Частни училища - информативна тема 21

  • 91 913
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 272
Кои са тези ДУ? Моя близка е учителка и такова нещо не е имало. Единици са били на срочни договори. Ако това е масова практика в ЧУ, е направо обидно.
Дори отказвам да го повярвам, че утвърдените им учители са подложени на такова нещо.

# 46
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Хоуп, не говорим за един, а за 4 напуснали служители. За всяка малка фирма (до 100 души персонал), това не е малко. Причините може да са различни разбира се. Но е проблем на подбора, на изпълнението, на процесите - по принцип говоря. Нямам предвид конкретно училище, може да има изключения.
Срочни договори за 1 учебна година и липса на доход през лятото за редови учител? Сериозно ли? Много неприятно ако е така...

# 47
  • София
  • Мнения: 1 748
Не е практика само за ЧУ това със срочните договори. С делегираните бюджети и ДУ са поставени, дори вероятно в по-голяма степен, пред вечната задача да оптимизират/съкращават бюджет. Факт, че, ако им е ценен учителят и искат да го задържат за следващата учебна година, надали ще го оставят без средства лятото, но пак играе човешкия фактор и доколко и директорът е Човек...

# 48
  • Мнения: X
Това е масова практика в училищата.  Пример за такова ДУ е 22-ро, СМГ;  за ЧУ - Питагор. Не говорим за единични случаи. Така учителите наистина не знаят какво се случва с тях, ще им бъдат ли подновени договорите или не... Една от причините да избера нашето училище е, че учителите са на постоянни трудови договори. Не че нямаше изгонени. Но все пак учителите са спокойни.

# 49
  • Мнения: X
Доколкото  помня, миналата година покрай драмите в СМГ и неподновяването на договорите на няколко учители, министърът се изказа, че това е неправомерна практика и ще бъде премахната.

# 50
  • Мнения: X
Доколкото  помня, миналата година покрай драмите в СМГ и неподновяването на договорите на няколко учители, министърът се изказа, че това е неправомерна практика и ще бъде премахната.
Вярно, че имаше нещо такова... Обаче не е премахната все още Simple Smile

# 51
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Между другото , когато нашата класна напусна миналата година децата също плакаха.
Нито едно дете от випуска на детето ми не плака за нашата класна в последната й година. Всъщност, плака тя вероятно от завист, като видя как другия клас изпрати с любов тяхната класна-Гергинова.
Но ако родителите могат да имитират чувства и фалшива любезност, то децата не могат. Те са искрени душици.

# 52
  • Мнения: 10
Здравейте, по повод предишните теми за униформите , за Дорис Тенеди и Петър Берон се продават свободно емблеми вече. Вчера ходих за блузки и видях ,че продават свободно емблеми. И си купих по 2лв , защото имам много лакости от Щатите. Laughing

# 53
  • Мнения: X
ПБ защо смениха фирмата? Новата униформа като модели не е нищо кой знае какво и не е по-различна от старата, още по-скъпа е, дори и да е дизайнерска - Вергиния Здравкова. Wink Яко разкешване.

# 54
  • Мнения: 10
Лично аз бях доволна. Отношението и качеството бяха супер в Бонита. Дори вчера момичетата ми предложиха емблемите само. Не знаем и ние защо директорката смени фирмата. Малката много си харесва полата-панталонче и сукмана. Явно е по нейно усмотрение ... или интереси .....

# 55
  • Мнения: X
Здравейте, по повод предишните теми за униформите , за Дорис Тенеди и Петър Берон се продават свободно емблеми вече. Вчера ходих за блузки и видях ,че продават свободно емблеми. И си купих по 2лв , защото имам много лакости от Щатите. Laughing
Извинявам се за въпроса, но не разбрах къде сте поръчали униформата? В Бонита ли?

# 56
  • Мнения: 10
Ходих до Бонита за сукман и блузи ми казаха,че продават свободно само емблеми. И си купих само сукман и отделно емблвеми

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 13:26 от sladko90

# 57
  • Мнения: X
Ходих до Бонита за сукман и блузи ми казаха,че продават свободно само емблеми. И си купих само сукман и отделно емблвеми
Благодаря. Сега оставя да видя дали и за нашето училище ще продават такива емблеми

# 58
  • Мнения: 10
Ходих до Бонита за сукман и блузи ми казаха,че продават свободно само емблеми. И си купих само сукман и отделно емблвеми
Благодаря. Сега оставя да видя дали и за нашето училище ще продават такива емблеми

Кое е Вашето? Видях само за Петър Берон и Дорис Тенеди.

# 59
  • Мнения: X
Аспарагус, имай предвид, че ПБ си сменят фирмата от следващата година. Дрехите са с различни кройки, но почти същите цветове. И вероятно Бонита продават изостаналите им емблеми поради тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт