Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 7

  • 75 983
  • 775
  •   1
Отговори
# 585
  • България
  • Мнения: 240
valeriana каква е гаранцията, че голямото ще се класира там. Имам предвид, че нали зависи от точките от нво? А ако не е тайна, кое е училището?

# 586
  • София
  • Мнения: 75
valeriana каква е гаранцията, че голямото ще се класира там. Имам предвид, че нали зависи от точките от нво? А ако не е тайна, кое е училището?
Няма да се класира там голямото, то е основно училище, както казах, харесва ни училището, познаваме си и предимствата и недостатъците му. В центъра е, 20 ОУ, там няма живущи млади хора с деца в училищна възраст, колкото по кварталите на София.

# 587
  • България
  • Мнения: 240
Не се притеснявайте, ако училището има система или електронна база могат да видят, че сте имали първо дете там и да ви класират.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 02:50 от tainah

# 588
  • София
  • Мнения: 8 943
Е, как да няма живущи млади хора около 20 училище. Преди да им дадат предимството по местоживеене, някои от живущите в района не можеха да се доберат до училището.
Не се притеснявайте, ако училището има система или електронна база могат да видят, че сте имали първо дете там и да ви класират. При нас така ни класираха в детската градина, нищо, че баткото беше извън градинска възраст.
Това в София няма как да се случи.

# 589
  • София
  • Мнения: 75
Е, как да няма живущи млади хора около 20 училище. Преди да им дадат предимството по местоживеене, някои от живущите в района не можеха да се доберат до училището.
Познавам района (Скобелев, част от Патриарха и Витошка) офиси и застаряващо население, някогашната номенклатура и аристокрация😀
Не че няма млади, но не могат да се сравняват със софийските квартали (Крадно село, Борово ми е района)
Не се притеснявайте, ако училището има система или електронна база могат да видят, че сте имали първо дете там и да ви класират. При нас така ни класираха в детската градина, нищо, че баткото беше извън градинска възраст.
И аз съм сигурна, че за София това е абсурдно
Това в София няма как да се случи.

# 590
  • София
  • Мнения: 4 035
Не се притеснявайте, ако училището има система или електронна база могат да видят, че сте имали първо дете там и да ви класират. При нас така ни класираха в детската градина, нищо, че баткото беше извън градинска възраст.

Тази далаверка в София ли се е случила, интересно как така стават тези неща да се класират деца по критерий, на който нямат право...

# 591
  • България
  • Мнения: 240
Не е далавера, и не в София, и детето не е било записано, не е ползвало място на някой нуждаещ се . Успокойте се и със здраве!

# 592
  • Мнения: 112
Темата е за София, а това, което описахте, е в разрез с правилата за прием в София от последните години (когато аз следя). Не се сърдете и Вие.

# 593
  • Мнения: 1 738
И аз мисля, че не обявяват свободни места след 2-3 класиране. Визирам моето дете, което отписах септември в ПГ в училище и място не се появи.

# 594
  • София
  • Мнения: 4 035
Не е далавера, и не в София, и детето не е било записано, не е ползвало място на някой нуждаещ се . Успокойте се и със здраве!
Вижте сега, може да се връткате колкото искате. Живеете в София, децата ви учат в София и декларирате, че детето Ви е било прието в градина заради брат му, който преди е бил в тази градина, въпреки, че не е вече в градинска възраст и то го ползвате като аргумент, че дори и голямото дете да е над 12г, то училището ще направи изключение и ще приеме и малкото. И двете Ви твърдения са категорично в разрез с приетите и озаконени критерии и системи за прием в столичните детски градини и училища. Така, че говорим за чиста далвера. Кой, дали и кога е бил записан, нито ме интересува, нито ме притеснява.

# 595
  • Мнения: 356
Според мен поправката донякъде е неоснователна, защото моето дете от 8 г. ходи само на училище, което е в района на две преки. Съответно второто ми дете е независимо от баткото, защото баткото ходи сам. Ако детето живее в района няма основание да се добавят точки за брат или сестра в същото училище, защото би следвало той да ходи без придружител. Аз съм попълвала декларация за прибиране на детето само.

# 596
  • Мнения: 4 578
Според мен поправката донякъде е неоснователна, защото моето дете от 8 г. ходи само на училище, което е в района на две преки. Съответно второто ми дете е независимо от баткото, защото баткото ходи сам. Ако детето живее в района няма основание да се добавят точки за брат или сестра в същото училище, защото би следвало той да ходи без придружител. Аз съм попълвала декларация за прибиране на детето само.
Има райони, които са големи, (т.е. децата трябва да ползват транспорт, за да стигнат до училище) и/или се пресичат големи булеварди. Не изхождайте само от вашата камбанария.

# 597
  • София
  • Мнения: 6 049
Според мен поправката донякъде е неоснователна, защото моето дете от 8 г. ходи само на училище, което е в района на две преки. Съответно второто ми дете е независимо от баткото, защото баткото ходи сам. Ако детето живее в района няма основание да се добавят точки за брат или сестра в същото училище, защото би следвало той да ходи без придружител. Аз съм попълвала декларация за прибиране на детето само.
Нищо не разбрах !
То ако е в района детето, няма да има голямо значение брат и сестра( поне в болшинството у-ща). Въпроса е, ако е извън района ..  та да могат да ходят заедно...
И ако вие пускате дете от 8 години само за у-ще, това е ваше решение и ви се радвам че успявате. Но има деца които живеят по - далеч и куп родители,  които не биха пуснали дете от 8 години само.
Та незнам защо да е неоснователна поправката, тя не касае изключения като вас.

# 598
  • София
  • Мнения: 4 035
Според мен поправката донякъде е неоснователна, защото моето дете от 8 г. ходи само на училище, което е в района на две преки. Съответно второто ми дете е независимо от баткото, защото баткото ходи сам. Ако детето живее в района няма основание да се добавят точки за брат или сестра в същото училище, защото би следвало той да ходи без придружител. Аз съм попълвала декларация за прибиране на детето само.
Чисто информативно, нямате право на такова нещо, даже нямате право само вкъщи да оставяте дете на такава възраст. Ние се подписваме, че даже нямаме право да ги оставяме на оградата, а трябва да ги водим  до входа на училището.
Това, че Вие сте поела отговорност сама за себе си и за детето си, не означава, че това е практика и че другите училища позволяват такова нещо.

# 599
  • София
  • Мнения: 8 943
Чак пък толкова, няма право. Все едно голяма част от децата не седят сами. Моите от втори клас са се прибирали сами. Пък и жената никъде не пише, че детето седи само, а че ходи само. Това никога не е било проблем, за живеещите близо до училището. В училището на средната родители се оплакваха, че първи клас почват по-късно от останалите и им е трудно воденето на две деца едновременно. Висяха по колите с малките докато дойде време да влязат в час.

Общи условия

Активация на акаунт