Частни училища - информативна тема 21

  • 92 984
  • 772
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 374
В Питагор класът на дъщеря ми е от 6 момичета и 13 момчета - няма квотен принцип.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 159
И аз благодаря за новата тема!
И да попитам - идея за частна гимназия с приятна среда, в която биха понесли младеж без амбиции и постижения?  Обсъждаме наше близко дете... та се зачудих има ли подобно място
Мисля, че Артис са подходящи за подобен случай, но това по преразкази, нямам преки впечатления.

# 107
  • Мнения: 333
На изпита в Питагор за влизане в 1ви клас знаете ли дали се дават текстови задачи и децата да трябва сами да прочетат условието, или се очаква да знаят само цифрите и основните операции плюс, минус, >, < , т.е. предполага ли се, че децата могат да четат и пишат? За този в СС май трябваше да могат, но може и да греша.

# 108
  • Мнения: 8 258
На изпита в Питагор за влизане в 1ви клас знаете ли дали се дават текстови задачи и децата да трябва сами да прочетат условието, или се очаква да знаят само цифрите и основните операции плюс, минус, >, < , т.е. предполага ли се, че децата могат да четат и пишат? За този в СС май трябваше да могат, но може и да греша.

Не вярвам да има изискване детето да чете. Всичките състезания за 1 клас са с картинки.

# 109
  • Мнения: 1 007
В ПБ нямат квоти за момичета и момчета, при нас момичетата са повече.

# 110
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 066
В ПБ нямат квоти за момичета и момчета, при нас момичетата са повече.

ОТ също.

# 111
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Мисля, че в малката възраст би трябвало да има квоти, както и по-късно. Особено в желаните училища и специалности. Развитието не е еднакво.
Освен това равномерното разпределение ми се струва правилно и благоприятно за децата (само дано не се включи сега Андариел). Някак клас ит 16 момичета и три момчета или обратното не ми се струва здравословно във всяка възраст Simple Smile

# 112
  • Мнения: 19 307
Аз съм изненадана, че няма квоти или поне не се опитват да балансират с 1-2 деца разлика.  За гимназията също съм за квотите.

# 113
  • Мнения: 512
На изпита в Питагор за влизане в 1ви клас знаете ли дали се дават текстови задачи и децата да трябва сами да прочетат условието, или се очаква да знаят само цифрите и основните операции плюс, минус, >, < , т.е. предполага ли се, че децата могат да четат и пишат? За този в СС май трябваше да могат, но може и да греша.

Не вярвам да има изискване детето да чете. Всичките състезания за 1 клас са с картинки.
На изпита за първи клас миналата година част от задачите бяха без условия за четене. Децата имаха квестор, който е казвал какво да правят и колко време имат за всяка задача и след изтичане на времето ги е карал да преминават към следваща задача и е казвал условието.

Що се отнася до състезанията за първи клас, ако не ме лъже паметта - Черноризец Храбър, СМТ и Коледното бяха без условия само с картинки, Европейско кенгуру, Великденското и Малкият принц имаха и текстови задачи.

В Питагор поне миналата година нямаха квоти - в единия бъдещ втори клас са 6 момичета и 10 момчета.

# 114
  • Мнения: 333
благодаря за отговора, merilen
значи да разбирам, че изпитът в Питагор е сходен с тези състезания плюс няколко текстови задачи, на които им четат условията? Вероятно за това им казват кога да преминат на следващата задача. Трудно мога да си представя как се чете задача пред сто деца: едно няма да чуе добре, друго да разбере, трето ще забрави условието...
Относно състезанията - СМТ и Коледното са без текст, Черноризец Храбър мисля е по-сериозно и е от 2ри клас. Има още едни без текст, които ги провежда една частна фирма ДАНИС, а вероятно има и други фирми с подобни състезания, нали сега е модерно.
Питах за квотите, защото знам недостатъците да си момиче в клас с повече момчета. При вас 10:6 може и да не е проблем, не е толкова голяма разликата, а си зависи и от конкретните деца. Като цяло и късметът играе роля за това дали едно дете ще се интегрира в класа, но небалансираните паралелки са една допълнителна предпоставка за проблеми.

# 115
  • Мнения: 1 115
Наскоро бяхме на тържество в Двореца на щастливите хора, и от там ни дадоха рекламна брошурка на ЧНУ Светилник. Някой има ли повече информация дали има нещо общо с Куест (ново име?) или ново училище на същата църква?!?

# 116
  • Мнения: 801
Това училище не е ли на пастор Иводор Ковачев към църква "Мисията"?

# 117
  • София
  • Мнения: 17 301
А стига бе, то не бяха пастори и пасторки, църкви и секти .... МОН какво точно прави и къде блее, че да трябва хората по форумите да си я набавят тази информация?

# 118
  • Мнения: 5 425
МОН в сегашния му вид е вреден за 15 секти. От най-злите...
ПС И не смее гък да каже, за да не го съдят за дискриминация на религиозна основа.

# 119
  • Мнения: 333
вместо да се чака от мъртвец (МОН) писмо, според мен ще е много полезно да се направи отделен списък с училища финансирани от религиозни организации или такива с преподаване на религия. Като минимум трябва да се добави тази информация в списъка на първа страница за всяко училище!

Общи условия

Активация на акаунт