Частни училища - информативна тема 21

  • 92 974
  • 772
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 16 199
А при нас дори се празнува сериозно в квартала, не само в училището. В момента даже правим тиквеник за утре.

# 601
  • София
  • Мнения: 2 061
В Оксфорд не се приема по такъв начин със сигурност. Това са пълни измислици просто. Нямам думи за коментар на подобно изказване. Това мислене съществува само и единствено в България.
Така ли?  Дадох ти примери за обратното, общодостъпни в нета, и други потребителки ти дадоха, и прави чест на Шарки, че беше първа, макар че това е против собствената й теза. Респект за Шарки! Тя има достатъчно допир с хора от онзи свят, за да е наясно с някои положения. Това там са го измислили, но трябва да имаш поне малко допир с онези култури, за да знаеш това. Наивитетът на някои хора в България е просто плашещ.
Един хубав материал по темата от ФТ:
https://www.ft.com/content/ae2d4786-18b9-11e2-80af-00144feabdc0
В интерес на истината, в Оксбридж са доста по-дискретни (типично по английски Simple Smile) за тези неща, отколкото в Айви Лийг, американците са практични хора, те са узаконили и канализирали купуването на интереса си с пари (просто казано, корупцията) под името "лобиране". Но и на двете места даренията на родителите купуват места на децата. А и чисто логически, как си представяш например Буш Младши с неговите очевидни дадености да влезе изобщо в някакъв университет освен къмюнити колидж, ако не са парите на фамилията му?

Всичко това е по темата, защото масово родителите у нас плащат за ЧУ с цел децата им да имат повече шансове именно за престижни и не толкова престижни университети извън България. Ако не беше тази презумция, ЧУ нямаше да се радват на такъв интерес.

Извинявай, но ако обичаш не ме квалифицирай без да ме познаваш. Завършила съм образованието в University of Leeds и съм специализирала в Окфордския университет. Така че имам повече от досег със системата - била съм вътре в нея. 9 години съм работила в Австрийски университет. В момента работя в български и в немски университет. Членувам в Американски научен форум и срещам представители от всички коментирани университети, имам доста повече информация не от слухове, а от хората, които работят там. Сега разрешаваш ли ми да изразявам мнение?!
А глупостите, които коментирате за напълно непознати хора и университети, за които сте чели във вестника или сте гледали по телевизията, просто няма смисъл да коментирам!

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 21:42 от DonaFlor

# 602
  • Мнения: 6 302
DonaFlor, тя Попеа така си пише и такъв ѝ е стилът към всички. Хич не ѝ се впрягайте. Не е хубаво да правя такива коментари, но не можах да се сдържа.

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 00:36 от Татко Мецан

# 603
  • София
  • Мнения: 2 061
А частно училище съм избрала за детето си с пълното познаване на системата у нас и в чужбина и с ясното осъзнаване, че то е по-добрия избор за моето дете, независимо какъв ще стане и дали ще иска да учи в престижен университет или не.

# 604
  • Мнения: 6 302
E, да се избира начално училище с мисълта за университет е просто...хайде да кажем несериозно като най-леката и неутрална дума. Та напълно сте права, Дона Флор. Повечето хора избират ЧУ не с мисълта в кой уни от Айви лийг ще отиде детето им, а за да бъде то в добра среда и все пак да учи нещо, защото ДУ стават все по-зле в това отношение. И моите мотиви са като Вашите - да бъде по-добре за детето, а не в кой престижен уни да отиде после:)

# 605
  • София
  • Мнения: 12 025
И при нас Хелоуин е сериозен празник, но си мисля че сме в едно и също училище. А 99% съм сигурен че и Felice(Bliss) е при нас Simple Smile

Е, аз многократно съм си казвала.  Simple Smile

ПП. Редактирах, че бях объркала Felice с друг потребител. Blush

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 22:58 от sanaka

# 606
  • Мнения: 7 160
Моите деца пък никога не са празнували Хелоуин, нито са имали желание да го правят.
Нито в АК, нито в ДУ, нито в квартала, нито в Британика или Адванс...преди години.
На въпроса: Ще празнуваш ли Хелоуин? Отговорът е: Да бе, да не съм луда да празнувам тази глупост! И синът ми е на същото мнение! Laughing


Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 22:04 от Фран Ческа

# 607
  • София
  • Мнения: 1 635
Е, то зависи от възрастта на децата основно. При нас го отбелязват като ги канят да отидат с костюми и да донесат нещо за почерпка. Радват се, като цяло и не бих ги лишила.

# 608
  • Мнения: 7 160
Не, не зависи от възрастта.

# 609
  • София
  • Мнения: 16 199
Не зависи от възрастта. Зависи от настройката към живота Simple Smile.

За нас е повод да се направим на маймуни (аз - по килограми и вид - на мечка или тиква), да се повеселим  семейно вкъщи и да почерпим децата, които ни звънят на вратата с вкусни бонбони. За мен лично е проява на свидливост да не купиш бонбони и да не отваряш вратата си на деца. Но това е за мен. За други е просто един натрапен празник. 

Има правило - да не се звъни/тропа на неукрасена врата, и е добре това правило да се спазва.




# 610
  • София
  • Мнения: 1 635
Еее, сега ще ме караш да украсяваме вратата. Не стига, че ме боли кръста от десертите дето ги пекохме с децата (т.е. аз). Joy Още не мога да се наканя да подредя миялната, даже. А се налага, че не ми се мият на ръка кутиите за обяда утре.

# 611
  • София
  • Мнения: 16 199
Каквото и да е оранжево е достатъчно - листа, обикновена цяла тиква.

# 612
  • София
  • Мнения: 10 825
И при нас се празнува. Голяма радост е за малките. Зависи и от възрастта пък, да кажа аз, за нашия батко вече не е "голямата работа" която е за дребните и която беше за него преди година-две.
Ох, и вратата ще украсяват значи, не бях наясно с този "дрес код", но пък от друга страна ако го спазваме в нашата и съседните кооперации май не трябва никой да посещават, уви. Поне миналата година украса нямаше никъде.

# 613
  • София
  • Мнения: 16 199
Писах врата, като синоним на къща (аз живея в къща и при нас се украсява къщата - стълби, парапети, врати, гаражни врати), но апартамента няма как да го украсиш отвън, затова се украсява само вратата. Символ да има.

# 614
  • Мнения: X
Нещо тази година ме домързя с този празник (измислен или не). Купих само бонбони. Растат децата и отминават тези забавления.
Дъщеря ми се хвана да преподава в едно ЧУ на първокласници, взе им бонбони на децата, иначе няма да носи в колежа.

Общи условия

Активация на акаунт