Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 5

  • 50 080
  • 759
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 673
Момчета, да ви попитам, по време на приемане на противозачатъчни,
ще ми излезе ли достоверно ТСХ?
Благодаря! Hug

# 166
  • София
  • Мнения: 10 642
Момчета, да ви попитам, по време на приемане на противозачатъчни,
ще ми излезе ли достоверно ТСХ?
Благодаря! Hug

Не. Те съдържат естроген, а той влияе на ТСХ

# 167
  • Мнения: 2 673
Чудя се тогава кога да го изследвам?
Сега, 11-12 дена след много слаба стимулация, дали ще излезе вярно, или е рано?
Другата ми опция е на следващия МЦ, на 2 ден, но ще съм спряла хапчетата
може би 5 дена преди това и не знам дали пак няма да дадат отражение върху резултата.

# 168
  • София
  • Мнения: 10 642
Какво пиеш точно?

# 169
  • Мнения: 2 673
Още не съм го започнала, чакам цикъл и тогава, Ясмин.

# 170
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами изследвай го сега тогава

# 171
  • Мнения: 2 673
Благодаря ти много, Nandin! Hug Flowers Hibiscus

# 172
  • In transit
  • Мнения: 11 955
Аз искам да ви питам, че сте по-компетентни... може ли тоя цикъл да ми дойде по-рано овулацията, ако е решил да се пукне онзи фоликул, който беше почнал да расте и застина на 11-12мм? Защото днес ми е 11 ден а имам доста цервикална слуз.

# 173
  • София
  • Мнения: 10 642
На кой ден обикновено ти е овулацията?
Цервикалната слуз се появява 2-3 дни преди овулацията, поради повишения естрадиол. Така, че 13-14 ден за овулация според мен си е ок.
Аз като съм била в стимулация още но 5-6 ден ми се появява

# 174
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Светле, Черен лебед много съжалявам!
Ние утре пътуваме, освен всички инжекции за мен ще носим и течен антибиотик за малчо, оказа се че има Борелия.

# 175
  • In transit
  • Мнения: 11 955
Нандин, благодаря ти...да към 14-15-ти ден ми е обикновено.

Две в едно, приятна почивка! Ще чакаме да разказваш! Hug

Пухче, ти тази неделя ли пътуваш за Киев?

# 176
  • София
  • Мнения: 10 642
Нандин, благодаря ти...да към 14-15-ти ден ми е обикновено.

Две в едно, приятна почивка! Ще чакаме да разказваш!

Значи съвсем на време ти се е появила ЦС

# 177
  • Мнения: 99
Едно въпросче, все пак ако нямахте избор към кой във Варна бихте се насочили? Аз по принцип ще ходя при стария си лекар, обаче имам някакви чуденки дали да не опитам в Майчин дом примерно, не съм проучвала как вървят там нещата в последните години. Кои специалисти се открояват така да се каже с успехи и добра практика? Пък и все още съм по фонда.
Диди, във Варна аз не бих правила опит повече при никого. Конкретните ми впечатления са от МДом и МЦАР Варна, съответно опитите бяха при Др Юдова и Др Александров. И на двете места считам, че няма подход към пациенти 40+, които не разполагат с безкрайно време и огромен яйчников резерв, за да правят опит след опит по една и съща повтаряща се схема. След неуспешния ни опит ДрАлександров в прав текст ми каза (почти на прага на вратата, аз и мъжа ми стояхме прави като виновни) :"годинките, годинките, моето момиче, не виждам какво различно можем да направим за вас, добре сте се насочили към Турция." Освен това след тазгодишната акредитация за ФАР и повишения критерий за успеваемост на клиниките, не приемат с охота пациентки на нашите години с нисък шанс за успех. Техниката и базата също не мисля, че е за подценяване, а тук определено не се правят инвестиции в ембриология. Успех ти пожелавам и късмет в избора!

# 178
  • Варна
  • Мнения: 708
Едно въпросче, все пак ако нямахте избор към кой във Варна бихте се насочили? Аз по принцип ще ходя при стария си лекар, обаче имам някакви чуденки дали да не опитам в Майчин дом примерно, не съм проучвала как вървят там нещата в последните години. Кои специалисти се открояват така да се каже с успехи и добра практика? Пък и все още съм по фонда.
Диди, във Варна аз не бих правила опит повече при никого. Конкретните ми впечатления са от МДом и МЦАР Варна, съответно опитите бяха при Др Юдова и Др Александров. И на двете места считам, че няма подход към пациенти 40+, които не разполагат с безкрайно време и огромен яйчников резерв, за да правят опит след опит по една и съща повтаряща се схема. След неуспешния ни опит ДрАлександров в прав текст ми каза (почти на прага на вратата, аз и мъжа ми стояхме прави като виновни) :"годинките, годинките, моето момиче, не виждам какво различно можем да направим за вас, добре сте се насочили към Турция." Освен това след тазгодишната акредитация за ФАР и повишения критерий за успеваемост на клиниките, не приемат с охота пациентки на нашите години с нисък шанс за успех. Техниката и базата също не мисля, че е за подценяване, а тук определено не се правят инвестиции в ембриология. Успех ти пожелавам и късмет в избора!

Това пък да се оправдават с възрастта е страшно тъпо! Аз принципно при Александров не пожелах да почна, просто не го харесах като усещане. Винаги се доверявам на интуицията си спрямо хората. Лекар избирам по много показатели, включително и първо впечатление като човек.
Честно казано май ще трябва да се върна при моя стария, че поне първия път уцели, надявам се че това е работещата схема при мен и ако повторим нещата като предния път може би ще има шанс, по-висок отколкото ако отида при някой който тепърва ще навлиза в проблематиката ми.
За София и Турция на този етап няма как да стане, пък и на по-късен едва ли. Всичко е свързано с пари и време, пък аз страдам от липса и на двете. Wink
Надявам се само някои порочни практики да са поизчезнали с времето и да нямам чуденки за избора си впоследствие.

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 432
Момичета AMH между 3-5 ден ли се пускаше от мц, и колко време след спирането на лекарствата трябва да ми дойде мц горе долу. Blush

Общи условия

Активация на акаунт