Частни училища - информативна тема 21

  • 92 783
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 20
Здравейте, попаднах на тази статия за училищния комплекс и детска градина Британика - някой има ли повече информация, защото не успях да намеря повече: https://gradat.bg/news/2018/11/02/3338264_ljubomir_lalov_britani … qavDoqQkkMOPymrpg
Никой няма повече информация защото в момента се строи сградата,  а училището ще започне да работи след година или две. За момента Британика провеждат само езикови курсове. Аз мога да ти кажа къде се намира, често минавам от там, а в тази статия сякаш не са написали местоположението.

Благодаря за отговора.. В статията се споменава "официалното ни откриване ще бъде на 1 септември 2019 г., така че съвсем скоро родителите ще могат да запишат децата си за следващата учебна година." - дано спазят сроковете и да има още един вариант за първокласници от 2019. Иначе някъде беше споменат и адресът - "Училищният комплекс и детска градина ще са на площ от 15 423 кв. м на ул. "Момино венче" и ул. "Горска поляна" в кв. Драгалевци.".

# 751
  • България
  • Мнения: 240
Строежът стартира скоро, а чух че ще стартират 2019, което ми се струва много форсирано. Интересно ми е защо строят частно училище върху общинска земя.

# 752
  • София
  • Мнения: 5 255


Пипи2013, мерси полезна ми е всякаква информация. За Артис съм чела, но е твърде "Арт" за мен. Аз търся училища, които излизат извън концепцията на създаващи зомбита, а по-скоро подтикващи креативноста, но във всички области. Малката ми е странен тип. Изглежда неконцентрирана и ако не й задържат вниманието губи интерес бързо, НО ако успеят да я заинтригуват и се побърква. По 2-3 часа може да решава логически задачи, без аз да я карам. Даже й обяснявам, че е твърде дълго, но тя ме моли за още. Има любими, но има и такива, които хич не ги харесва. Не мога да хвана заложеност и искам помощ за развитието й. Тревогите ми са същите, като на всеки родител.
Аз почти бях отписала БШ, защото бях чувала много лоши неща за директорката, а и като цяло за контингента на родителите (бивши мутри и т.н.). Нещата са много инамични и може би ще трябва да се видя с новата директорка.
Това за Британика много ми хареса, защото ми е и удобно. Ще трябва да проуча, че то ще е точно, когато ще започва малката подготвителна.

# 753
  • Мнения: X
О Боже! Зомбита, училища за развитие, бивши мутри, непостроени сгради (без лиценз?)...
Дами, слезте на земята! Че иначе ще падате от високо.

# 754
  • Мнения: X
Е, за БШ не е съвсем безпочвено твърдението относно родителския контингент (поне за част от родителите). За Прогресивното учлище трябва да имате предвид, че образователният модел е нов за нашата страна и със сигурност няма да се хареса на всеки родител, особено ако търси сигурен и „предначертан“ образователен път за детето си.

# 755
  • София
  • Мнения: 16 193
По мои лични наблюдения, единственият невъзпитан родител беше зъболекар.

# 756
  • Мнения: X
Е, за БШ не е съвсем безпочвено твърдението относно родителския контингент (поне за част от родителите). За Прогресивното учлище трябва да имате предвид, че образователният модел е нов за нашата страна и със сигурност няма да се хареса на всеки родител, особено ако търси сигурен и „предначертан“ образователен път за детето си.


Във всяко едно училище, без изключение, има родители, които не се харесват на други родители. И какво от това?
Дори и в изброените от потребителката, които уж не са с контингент "бивши мутри".

# 757
  • Мнения: X
По-нагоре се спомена определен тип хора, и аз просто споделям, че наблюденията ми потвърждават присъствието на този тип хора във въпросното училище. Оценки за тях самите не съм давала и няма как да го направя, защото впечатленията ми са повърхностни.

# 758
  • София
  • Мнения: 7 277
Все си мислех, че от следенето на темата ще ми се запечатат в съзнанието само амбициозните харпии и посърналото мушкато, но вече ще са три за щастие, защото добавям и зомбитата Stuck Out Tongue Winking Eye

# 759
  • Мнения: X
По-нагоре се спомена определен тип хора, и аз просто споделям, че наблюденията ми потвърждават присъствието на този тип хора във въпросното училище. Оценки за тях самите не съм давала и няма как да го направя, защото впечатленията ми са повърхностни.

Всъщност няма как да потвърдиш присъствието на въпросните тип хора, ако преди това не си ги преценила и оценила. Нали?

# 760
  • Мнения: X
Преценила - да - доколкото всеки прави за себе си някакъв извод за това, което вижда, на базата на външни белези.
Оценила - не, не бих казала.

# 761
  • София
  • Мнения: 5 255

Aууу далеч не съм искал да обидя някой. Извинявам се.
Зомби училища, квалифицирам всяко едно, в което децата трябва да знаят всичко по всички предети и много от нещата почти на изуст (така както аз съм обучавана, а и повечето от нас де). Май пак не го обяснявам както трябва, но не влагам нещо негативно, на много хора това им харесва. (интернет крие интонации, за това подчертавам, че не искам да обидя никой).
Колкото до БШ знам със сигурност за наличието на този контингент (е не е като в Петър Берон), но ги е имало. Сега, ако има нова директорка сигурно нещата са се променили, а и познавам няколко дечица в градината там- нямат такива. И да мили дами, никой никъде не е застрахован.
П.С. Аз имам проблеми с директорите, които ги толерират, а не със самите хора.

# 762
  • Мнения: X
Преценила - да - доколкото всеки прави за себе си някакъв извод за това, което вижда, на базата на външни белези.
Оценила - не, не бих казала.

http://rechnik.info/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0

прецѐнка
Вярна преценка.
(същ.) оценка, характеристика, критика
(същ.) усмотрение, свободна преценка, разбиране, мнение
(същ.) изказване, присъда, решение

преценя̀вам
Степенувам качествата или определям значението, стойността на нещо. Прецени добре!
(гл.) ценя, меря, премервам, определям, измервам, тегля, претеглям, правя преценка
(гл.) разсъждавам, обмислям, съобразявам, съдя, присъждам, подхвърлям на преценка
(гл.) критикувам, разглеждам критично, анализирам
(гл.) оценявам, пресмятам
(гл.) отсъждам, произнасям се


Aууу далеч не съм искал да обидя някой. Извинявам се.
Зомби училища, квалифицирам всяко едно, в което децата трябва да знаят всичко по всички предети и много от нещата почти на изуст (така както аз съм обучавана, а и повечето от нас де). Май пак не го обяснявам както трябва, но не влагам нещо негативно, на много хора това им харесва. (интернет крие интонации, за това подчертавам, че не искам да обидя никой).
Колкото до БШ знам със сигурност за наличието на този контингент (е не е като в Петър Берон), но ги е имало. Сега, ако има нова директорка сигурно нещата са се променили, а и познавам няколко дечица в градината там- нямат такива. И да мили дами, никой никъде не е застрахован.
П.С. Аз имам проблеми с директорите, които ги толерират, а не със самите хора.


Искаш да кажеш, че новата директорка е прекратила договорите на бившите мутри? И поради тази причина БШ вече не е училище с контингент "бивши мутри"?
И искаш да кажеш, че КОИ училища са зомби и държат децата да наизустяват? А Петър Берон е популярно сред друг кръг типаж, а не "бивши мутри". Аз дори не бих могла да кажа, че типажа е само един, затова обобщения от подобен сорт са меко казано странни. Има фолк певици, има футболисти, има бивши и настоящи министри, има много журналисти, има доста популярни бизнесмени, има висши банкери, дори един бивш председател на КФН.... мога още да изреждам. И ще те изненадам, но децата на някои от тях са всъщност едни от най-умните и старателните. А съм имала случай с безобразно поведение на син на не толкова етикирани хора. Та това етикетче възрастен и мислещ човек не би го поставил.

Иначе няма лошо децата да знаят всичко и по всичко, което е преценено, че трябва да залегне в училищния материал. Това е екзистенц минимума все пак за средноаритметично и негениално дете.

Последна редакция: вт, 06 ное 2018, 09:55 от Анонимен

# 763
  • Мнения: 8 230
rainy...
"Зомби училища, квалифицирам всяко едно, в което децата трябва да знаят всичко по всички предети и много от нещата почти на изуст (така както аз съм обучавана, а и повечето от нас де)."

от това изказване да разбирам ли, че образованието ти не е на очакваното ниво? И не е довело до нищо добро в развитието ти като личност?

Лично аз имам чудесно мнение за моето поколение и не толково добро за следващите. И също така не виждам нищо лошо децата да знаят всичко и по всичко. Според мен в учебната програма е заложен минимума.

Колкото до родителите, изказванията според мен са безумни.
Аз първо исках да знам на какво държи училището, в каква посока иска да се развива, какви знания и умения ще получи детето ми, какъв е реда и дисциплината. И чак след личните ми впечатления се опитах да намеря мнение от родители. Да си призна честно никога не съм се интересувала от родителите. Хора като хора навсякъде има всякакви.

# 764
  • София
  • Мнения: 10 825
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт