Частни училища - информативна тема 21

  • 92 010
  • 772
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 10 825
Наскоро бяхме на тържество в Двореца на щастливите хора, и от там ни дадоха рекламна брошурка на ЧНУ Светилник. Някой има ли повече информация дали има нещо общо с Куест (ново име?) или ново училище на същата църква?!?

Друго е. "Куест академи" - бивше Ново поколение и "Дворецът на щастливите хора" делят една сграда. Дворецът до сега имаха занималня и детска градина, не знаех, че и училище са направили вече. И двете са към Евангелистки църкви, но различни. Не съм запозната в какво се изразяват разликите им

# 121
  • Мнения: 1 111
Яснооо. Не знам защо мъничка надежда таях, че може да е светско.
А толкова да ми е удобно там, и толкова е хубава базата...
Може да се окаже, че нищо притеснително няма в програмите им, но факта че всичко е толкова прикрито ми дава едно постоянно чувство за безпокойство. Много по-добре би било да е ясно на родителите какви точно ценности следват и в каква посока възпитават децата, за да може родителя да вземе информирано решение.

# 122
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
Мисля, че ако родителят вземе информирано решение, то няма да е в тяхна полза...
Wink

# 123
  • Мнения: 507
благодаря за отговора, merilen
значи да разбирам, че изпитът в Питагор е сходен с тези състезания плюс няколко текстови задачи, на които им четат условията? Вероятно за това им казват кога да преминат на следващата задача. Трудно мога да си представя как се чете задача пред сто деца: едно няма да чуе добре, друго да разбере, трето ще забрави условието...
Относно състезанията - СМТ и Коледното са без текст, Черноризец Храбър мисля е по-сериозно и е от 2ри клас. Има още едни без текст, които ги провежда една частна фирма ДАНИС, а вероятно има и други фирми с подобни състезания, нали сега е модерно.

Под условия на задачите имах предвид "Начертайте огледалния образ", "Попълнете математическата кръстословица", "Поставете знаците <, >, =" и от този вид. В стая бяха максимум по 15 деца с един учител. Стресиращо си е, ако детето не е работило по този начин предварително.
За Черноризец Храбър се усетих, че е от 2-ри клас, но вече бях изключила лаптопа.

# 124
  • Мнения: 17
Здравейте,

Дали тази година ще има лятно училище в Евлогои и Христо Георгиеви? На сайта още няма информация.

# 125
  • Мнения: X
Здравейте,

Дали тази година ще има лятно училище в Евлогои и Христо Георгиеви? На сайта още няма информация.
Би трябвало да има занималня. Поне така знам. Защо не се обадите да попитате. Нашите деца са на училище до 30.06, но предполагам, че е помислено за  другите в занималнята.

# 126
  • София
  • Мнения: 7 645
Лятното училище почва от 1-ви юли.
Поне за децата в училище, така казаха.

# 127
  • Мнения: 17
Благодаря.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 175
Като чета истерията около предстоящите промени в НВО след седми клас другата година, все повече се замислям детето да си остане в ЧУ. Само да сме живи и здрави да можем да си го позволим!
И възниква в мен въпросът ако родителите ще са принудени да плащат за школи и частни уроци още от 5 клас, в продължение на 3 години, не е ли по-разумно тези пари да се дадат за ЧУ в гимназията. Е да, остава питанката дали нивото на елитните общински гимназии е достижимо от не толкова известни частни такива. Но борбата за "добро" училище след 7 клас в не малка степен е и борба за добра среда, а в ЧУ това ми се струва по-лесно постижимо, особено при малобройни паралелки.
Не съм много наясно какво се случва в частните гимназии, различни от АК и ПЧМГ, просто си разсъждавам, защото никак не обичам да ме притискат до стената с промени в последния момент.

# 129
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
Аз пък все повече се замислям дали да оставя детето ми в ЧУ при положение, че за НВО ще правя точно същото като родителите на деца в ДУ - школи, курсове и уроци. За началния курс имам по-сериозни доводи, а средата определено е много важна.
Не знам как е Златарски, но малките випуски са нож с две остриета - хем липса на конкурентна среда, хем потенциал за невъзможни отношения. Преди години в клас от 26 човека имаше две-три компании и можеше да имаш и приятели и не толкова. А това е животът.

# 130
  • Мнения: 8 217
И аз като МИА Simple Smile
Бяхме с идеята за ЧУ до 7 клас. И после някоя хубава ДГ. Към днешна дата с изменения,  информация и близки срещи от третия вид......идеята за частна гимназия все повече и повече минава през главата ми.

# 131
  • Мнения: 5 425
А имайки предвид цените в ЧГ, не ви ли минава идеята за АК? Сградния фонд го разширяват предвидливо... Grinning

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
А имайки предвид цените в ЧГ, не ви ли минава идеята за АК? Сградния фонд го разширяват предвидливо... Grinning

АК и ЧГ нямат нищо общо,особено ценово.АК е около 6500е докато ЧГ е около 6000лв.Май само Златарски доближава ценово АК,но само ценово.

# 133
  • София
  • Мнения: 16 172
Родители, които са плащали 4-5 К в евро 7 години преди това, изведнъж ще започнат да икономисват от образование в гимназиалния курс?

# 134
  • София
  • Мнения: 17 258
По принцип децата от СС, където високите такси, си се насочват към АК. Нашата такса в момента е наполовина.
Но така или иначе, ако щерката реши, че иска там един ден и се пребори, ше намерим начин.
Интересна ми е дискусията за след 7клас, защото и аз току си сменям мнението. То има и време де.

Общи условия

Активация на акаунт