Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 3

  • 69 504
  • 784
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 932
Аз обмислям отписване от тази. Много е лошо да попаднеш на кофти държавна градина и да сравняваш с частната, в което детето е щастливо и никога не е плакало. Честно казано си бях казала, че за 600 лв. си заслужава, но след втория ден ми стана много жал за детето, много. Не искам да навлизам в подробности, просто искам да кажа, че ако смяташ, че искаш да отпишеш - направи го.

# 736
  • Мнения: 284
Здравейте,искам да се обърна за съвет към вас,че тотално се обърках.
Детето ми е набор 2017,кога трябва да се регистрирам в системата и кога има шанс да я приемат? Имам предвид,ако се регистрирам сега може ли да бъде включена в някакво междинно класиране?

# 737
  • Мнения: 8 943
Здравей.
Сега можеш да се регистрираш и да добавиш градини, които са ти удобни, като следиш преди текущите класирания, дали не се е освободило място, като добавиш градината със свободно място на първо място в списъка ти.
През февруари или март ще обявят свободните места, тогава градините от списъка ти ще изчезнат и трябва да ги добавиш отново и да чакаш голямото класиране през май.

# 738
  • София
  • Мнения: 3 789
Колкото до шанса - имате някакъв ако сте с повече от 9 точки и евентуално пуснат места някъде. Децата с 9 т. в момента са на томбола за малкото бройки, където са пуснати

# 739
  • Мнения: 1 615
Къде може да се видият административните райони на детските градини в София?

# 740
  • София
  • Мнения: 11 772
Къде може да се видият административните райони на детските градини в София?

Ето тук, избирате си набор и виждате районите https://kg.sofia.bg/isodz/spots;jsessionid=93556FED3A4A3FDC653404EC600641BB

# 741
  • Мнения: 1 615
Благодаря

Това което видях е, че в момента няма свободни места. В две ясли. Но със сигурност в района има още заведения дори едно от тях,а дори две са ни много близо до блока,  а не излизат.
 Защо така? Защото няма места ли сега в смисъл от март ще ми излязат ли, за да кандидатствам и са с яслени групи със сигурност...
А може би защото сме набор 2018 ми излизат само СДЯ а не и ДГ? Много ми е важно да мога да сложа и една ДГ в района само тя ми е близо и не е само ясла... Дано и надеждата ми е за там са имаме шанс като сложа и СДЯ след това. ..


[/b]
Къде може да се видият административните райони на детските градини в София?

Ето тук, избирате си набор и виждате районите https://kg.sofia.bg/isodz/spots;jsessionid=93556FED3A4A3FDC653404EC600641BB

Последна редакция: сб, 03 ное 2018, 11:46 от janakrasi

# 742
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря

Това което видях е, че в момента няма свободни места. В две ясли. Но със сигурност в района има още заведения дори едно от тях,а дори две са ни много близо до блока,  а не излизат.
 Защо така? Защото няма места ли сега в смисъл от март ще ми излязат ли, за да кандидатствам и са с яслени групи със сигурност...
А може би защото сме набор 2018 ми излизат само СДЯ а не и ДГ? Много ми е важно да мога да сложа и една ДГ в района само тя ми е близо и не е само ясла... Дано и надеждата ми е за там са имаме шанс като сложа и СДЯ след това. ..


[/b]
Къде може да се видият административните райони на детските градини в София?

Ето тук, избирате си набор и виждате районите https://kg.sofia.bg/isodz/spots;jsessionid=93556FED3A4A3FDC653404EC600641BB

Малък набор сте. ДГ с яслени ще виждате догодина. Ако зададете набор 2017 в търсачката, ще излязат и ДГ, може да си видите, но не може да кандидатствате за тях

# 743
  • София
  • Мнения: 11 772
За набор 2018 още няма свободни места и не можете да кандидатствате. Изберете 2017 и ще видите градините

# 744
  • Мнения: 1 615
Много благодаря виждам ги в района, градини с яслени групи са 😀 ще пробваме живот и здраве 2019 март...

# 745
  • Мнения: 31
Здравейте на всички Simple Smile
Пиша ви с огромна молба за информация...
Та ето нашият случай:
Детето ми е набор 2016, имаме 9 точки за яслите в нашия район, но естествено не ни приеха.
Днес обаче на това класиране приеха малката в яслената група на ДГ 85 "Шарена дъга" във Враждебна.
Като район изобщо не ми е удобно, но няма пълно щастие. Въпросът ми е дали февруари може да кандидатствам в системата за детска градина, която е в нашия район и дали ще имам тази така желана 1 допълнителна точка (питам понеже знам, че когато детето е прието в яслена група към детска, то автоматично остава там и за градина). Ще съм ви много благодарна за информацията.
А също и ако някой има информация за това детско заведение, нека сподели.
Мерси Simple Smile

# 746
  • Мнения: 8 943
Трябва да е посещавало самостоятелна детска ясла поне 6 месеца, за аа имате допълнителната точка. Ако е яслена група на одз, няма точка, отива автоматично в градината на съответното одз.

# 747
  • Мнения: 882
Здравейте! Simple Smile Имам въпрос към по-опитните мами със системата за кандидатстване в детските градини.

Наскоро разбрах, че можем да кандидатстваме за ясла по пътеката с хронични заболявания поради вроден проблем със сърчицето. Детето ми е набор 2017 и съответно проверих дали и къде има свободни места в нашия район. За щастие имаше едно място за деца с хронични заболявания в една детска градина наблизо. Вчера попълних всичко необходимо и сложих тази детска градина на първо място. Днес обаче, когато влязох отново, на свободни места за деца с хронични заболявания пишеше 0, а имаше 1 свободно място за деца по общ ред. Става въпрос за една и съща детска градина.

Въпросът ми е как се е запълнило това едно място за деца с хронични заболявания, след като от вчера до днес не е имало класиране...

# 748
  • Мнения: 138
Не се е запълнило, а е прехвърлено. Днес има следното съобщение в системата:
"Информираме Ви, че останалите незаети места за деца с хронични заболявания се прехвърлят към общата опашка по решение на работната група – Протокол от 12.09.2018 г.
Местата са видими в профилите на съответните детски градини.".

Ще трябва да кандидатствате по общ ред тази година.

# 749
  • Мнения: 882
lachezarna, благодаря! Току що видях и аз съобщението.

Общи условия

Активация на акаунт