Напъването при голяма нужда при напреднала бременност

  • 7 222
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 700
Аз си правя очистителни два пъти месечно и не е страшно.. Като знам каква гадост има по червата я предпочитам Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Гадост ами - л*йна има.  Embarassed  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 18 700
Плюс шлака Simple Smile, като я направиш поне едното го няма за малко Grinning
Глей ква хубава тема зафанахме:)Simple SmileSimple Smile

# 18
  • Мнения: 8 939
Мелилаксът изобщо не е като клизмата, която правят в болниците.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз съм в 8 месец и нито сиропи нито свещтички ми помагат. От самото начало съм на пълнозърнест хляб, овесени ядки и какво ли още не. Единственото ми спасение последният месец са Сините сливи - редувам компот и сушени! Най- безотказно . Сушените казват че трябва да се накисват , но аз не го правя . И пак си действат. Сега идва сезон на кайсиите и днес даже си купих от пазара , но не мога да кажа дали ще имат същият ефект.

# 20
  • Мнения: 216
На мен кивито ми помага повечето пъти, но предвид това, че пия желязо и утрогестан, които запичат не винаги яденето му води до желания ефект.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз по принцип( извън бременноста съм с лениви черва). И цял живот се боря със запек и разбира се хемороиди. По времена бременноста обаче нещата се влошават и много от нещата които ползвах и правех преди - сега не мога. Всичко има временен ефект или след известно време спира да ми действа. Изненадах се , че сините сливи вече повече от месец ми помагат.

# 22
  • Мнения: 216
Аз по принцип( извън бременноста съм с лениви черва). И цял живот се боря със запек и разбира се хемороиди. По времена бременноста обаче нещата се влошават и много от нещата които ползвах и правех преди - сега не мога. Всичко има временен ефект или след известно време спира да ми действа. Изненадах се , че сините сливи вече повече от месец ми помагат.

Ще пробвам дано да ми помогнат. Благодаря. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 283
Аз пиех Лактулоза. Изписват го.
Кое му е страшното на клизмата ?Grinning
Специално на Мелилакс няма нищо страшно. Телефона ме е поправил- страхувах се да напъвам,  а не да напъхам Joy. Тя наистина по нищо не прилича на клизмите, които правят в болницата. И е абсолютно безвредна. Ползвала съм и Изилакс,  но нямаше такъв ефект. Няколко пъти ми се е налагало и за бебето и съм ползвала Релаксит.  
От Лактулоза и Дуфалак мен лично само ме болеше и къркореше корема,  нищо друго.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 728
Много добре ми действа печен червен пипер. Правя го на салата. Иначе проблеми имам и от преди бременността, но сега интервалите вече станаха съвсем дълги.

# 25
  • Мнения: 10 703
Печения червен пипер помага. Сините сливи имат по-бърз ефект, ако се смучат/дъвчат бавно и след като се хапнат няколко се изпие чаша топла вода/мляко. Същото е и с кайсиите. Ефекта от крушите е най-забележим ако са наистина узрели.

# 26
  • Мнения: 119
За последствията не знам какви могат да са, но можеш сутрин на гладно да пиеш чаша топла вода, още по-добре с мед, малко след това да хапнеш няколко кивита или сливи, или някакъв плод, който ти действа разхлабващо, и накрая топло кафе с мляко. С това се спасявах последните три месеца. Дано да ти е от полза.

# 27
  • Мнения: 262
И при мен така се получава от бременността, но не се оставям запечена Grinning Сутрин закусвам с една голяма купа с всякакви плодове без НИЩО друго. До 40мин има резултат.

# 28
  • София
  • Мнения: 877
Ползвах клизма Мелилакс (10 гр. тубичка) през бременността, от напъване съм имала кръв, излязоха ми хемороиди. Не си го причинявай-яж разхлабващи храни, плодове, течности.

# 29
  • Мнения: 10 703
Има и още нещо което помага много с фибрите, обаче трябва да се внимава - това е обикновена тахан халва. Казвам да се внимава, защото там има следи от ядки при производството и всеки трябва да знае към какво евентуално може да е алергичен. Без никакви добавки - какао или друго - натурална. Друг вариант е натурален сусамов тахан - продават го в буркани по магазините - по 1 лъжица на гладно сутрин върши чудесна работа.

Общи условия

Активация на акаунт