Контактувате ли с жените, с които сте били в една стая в родилния дом?

  • 4 379
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 632
да.не спираме да се чуваме,но ни е по трудно да се виждаме!

# 61
  • Мнения: 4 965
С едната напълно си изгубихме следите, но другата е активна форумка (на живо не се виждаме, ама тук гледам готините снимки на хлапенцето й и много му се радвам - става дума за Жълтото Лимонче).

Аз бях много време в болницата (почти месец), но само първата седмица имах "съквартирантки", а от мамите от другите стаи се запознах с много малко.
Има една мама, която се оказа, че пише във форума и ходим в една кухня, но се разминаваме вече сума време .
С една ходихме веднъж с децата в Зоологическата.
С друга (с близнаци), която е от Сливен, се виждахме в техния град и им взех телефоните да се видим, когато се върнат в СФ, но ги изгубих.
И има още една мама Маги, с която живеем през няколко блока и се виждаме честичко, но за малко - все не намираме време за кафенце.

Иначе, майка ми също си остана приятелка с тази жена, с която са родили заедно (в един и същи ден, час и в една и съща стая) - виждат се често, търсят се и т.н.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Първия път като раждах бяхме 8 в стаята - далечната 90-та година, бебетата бяха отделно. След 3 години случайно видях едната - започнах работа в детска градина, дъщеричката и беше там, а свекърва и беше леля. По имената и по датата на раждане познах детето, обадих се на майката, а ня те помнеше и ми стана криво - тогава ни държаха по 5-6 дена и ... Съжалявам, че нямаше джиесеми, защото с момичето, което беше до мен се оказа, че сме родени на една и съща дата през една и съща година, и двете се казваме Мария и децата ни се родиха заедно с 10 минути разлика. Но това е живота.
Втория път дори и не исках да ги срещам повече - една беше зъболекарка, беше написала в картона си , че е д-р, говореше на свички на "колежке" и обсебваше цялото внимание за себе си - само някоя от акушерките или лекарките да се приближи към някое от нашите деца и тя веднага започваше да показва нещо на своето и  ги викаше при себе си. А другата беше някаква абсолютна глезла, която ревеше по цял ден, че горкичкото и детенце няма кой да го гледа докато тя лежи на леглото и ни караше да и слугуваме.
А третия път просто не разменихме нищо (както и предните пъти) и не съм се виждала с жената. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 120
Не. Едната беше полякиня, омъжена за българин, беше понаучила добре българския и се разбирахме идеално.Излизали сме с количките 3-4 пъти с нея. Но за жалост тя искаше да се приберат в Полша и ни се изгубиха контактите. Другата почти не е помня, с нея след изписването не сме се засичали...Но аз в болница повече от 4 дни не съм лежала и си спомням , че имаше по 2 дни в които бяхме сами с бебо и двата пъти.

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. С някои разменихме телефони и се чухме по няколко пъти, но това беше.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 383
С едната се чувам от време на време, но сме на двата края на града. Другата не е от Варна изобщо и смени няколко пъти телефона.  Confused
С една приятелка родихме /по случайност/ в един ден и сега дечковците са другарчета в яслата  Flutter

# 66
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
С едната мацка - да. Виждаме се редовно, а с другата не.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 164
да, дори си ходим на гости с едната мама, нейния син е 2 дни по-малък от моя.а с тази където сина й е в един ден с моя, два пъти й звъня да се видим а тя се прави на ха-хо-еми мн.й здраве Crossing Arms

# 68
  • София
  • Мнения: 4 397
Не, за съжаление разменихме си телефоните и до там ни бяха контактите, много готина мацка.

# 69
  • Мнения: 6 039
и още как?!?!
роди 2 часа след мен
в родилното не успяхме да си разменим телефоните, по -точно забравихме и когато на другия ден педиатърата дойде у дома и докато попълваше картона на Малена, каза че имала още едно бебе родено на тази дата и разбрах, че случайно сме избрали една и съща педиатърка. И пак се намерихме.
Всеки ден сме заедно, и само да посмее да ми се излъзне.......пак ще я намеря. Отърване нямаааааа.
Истината е, че толкова свикнахме заедно, сякаш цял живот сме били приятелки.

# 70
  • София
  • Мнения: 547
За съжаление не.Жената с която бях в една стая е от ромски произход.Имам й ареса, понеже й пратих снимки, които правихме на децата, но само толкова...Не е ставало на въпрос да се виждаме.. Rolling Eyes.А с тази с която бяхме в предродилна зала се засичахме в столовата и все щяхме да се виждаме по стаите, но знаете как е...малките изцяло ни обсебват, все се каниш да идеш до другата стая и все го отлагаш, и така докато те изпишат...
Сега съжалявам, но...
Тази тема поражда идея за друга..За това да се открием мамите, засекли се в родилното, но не разменили координати.. Thinking

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 7 015
Разменихме координати с някои момичета, но малко сме общували.
Много исках да се видим с една македонка, но и затрих телефона, а бях обещала аз да се обадя. Сигурно е помислила, че не желая.  Confused
А една друга ме потресе като се обади, че е дошла в София, защото детенцето й се разболяло от нещо, и докторите още не знаели от какво, лежат в Инфекциозна болница и "ела с твоето да се видим!"  #Crazy  Казах й, че моето има сополи и се страхувам да не ги заразим, но май не схвана намека.  Tired

# 72
  • Мнения: 1 107
Исках да се чувам и виждам конкретно с една мама, но точно в болницата ми се развали телефонът и номерът й се затри  Sad

# 73
  • Мнения: 467
ДА! Аз бая се заседях, но с мацката дето бяхме легло до легло и се оказа, че сме следени и при един и същи АГ, се чуваме и виждаме. С друга, която идваше за следене всеки ден и роди на същия ден като мен - също, даже я зарибих и за тук - kкid - поздрави. Само с третата от стаята не сме се чували отдавна, но ще се наканим и тя беше много мила дама.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 743
Тази с която лежах когато родих - не, но лежах за задържане с мацката която ме "вербува" за форума и до ден днешен си ми е дружка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт