаш ?
Q10 също ще взема още една опакова ако имаш идея за нещо изгодно в момента Simple Smile
Благодаря ти Heart

# 694
  • Мнения: 113
Здравей Денис!На 43г.съм и правя пулинг(събиране на яйцеклетки в Турция.Пия Мака,пчелно млечице,Алое,капсули розово масло,свежа спирулина.Мисля да си взема една от двете добавки но се двоумя коя OvaBoost или FH PRO.Благодаря!

# 695
  • София
  • Мнения: 36 191
Скрит текст:
Здравей, Денис, след като тепърва научавам (от теб - благодаря за което), че има значение вида на витамините, а на което е на промоция или препоръча аптекарката, може ли мнение за този продукт:

https://sopharmacy.bg/product/1097/omega-3-forteks-omega-3-forte … suli-forteks.html

И някъде коментирано ли е какви витамини е полезно да взема мъж, който няма проблем със СП, но за по-добра концентрация и подвижнос?
Здравей!
За Омега-та, става - това е стандартната Омега 3 и трябва да се приемат по 5 капс./дн., след хранене.
Предполагам искаш МВ за енергия, памет, концентрация - има такива продукти, потърси в аптеките.
При тези продукти, освен общите витамини и минерали, са добавени антиоксиданти, адаптогени, стимуланти, ноотропни вещества,  прекурсори на невротрансмитери /ацетилхолин, серотонин .../  и т.н.

Не се изразих правилно:) Имах предвид за подобряване на концентрация и подвижност на "плувците", колкото повече, толкова по-добре.
Преди време взимаше едни комбинирани ортамол, но нещо общо здравословно му бяха тежки , не се чувстваше добре от тях.
Засега мисля селен, цинк, вит.С, коензим Q10,  b комплекс. Нещо важно пропускам ли?
Доста неща са полезни за СГенезата и всичко е важно. Ще ти посоча някои, а ти си прецени.
Аргинин, Л- Карнитин, NAC 
Бета Каротин 
Вит. В12, ФК
Вит.С, Вит. Е
Цинк, Селен
СоQ10, Омега 3 
Женшен, Сибирски женшен
Mucuna Pruriens
Кверцетин
Фруктоза, Протеин
Лутеин, Астаксантин  и т.н.


Денис омегата ми свършва какво ще препоръчаш ?
Q10 също ще взема още една опакова ако имаш идея за нещо изгодно в момента Simple Smile
Благодаря ти Heart
Nature's Way, EfaGold, Mega-DHA, 1000 mg, 60 Softgels   с код за 15% /NWY15/ + 5%  Peace
EVLution Nutrition, Fish Oil, 60 Softgels - код за 30%  / EVL30/ + 5%
Healthy Origins, Ubiquinol, 100 mg, 60 Softgels

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 13:27 от denis.

# 696
  • София
  • Мнения: 36 191
Здравей Денис!На 43г.съм и правя пулинг(събиране на яйцеклетки в Турция.Пия Мака,пчелно млечице,Алое,капсули розово масло,свежа спирулина.Мисля да си взема една от двете добавки но се двоумя коя OvaBoost или FH PRO.Благодаря!
Може да приемаш и двата продукта в посочената доза, дори се допълват.
Ако все пак, искаш само единия - тогава  FH PRO

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 6 192
Здравей Денис,можеш ли да ми препоръчаш някаква Омега 3 (в момента пия Омега 3 Фортекс), като се има предвид, че съм с висок холестерол, не знам коя би била по-подходяща.
Другият ми въпрос е, как мога да приемам Инофолик (с ПКЯ съм, нямам диабет или ИР), в смисъл трябва ли да правя почивки и може ли да се получи предозиране при по-продължителен прием?
Благодаря предварително.

# 698
  • София
  • Мнения: 36 191
Здравей Денис,можеш ли да ми препоръчаш някаква Омега 3 (в момента пия Омега 3 Фортекс), като се има предвид, че съм с висок холестерол, не знам коя би била по-подходяща.
Другият ми въпрос е, как мога да приемам Инофолик (с ПКЯ съм, нямам диабет или ИР), в смисъл трябва ли да правя почивки и може ли да се получи предозиране при по-продължителен прием?
Благодаря предварително.
Здравей!
Не следя какво се предлага в БГ - избери си някоя омега 3 и ми я покажи.
Трябва да приемаш по 1500мг/дн., като гледаш колко е омега тотал или смяташ, ЕРА + DHA, да са 1500мг

Инозитол се приема 2х2грама, на гладно, поне час преди хранене, 1 час преди или 2 часа след кафе. Не може да предозираш - при депресия, напрежение, стрес се приемат по 6-8 грама.
За топене на мазнини, 5-6 грама
Може да се приема дълго без почивка - при опити за бебе, 6 и повече месеца.

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 6 192
Много ти благодаря Денис!
А дали трябва да има някакво отстояние от приема на Еутирокс/Л-тироксин?

# 700
  • София
  • Мнения: 36 191
Много ти благодаря Денис!
А дали трябва да има някакво отстояние от приема на Еутирокс/Л-тироксин?
Да, 4 часа и за двете добавки

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 6 192
Благодаря ти от сърце Flowers Bouquet

# 702
  • Мнения: 1 193
Денис, от темата за инсулиновата резистентност препоръчаха cod liver oil и си взех този продукт: https://www.iherb.com/pr/Twinlab-Norwegian-Cod-Liver-Oil-Unflavo … fl-oz-355-ml/2417, трябваше ми без допълнителни вкусове и аромати.
Сега се чудя за витамин А, дали в това количество е подходящ при опити за бебе..

# 703
  • София
  • Мнения: 398
Денис, купих си ето този Инозитол.
https://remedium.bg/cholesterol/natures-way-inositol-500mg-100caps.html
Взимам по 1 таблетка на всяко хранене, но така като чета явно е малко. Мисля, че съм с ИР /не съвсем доказана, с Хашимото съм и в един момент имах завишен инсулин/ и взимам добавки с цел контролиране на ИР и подпомагане на отслабването. Дали да си увелича дозата?
Мисля да започна да приемам и хром, но още не съм се спряла на марка.
Иначе пия Магнезий, Селен, Цинк+мед, вит. Д.

# 704
  • София
  • Мнения: 36 191
Денис, от темата за инсулиновата резистентност препоръчаха cod liver oil и си взех този продукт: https://www.iherb.com/pr/Twinlab-Norwegian-Cod-Liver-Oil-Unflavo … fl-oz-355-ml/2417, трябваше ми без допълнителни вкусове и аромати.
Сега се чудя за витамин А, дали в това количество е подходящ при опити за бебе..
Продуктът е много хубав.
Формата на вит. А е ретинол, а тя се натрупва.
Трябва да приемаш по 1,5 чл или това са около 7000МЕ, при опити за бебе, вит. А /ретинол - 10000МЕ / се приема само 10 дни, от 2-3 ден на МЦ.
Следващия МЦ се почива от вит.А
Схемата е 1 МЦ  /само 10 дни/ се приема, 1-2-3 МЦ се почива или колкото по-дълго се приема толкова почивката се удължава.
Ако искаш го приемай 15 дни и спазвай същата схема - а през останалите дни, приемай Омега 3 без вит.А.


Денис, купих си ето този Инозитол.
https://remedium.bg/cholesterol/natures-way-inositol-500mg-100caps.html
Взимам по 1 таблетка на всяко хранене, но така като чета явно е малко. Мисля, че съм с ИР /не съвсем доказана, с Хашимото съм и в един момент имах завишен инсулин/ и взимам добавки с цел контролиране на ИР и подпомагане на отслабването. Дали да си увелича дозата?
Мисля да започна да приемам и хром, но още не съм се спряла на марка.
Иначе пия Магнезий, Селен, Цинк+мед, вит. Д.
Увеличи дозата на 2х4 капс., защото с тези 500мг на ден, все едно нищо не приемаш, още по-малко да може да повлияеш процес, функция...  /ИР, репр. с-ма и т.н./

Общи условия

Активация на акаунт