СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 226
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 333
Права си. И аз се изненадах, че за поправка на правилното не вземат точки. Аз бих, ама аз съм си секира отвсякъде, добре че не съм проверител Blush
А това 100% ли е потвърдено? И аз съм сигурна, че голям процент от децата са поправили инженер на инжинер, или са набутали запетайки, където им падне. Ами то тогава предлагам, за по-сигурно да се наслагат пред всяка дума запетайки...Със сигурност ще имат заветната точка дечицата.

# 661
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
За открити несъществуващи грешки не отнемат точки.

С риск да ме нападнете, намирам, че това не е правилно. Упражнението е за проверка на правопис, пунктуация и граматика. И пропунатите грешки, и погрешно поправените, дават една и съща информация и са еднакъв критерий за това, до каква степен са овладени тези умения. Нещо повече. Пропускането на някоя запетая или непоправянето на напр. каНбана, може да се дължи не на незнание, а просто да не си го видял /и аз не видях каНбаната на първо четене/. Докато поправянето на инжИнери е съзнателно и осмислено действие, което може да се дължи само и единствено на незнание, донякъде и понякога и на притеснение. За протокола, дъщеря ми е открила всички грешки и това ми мнение не е емоционално повлияно от вчерашния ден.

Санака, няма да те нападаме. Аз просто отговарях какви са правилата им. Друг е въпросът дали са правилни. Нямам против за грешна корекция да махат, за вярна да добавят точки. А ако бъде открита тяхна грешка - полученото направо да се утрои.

# 662
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Мойто чудо е намерило уж всички грешки. Аз също смятам за справедливо да отнемат точки за несъществуващи грешки. Сега ще правя манджа от спанака в градината, да си хапнем нещо селско преди утрешния дубъл Wink

# 663
  • София
  • Мнения: 12 055
Успех на децата утре! Да са спокойни и концентрирани! Grinning

# 664
# 665
  • Мнения: 21 455
Ейййй, днеска се убих да цъкам там и нищо нямаше.И на страницата на МОН нищо нямаше. Сещаш се.  Joy

# 666
  • Мнения: 2 909
Успех утре на децата
Дано няма грешки по математика.

# 667
  • София
  • Мнения: 925
  Не се сдържах и питах синът ми за обсъжданите въпроси по БЕЛ.Според него не е цитат,а снегът е СУХ.Но във втория случай смята,че въпросът е зададен некоректно.Аз не помня поредността на въпросите.
   За камбанарията се е сетил ,защото на съученик казват по прякор " камба".Не ме питайте каква е връзката и изобщо има ли такава.

Ох, а на мен в ушите ми вече бие една каНбана Disappointed Не е видял Sad
Ха ха, моята мома също! 😂

# 668
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Да се падне най-лесният и най-ясен вариант! Пу пу пу пу

# 669
  • София
  • Мнения: 3 064
Успех и от мен утре! И късмет, да случат на коректно зададени задачи!

# 670
  • Мнения: 1 945
Успех , и да изпъкнат най добрите и кадърни математици .
Все пак това е математика , а не шменти капели от "див сняг"

# 671
  • София
  • Мнения: 12 055

И тук подкрепят становището на учителката на дъщеря ми и на проф. Кръстева, че в зад. 17, преди "и" трябва да има запетая. Ако МОН се вслуша в съвета да си оправи ключа, ще се окажем с +1 точка. Милата, много се разстрои, че ще й отнемат точка, за нещо, което са я учили, че е вярно. Между другото, нейното обяснение за необходимостта от запетая /което аз приех със съмнение, защото аз не бих сложила такава/ бе доста сходно с това в анализа.

# 672
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз продължавам да смятам, че там няма запетая.
Добре, че имам седмокласник, та да разбера колко съм неграмотна Joy Но има надежда - имам още двама, докато изкласи и последния, ще съм научила туй-онуй Joy

# 673
  • Мнения: 21 455
Надявай се. Тез през пет години сменят правилата. Stuck Out Tongue

# 674
  • София
  • Мнения: 18 059
Да вземат да се разберат учители/професори/експерти/работещи в БАН кое е правилното и тогава да искат от децата нещо. Не е толкова важно, Белинда, какво смятат родителите за наличието или отсъствието на въпросния препинателен знак... Смущаващо е  обаче как в средите на филолозите има спор дали има запетая или няма, понеже именно те са тези, които обучават децата в училище, по школи и на уроци.

Общи условия

Активация на акаунт