Бързи здравословни въпроси и отговори – 43

  • 24 414
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 861
Добре дошли!

Заповядайте в четиридесет и третата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12, #13, #14, #15, #16 #17, #18, #19, #20, #21, #22, #23, #24, #25, #26, #27, #28, #29, #30, #31, #32, #33, #34, #35, #36, #37, #38, #39, #40, #41 и #42.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема и – по тази причина – е останал без отговор от страна на останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet


Последна редакция: пн, 13 ное 2023, 12:47 от Гърне без похлупак

# 1
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да попитам дали тези резултати са нормални или има нещо притеснително в тях? Спрямо пролактина, това уж са референти стойности за бременни, аз не съм бременна.

# 2
  • Мнения: 521
Пролактинът си е в норма- референтните стойности са написани в дясно от резултата.

# 3
  • Мнения: 11 342
🌹 Mimi Rose 🌹, не не е нормално. Може да е пукнал тъпанчето си. Трябва си УНГ и преглед и то скоро!

geeniN95, кой ден от цикъла са пуснати изследванията? Пролактина ти е ОК.

# 4
  • Мнения: 11 842
Благодаря за новата тема!

geeniN95 прогестерона не е информативен принципно, освен ако не е изследван на 7-ми ден след доказана овулация.
В каква връзка са пуснати изследванията? Иначе пролактина си е добре

# 5
  • Мнения: 42
🌹 Mimi Rose 🌹, не не е нормално. Може да е пукнал тъпанчето си. Трябва си УНГ и преглед и то скоро!

geeniN95, кой ден от цикъла са пуснати изследванията? Пролактина ти е ОК.

На 23-ти ден от МЦ.

# 6
  • Мнения: 1 226
Има ли в момента някакъв вирус с гадене, без Т

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 693
Има ли в момента някакъв вирус с гадене, без Т

Ако е чревен вирус, постоянно си ги има.

# 8
  • Мнения: 1 426
Здравейте! Някой да е имал атером в меката част на ухото? С какво ви лекуваха и бързо ли мина?

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 20:44 от ThankYou

# 9
  • Мнения: 11 342
Здравейте! Някой да е имал атером в меката част на ухото? С какво ви лекуваха и бързо ли мина?

Имаш предвид мастно топче?
Пробивано ли е ухото?
Доколкото знам само оперативно ги лекув медицината. Но ми казаха 2 рецепти, които обаче не знам там как ще ги реализираш - слагаш постоянно тампон с рициново масло - стапяло напълно, но за месеци. Разбира се тампона се опреснява и сменя.
Четох рецепта пак за налагане с лапи от рендосано цвекло и превръзка. Но наистина не виждам как ще стане на ухото.

geeniN95 , според мен пролактина ти е ок, но за другите лекар ще каже. Според мен ти е нисък прогестерона. Какъв проблем имаш ако не е тайна?

# 10
  • Мнения: 1 426
Здравейте! Някой да е имал атером в меката част на ухото? С какво ви лекуваха и бързо ли мина?

Имаш предвид мастно топче?
Пробивано ли е ухото?
Доколкото знам само оперативно ги лекув медицината. Но ми казаха 2 рецепти, които обаче не знам там как ще ги реализираш - слагаш постоянно тампон с рициново масло - стапяло напълно, но за месеци. Разбира се тампона се опреснява и сменя.
Четох рецепта пак за налагане с лапи от рендосано цвекло и превръзка. Но наистина не виждам как ще стане на ухото.
Да, твърдо топче, ухото е пробивано. Топчето се намира между дупчицата и сгъвката на ухото с главата. Имах обеца, но я махнах веднага. Иначе нямам болка, освен когато се натисне мястото.

# 11
  • Мнения: 11 737
Тая сутрин говореха нещо за текущите вируси. Уж нямало грип още (щял да дойде декември и пикът да е януари, февруари) , а респираторни, сред които и Ковид. Направи впечатление, че със сегашния щам има гадене и конюнктивит. Не при всички, разбира се.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 693
Мереленда,  по коя телевизия беше?

# 13
  • Мнения: 11 737
Не помня. Предимно Нова гледам.
Намерих.
Към края на видеото, но може цялото за се изгледа. Кратко е.
Не конкретизира конюнктивита. Каза- очни проблеми при Ковид. Сред моите близки с ковид всички бяха с конюнктивит и са им казали, че е симптом на сегашния щам.
Гадене, а при някои повръщане.
https://nova.bg/news/view/2023/11/12/432821/%D0%B8%D0%B2%D0%B0-% … 0%B0%D1%80%D0%B8/

# 14
  • Мнения: 129
Здравейте,
Изписаха ми антибиотици,които да пия 10 дни за хеликобактер..Обаче съм шматка и забравих да питам как да ги съчетавам през деня,някой ако може да помогне как може да ги пия през деня,като съчетание.Имам изписани Оспамокс 2х1,Флажил 4х1,Улкамед 4х1 30 Мин преди хранене и Контролок 2х1 1 час преди хранене.
Дали може да пия заедно Улкамед и Флажил? Или трябва да има някакво разстояние...Звънях на докторката,но тя не вдига,а е и в друг град.

Общи условия

Активация на акаунт