За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 63

  • 41 014
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Момичета, бяхме на ортопед за ехография на тазобедрените кости. Прегледа мина отлично, много ми хареса доктора, но каза, че няма нужда от вторичен преглед към 6тия месец или когато седне/проходи. Само ако мен нещо ме притеснява. Това нормално ли е? Не знам дали да се радвам или да се съмнявам в качеството на доктора.

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 08:04 от Анонимен

# 61
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Доколкото знам минерална не е хубаво да се дава на бебе, само изворна.Аз взимам бебелан и понякога Девин розова.

Мисля че зависи колко е минерализирана водата. Да, силно минерализираните не са подходящи за бебета. Ако има изворна - чудесно! При нас няма, така че търсих някоя по-слабо минерализирана и така..

# 62
  • Мнения: 16 876
Пие само със спринцовката на Панадола, даже отваря устата.
И моето е така - като види, че хващам някое флаконче /вит. Д или биогаята/  и веднага отваря устата и мляска Joy
А като давахме Ротарикс, както се дереше изведнъж усети течността от спринцовката и я засмука Joy
Лекарката беше впечатлена как няма дори капка извън устата хахахах
Казах й, хване ли - не пуска.

# 63
  • Мнения: 16 876
Дайте съвет, моля:

Помпата ми за кърма се развали - не прави вакуум и съответно не изцежда. В гаранция е. Въпросът е - какви са ми правата? Могя ли да искам да ми дадат на момента нова? Ако изпомпването ня кърма е единствевият начин да си храня детето, какво ппавя в тая ситуация ? Кой знае колко време ще я ремонтират. А ако въобще предлагат за временно ползвяне някаква тяхна оборотна - ползвана от Х души преди мен..... не благодаря.

# 64
  • Мнения: 2 364
За ортопед-ходихме във втори месец,сега пак ни вика в края на трети(вторичен преглед) и в 6-ти.Всичко е наред,профилактично е.
Жани,благодаря ти за препоръката за лекаря,останахме много доволни Hug

Вода преварявам или давам Бебелан,лекар ми каза,че е за предпочитане пред Девин розова.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 894
Моят син вода не пиеше и много бързо спрях да преварявам. Давах трапезна или изворна.
Вода пропи 3 месеца след захранването, т.е. на 11 м.

ver4eto_sv
, щом е в гаранция обадете се в магазина, от който сте я купили.

# 66
  • Мнения: 185
Момичета, бяхме на ортопед за ехография на тазобедрените кости. Прегледа мина отлично, много ми хареса доктора, но каза, че няма нужда от вторичен преглед към 6тия месец или когато седне/проходи. Само ако мен нещо ме притеснява. Това нормално ли е? Не знам дали да се радвам или да се съмнявам в качеството на доктора.
Ние ходихме във Военна болница и ортопедът ни каза същото.В краен случай,когато проходи,ако ни притеснява нещо.

# 67
  • Мнения: 16 876


ver4eto_sv
, щом е в гаранция обадете се в магазина, от който сте я купили.

Задължително ще я занеса, още днес, просто ако имаше някой с опит, щеше да ми е полезен ✌

# 68
  • Мнения: 18 681
Vercheto, каква е помпата? Ако ти предложат оборотна (в което се съмнявам) си купи консумативите, на Медела по спомени излизат към 20 лв.

Провери хубаво свръзките между елементите. Моята Медела веднъж не направи вакуум заради леко стърчаща мембрана на клапата.

# 69
  • София
  • Мнения: 724
Мяу , моето момиче го водих при двама ортопеди защото единия смяташе , че има проблем с едната става , другия доктор естествено не видя проблема. Но и двамата ми казаха да отида на преглед пак  не само за вторичния преглед на 6 месеца, а и щом проходи сама .

# 70
  • Мнения: 16 876
Нук е помпата.
Ще видя какво ще ми кажат после.

Яд ме е, защото втора такава помпа се прецаква! Първата не беше в гаранция, купих втора.
Една приятелка ми зае нейната Медела, като ппедишната ми ппиключи, знам, че там се предлагат отделни консумативи.

Яд ме е и защото миналата седмица в фиполенд имаше двойна на Медела намалена на 360 лв, трябваше да си я взема и без товя помпам като луда....

Твоята на медела кой точно модел е?

# 71
  • Мнения: X
Ако изпомпването ня кърма е единствевият начин да си храня детето, какво ппавя в тая ситуация ? Кой знае колко време ще я ремонтират. А ако въобще предлагат за временно ползвяне някаква тяхна оборотна - ползвана от Х души преди мен..... не благодаря.

Точно заради това обикновено директно се заменя продукта. Имах позната, която имаше помпа на Авент и като се развали директно й я смениха. Дано и Нук процедират така.. ✌


Ние ходихме във Военна болница и ортопедът ни каза същото.В краен случай,когато проходи,ако ни притеснява нещо.

Да не би за един и същ лекар да говорим? Д-р Драганов?

# 72
  • Мнения: 18 681
Swing е моята, единична. Дано да ти я заменят веднага.

# 73
  • Мнения: 4 009
И аз давам вода Бебелан без да преварявам.Отначало преварявах изворна вода,но забелязах че се отаяват някакви частици на дъното на шишето.По-късно разбрах,че изворна и минерална вода не се преварява.Моят в последно време пие много вода,само като види шишето и зяпа.

Сега на 8м ще ходим на отропед.Когато се роди откриха проблем с едната става и носихме около месец ортопедични гащи.Не бяхме много последователни,бебо не можеше да търпи да седи с тях.После на контролния уж всичко наред,но се притеснявам да не би сега да окаже влияние върху прохождането.

# 74
  • Мнения: X
Момичетата, които споменаха за ортопед моля кажете имена от коото сте доволни за София. Ние изобщо не сме доволни от първия преглед и за 6 месеца искам да намеря друг. Може и без направление, не държа.

Общи условия

Активация на акаунт