Мина първата третина - през НОЕМВРИ ще сме трима, четирима...

  • 35 019
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • На север
  • Мнения: 1 377
Привет вече от Бургас Simple Smile Много добро решение беше да спим в София. Щеше да съм пребита. Да ви кажа на мен ми личи много. Освен това от два дена забелязвам, че ме боли гърба ако се застоя без да си легна известно време. Винаги съм била много лакома, а сега не мога да си доям порциите. Една шопска с две кюфтета и вече ще се пръсна. Разбрах, че мога да ям картофи и черен хляб ураааааа Simple Smile Разбира се по малко, но захарта ми не се качва. Има ли сутиени за бременни без банели, но с подплънки? Трябва ми задължително с подплънки, че ми се виждат зърната.
Оххх много ми е яко вкъщи Simple Smile))) Ще се наям на домати със сирене. Аз съм качила 3 кг и мислех, че е малко ама като ви чета май е много.

# 721
  • Мнения: 14
Здравейте, от момичетата с втора бременност може ли да попитам някой да е използвал “Прополки” за раздразнено гърло. Вече седмица не минава с гаргари, чайове и супи, затова мисля да си взема преди да има повече усложнения. Четох доста и изглежда голям процент бременни са го използвали, но все пак информация от първо лице е най-добре 😊

# 722
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз съм качила 4 кг. Малко много- тва е. Почвам само таратор и салати, не трябва да се отпускам, че с тва темпо не ми се мисли.

# 723
  • Мнения: 980
Аз засега съм килограм, килограм и половина. Радвам се, че вече ми се нормализира яденето и мога да си хапвам както преди.
Снощи в 22:30 ми дойде музата да правя сладкиш Негърче 😁😁 тези дни ми се ядеше някакъв домашин кекс или сладкиш и се спрях на това😊 мъжът ми ме обяви за луда да се занимавам по това време, ама то става много бързо 😁

# 724
  • София
  • Мнения: 3 716
Кики ще съм благодарна да споделиш рецептата, много го обичам, но за жалост никога не ми се получава Grinning

# 725
  • Мнения: 427
Според мен 3-4 кг. за 4 месец са си нормално. Все пак по-добре постепенно да се качват, отколкото после изведнъж +10 (примерно) и бонус стрии от рязкото напълняване. И не си забранявайте нищо. Не казвам да се тъпчете на воля, най-добре от всичко по малко. Разнообразното хранене е препоръчително, да не кажа задължително по време на бременност, за да си набавяме всички полезни вещества, вместо да ни тъпчат със синтетични витамини.
Не давам акъл на никого, просто добронамерен съвет (като дъщеря на многодетна майка), който аз мисля да спазвам Simple Smile

# 726
  • Мнения: 980
Деси, тази ползвах, но не правих заливката, аз си го обичам чисто и ползвах ръжено брашно 😁
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D1%80%D1%87%D0%B5
Lucky,  аз лично не се лишавам и се храня много разнообразно. Просто от много време не ям бял хляб, бяло брашно, захар ям много рядко. Сега покрай бременността понякога ям някой чипс или сладолед, но и тях дълго време не ги ядях. Винаги гледам при хранене да имам протеин, въглехидрат и мазнина. На ден ям поне 3 пъти. Междуяденията са плодове или сурови ядки. При мен е ген също така. Винаги съм била слаба. Всяка структура е различна. Това, че сега качваме малко кг,не означава, че се лишаваме и няма гаранция, че в горните месеци няма да качим повече. Аз съм твърдо против гладуването, като малка съм си позволявала да изключвам група храни и се убедих, че не ми действа добре. За мен всичко е баланс.

# 727
  • На север
  • Мнения: 1 377
Аз с диета щом съм качила 3 кг представям си ако ядях закуски, сандвичи, сладко и тнт за колко килограма ще става на въпрос... Днес примерно съм на една филийка черен хляб със салам, две кюфтета и една шопска. За вечеря ще ям домати със сирене. Не знам и аз от какво качвам.

# 728
  • Мнения: X
Много ви се моля да се съобразявате и не пишете храните, които ядете.

# 729
  • На север
  • Мнения: 1 377
Харати, какъв е проблема с моите храни? Това са храни, които всеки може да си позволи.

# 730
  • Мнения: 980
Съжалявам, ако на някого му се е прияло, но наистина ние не сме споменали невъзможни храни 🙄

# 731
  • София
  • Мнения: 3 716
Да бе, от началото на темата си говорим кой какво яде и т.н и сега в 4 месец да се съобразяваме..  то пък и телевизия не трябва да гледаш, да не ти се прияде нещо?! Пък и като се прияде какво толкова.. и на мен ми се ядат един куп неща ама съм с разстроен стомах и ям онли сухари Laughing

# 732
  • Мнения: X
В кулинарния подфорум се прехвърляйте тогава. Не е редно в тема за бременни да коментирате постоянно храни.

# 733
  • Мнения: 116
Woman in red, това не са ли много малко клории. На мен ендокриноложката ми каза, да ям много често по много малко заради диабета. Минимум 5 хранения е добре да правим, за да е по-стабилна захарта ни. Може да рсзделиш салатата на 2 с по 1 кюфте.

Имайте предвид, че вече започваме да качваме от бебешоците лека полека, може да задържаме течности и заради притискането на червата, перисталтиката се затруднява и може даа не олекваме на макс, тъй че не се втелясвайте прекалено. Хранете се пълноценно, без да прекалявате, приемайте достатъчно калции и омега/dha, фолин, фибри и витамини, за здраави бебоци. Аз използвам апп за да следя, дали приемам достатъчно калории и вода, като съм увеличила калориите с 300.

# 734
  • Мнения: 2 603
Нали знаете, че салами не може да се ядат ако не сте карали токсоплазмоза?

Аз лично нямам проблем със споменаването на храни. Няма как да се избегне споменаване на храни, само ако влизате във фб има постоянно клипове с рецепти и изобщо не очаквам, че хората трябва да прат да говорят за това.

Аз съм много лакома и се ограничавам определено основно със сладките неща, не че не ям, но гледам да не е всеки ден. Гледам да замествам с плодове или друго. Не толкова заради теглото, а просто защото е супер вредно.

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 20:14 от Yakamoz

Общи условия

Активация на акаунт