Познай коя е книгата - 16

  • 48 553
  • 918
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12 195
Спунк, чакаме нова загадка.

# 226
  • София
  • Мнения: 6 096
 „Планинците и мексиканците пристигнаха в един и същи ден. Беше сряда, някъде в началото на септември 1952 г. Три седмици преди края на сезона Доджърс водеха пред Кардиналс с пет спечелени мача и работата ни май беше спукана. Затова пък памукът стигаше до кръста на баща ми, още малко и щеше да ме задмине, а преди вечеря татко и дядо си шепнеха думи, каквито рядко чувах от тях. Очертавала се хубава реколта.

Татко и дядо бяха фермери, работеха здраво и ставаха черногледи само когато обсъждаха времето или памука. Слънцето прежуряло, дъждовете край нямали, реката щяла да придойде, семената и торовете поскъпвали, пазарът бил несигурен. И в най-прекрасните дни мама ми прошепваше тайничко: Не се тревожи. Ей сега ще намерят за какво да се вайкат.

Когато тръгна да търси планинците, дядо ми се притесняваше колко ще поискат. Според него миналата година вървяло по долар и половина за петдесет килограма набран памук, но вече се говорело, че някакъв фермер в Лейк Сити дава по долар и шейсет.“

Авторът е много популярен, а това според мен е различната му книга.

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 16:01 от Спунк

# 227
  • Мнения: 7 006
"Бялата къща" не е ли?
Но не помня автора..Много хубава книга,ако е тя де..

п.п.Чичко Гугъл казва,че авторът е Джон Гришам.Никога нямаше да се сетя за него..Четох я като тийн..Тя ли е?

# 228
  • София
  • Мнения: 6 096
Grinning Да, тя е.

# 229
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
"Бялата къща" не е ли?
Но не помня автора..Много хубава книга,ако е тя де..

п.п.Чичко Гугъл казва,че авторът е Джон Гришам.Никога нямаше да се сетя за него..Четох я като тийн..Тя ли е?

какво? си ни приготвила? Wink Simple Smile Simple Smile

# 230
  • Мнения: 7 006
"Бялата къща" не е ли?
Но не помня автора..Много хубава книга,ако е тя де..

п.п.Чичко Гугъл казва,че авторът е Джон Гришам.Никога нямаше да се сетя за него..Четох я като тийн..Тя ли е?

какво? си ни приготвила? Wink Simple Smile Simple Smile
Това:)

"Успехът окрилил монасите и свещениците - агентите на търговската фирма "Луи Х и сие"(компанията се състояла от фаворитите,куртизанките и незаконните синове на негово светейшество).С все изминат ден агентите ставали все по-нагли,безсрамни и натрапчиви.Нямало защо папата да ги подканя.Приходите били пропорционални на броя на продадените от тях пергаментови хартийки.Европа се превърна в гигантски пазар за индулгенции"

# 231
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
това с индулгенциите ми е много познато....

# 232
  • Мнения: 7 006
Да пускам ли още цитати от книгата?

# 233
  • София
  • Мнения: 229
това с индулгенциите ми е много познато....
и на мен .. започва да ми се прокрадва "вертеп" за заглавие, но толкова отдавна съм чела книгата, че не си спомням...

# 234
  • Мнения: 7 006
Топло,топло..

Хайде де..Говорим за шедьовър,напрегнете си сивите клетки и ще се сетите:)

# 235
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
това с индулгенциите ми е много познато....
и на мен .. започва да ми се прокрадва "вертеп" за заглавие, но толкова отдавна съм чела книгата, че не си спомням...

Зола? по-скоро не. Sad
а толкова познато ми звучи...

няма какво? да се напъвам. Simple Smile
дай още малко, може да светне някоя лампичка.

# 236
  • Мнения: 7 006
Довечера,но мисля,че дотогава ще сетите:)

# 237
  • Мнения: 2 297
В "Свещеният вертеп" на Лео Таксил се разглеждаше явлението търговия с индулгенции, но не съм сигурна че точно този цитат е от там.

# 238
  • Мнения: 7 006
Имаме участник познал верния отговор.Hug

# 239
  • Мнения: 2 297
Такааа, включвам се с цитат от книгата, която чета в момента:


Общи условия

Активация на акаунт