СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 229
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 7 063
Точно това бяха и думите на моето дете за 4 задача: "Мамо, ако бях чел внимателно, нямаше да дам верен отговор.Най-малко щях да загубя още 5-10 мин, за да препрочитам текста."
Децата сами стигат до извода, че не се иска много да мислят.

# 526
  • София
  • Мнения: 18 059
Благодаря,  ralicass.
Преди точно 5 години сегашният випуск 12 клас беше изправен пред същото предизвикателство - да избира верен между неверни отговори. Като под подобен на тогавашния намирам не този с цитата, а  въпрос 4. Активистки и в двете посоки (защитаващи "верния" отговор на децата  си и негодуващи от въпроса) излизаха по телевизията, писаха писма , стигнаха май и до омбудсмана... Резултат нямаше, нищо не се промени, само министерството излезе  на финала с официален отговор (супер неграмотен, как не си го запазих като скрийншот), че нещата са наред.

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 09:17 от пенсионирана русалка

# 527
  • Мнения: 1 269
Вероятно моите познания не са достатъчни, но считам, че за да е цитат в 13 зад., то трябва цялото изречение да е в кавички. Освен това понятието е лавина, а "скиорска е лавина" е в непрякото и значение. Не мога да се съглася , че  е цитат.Цитата го дават като възможен отговор" , е значи , че това не е единствен отговор, нали? 

# 528
  • София
  • Мнения: 38 554
Ние снощи смятахме. На тезата турихме една точка, колкото да има.😁
Обаче аз пак се шашкам за бала  - имаме 6 паралелки любими, обаче и на 6те балът се смята различно. 🤔

# 529
  • София
  • Мнения: 2 333
Благодаря,  ralicass.
Преди точно 5 години сегашният випуск 12 клас беше изправен пред същото предизвикателство - да избира верен между неверни отговори. Активистки и в двете посоки (защитаващи "верния" отговор на децата  си и негодуващи от въпроса) излизаха по телевизията, писаха писма , стигнаха май и до омбудсмана... Резултат нямаше, нищо не се промени, само министерството излезе  на финала с официален отговор (супер неграмотен, как не си го запазих като скрийншот), че нещата са наред.
Генерално ще завърша с “ Цялата ни работа е такава”. Какво искаме от децата, като някой полуграмотен идиот държи в ръцете си бъдещето им и те не могат да разчитат на знанията си. Жалко за положения къртовски труд, за лишенията, за нервите им....

И да допълня: С жалби нищо няма да постигнем. До кого да ги изпратим? До някой безхаберник, като този, който е писал теста ли? Най-добре да ги подхванат Господарите на ефира, че поне да им се посмеят всички на тези мизерници. От съобщението с непълния член в страницата им, до тестовите въпроси за матурите за 7 и 12 клас.
( Това съобщение много ми напомни за собственоръчно написаните бележки на близкия ни фризьорски салон: “СалонА днес няма да работи”...)

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 09:35 от Skiorche

# 530
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
За мен правилен отговор на прословутата задача 13 би бил:

термин, използван от планинските спасителни служби, обозначаващ/уточняващ определен вид лавина с нейните характеристики

# 531
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Доколкото разбрах, ако се пише повече от указаното, се отнемат точки.

Симона е отговорила на 13 въпрос, че е цитат. Като цяло, на повечето дискутирани тук въпроси е отговорила правилно (според ключа), но пък е допуснала други, елементарни грешки - напр. в текста за корекции не е видяла, че пише "подала", а не "поддала", като синоним на "стабилност" е посочила "уравновесеност" и на 14-ти въпрос е писала "би нарушил".
И моето диване баш същото Simple Smile

# 532
  • София
  • Мнения: 38 554
Това, което смятам като учител и като човек изработвал и давал десетки тестове, е че тестът умишлено е направен ...лесен. Това е НВО, не забравяйте. Т.е. от него се вади статистика, че населението е грамотно след завършването на основното образование.
Аз затова съм казвала, че изпитите за гимназии трябва да са съвсем други и по друго време.
А за тези, които са се готвили като за 120 точки - много съжалявам. Ние не сме.

# 533
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Доколкото разбрах, ако се пише повече от указаното, се отнемат точки.

Симона е отговорила на 13 въпрос, че е цитат. Като цяло, на повечето дискутирани тук въпроси е отговорила правилно (според ключа), но пък е допуснала други, елементарни грешки - напр. в текста за корекции не е видяла, че пише "подала", а не "поддала", като синоним на "стабилност" е посочила "уравновесеност" и на 14-ти въпрос е писала "би нарушил".
И моето диване баш същото Simple Smile

Моят е допуснал същите грешки. А на прословутия 13 въпрос е написал "вметнат израз" Grinning

# 534
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117


Моят е допуснал същите грешки. А на прословутия 13 въпрос е написал "вметнат израз" Grinning
И моят!  Laughing

# 535
  • Мнения: 8 815
  Привет!
   Не съм питала ,макар че едвам се сдържам,за проверка на отговорите.Изобщо не искам да се ошашква преди утре,защото математиката му е по-трудна.
  Само искам да е спокоен,за да се концентрира.
   Майка ми звъни снощи и ме пита"Криси доволен ли е от матурата?"Абе кое дете е доволно от този безумен гърч?
   

# 536
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Това, което смятам като учител и като човек изработвал и давал десетки тестове, е че тестът умишлено е направен ...лесен. Това е НВО, не забравяйте. Т.е. от него се вади статистика, че населението е грамотно след завършването на основното образование.
Аз затова съм казвала, че изпитите за гимназии трябва да са съвсем други и по друго време.
А за тези, които са се готвили като за 120 точки - много съжалявам. Ние не сме.

Хаха, не сме се готвили за 120 т , но супер подготвени деца споделят, че теста не им е бил лесен . Няма и как другояче да е , като се налага да гадаят кво аджеба пита автора ?! Simple Smile)

Мацки, не се хабете с малоумните им въпроси , дайте на забава ! И децата да са спокойни за утре и да се надяваме, че математиката ще си е математика ! Simple Smile)

# 537
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Вметнат израз е добро Simple Smile Когато е неясно и нелогично на децата, според мен играят тото Simple Smile

# 538
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За мен 4-ти въпрос не е толкова шокиращ, възможно е "трудно може да стане" да е същото като "не може".
Пример: Трудно ще изкараш 100 точки на матурата, ако цяла година не си учил. 😄

# 539
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Това, което смятам като учител и като човек изработвал и давал десетки тестове, е че тестът умишлено е направен ...лесен. Това е НВО, не забравяйте. Т.е. от него се вади статистика, че населението е грамотно след завършването на основното образование.
Аз затова съм казвала, че изпитите за гимназии трябва да са съвсем други и по друго време.
А за тези, които са се готвили като за 120 точки - много съжалявам. Ние не сме.

Хаха, не сме се готвили за 120 т , но супер подготвени деца споделят, че теста не им е бил лесен . Няма и как другояче да е , като се налага да гадаят кво аджеба пита автора ?! Simple Smile)

Мацки, не се хабете с малоумните им въпроси , дайте на забава ! И децата да са спокойни за утре и да се надяваме, че математиката ще си е математика ! Simple Smile)
Напълно подкрепям! Голяма гавра беше тази матура, а децата се скъсаха от учене. Егати урока - как да и обясня сега, че всеки труд се възнаграждава?!?!?!

Сега и за математиката разсъждава - дали няма да се падне някоя дивотия, на която ще изгуби ума и дума. Свинска история - мен ако питате ...

Общи условия

Активация на акаунт