Витамин В12 - тема 3

  • 84 724
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 615
При мен няма нищо след приема.Сега отново започвам в по малки дози ще ми е интересно  при повишаване  на стойностите дали ще има промяна сега ще приемам у желязо за са сравня дали ще се задържи.

# 196
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Какво ви е мнението за тези витамини 1) https://remedium.bg/product/142532/haya-labs-methyl-b12-za-podsi … 100-tabletki.html
                                                     2)  https://remedium.bg/vitamins/now-foods-methyl-b-12-100tabs.html

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 14:52 от *Л-и-я*

# 197
  • Мнения: 700
Благодаря за отговора! Последните 2 г. всяка седмица съм на лекар и така и не чух адекватна диагноза и лечение. Мед и цинк не съм изследвала, но предполаган, че заради вегетарианството са ми ниски. Нямам паразити, но имам хеликобактер и клебсиела пневмоние. От няколко дни приемам пробиотик Прохелико, дано помогне и мина без антибиотик, че съм с дисбактериоза. Феритин и хомоцистеин също не са изследвани. Според хематолога, имам ЖДА само на базата на ниско желязо и хемоглобин и ТЖСК в граници. Сега приемам малтофер плюс ампули вит. С на обяд и вит. Д + К и магнезий вечер. А с това акне как да се справя? Трагично е! Никога не съм имала!!!

Да допълня, че цикълът ми идва през 14-20 дни. Нямам ПКЯ, но се оказа, че навлизам в менопауза. Така съм от 2 г.
.За H.pylori препоръчвам Зеолит на прах, счукан от теб с железен чук. В готовия ума  хума... Sad Също изтребва и др паразите /я открити , яНе, но ядящи витамини/
За Хашимото диета. Спиране на глутен, захар и кафе. Всички с Авто Им са доволни от нея Simple Smile Ще се отрази добре и на кожата.

# 198
  • Мнения: 700
Ще съм благодарна за коментари и на моята сага...
Взимах В12 метилкобаламин 3мес след спадане на левкоцити и тромбоцити под нормата. Аз си го назначих след като 2 лекари не реагираха . ПККто се нормализира почти веднага. От вас разбрах за падане на желязото /не на хемоглобина и че е рязлично/. Понеже все още бях все уморвна и депресирана и бледа започнах без изсл желязо Тотхема. След 2 -3 седмици на желязо /изпих 1опаковка, по 1ампула през ден/Умора, депресия все още има, но съм по-добре.
Резултати от днешните самоназначени изследвания:

Fe, Желязо 12,7 /6,6-26 референтни/
ЖСК 53 /refer не пише,/
TSH 2,3.   /0.45-4.4/
FT-4 8,8.  /5-12/
PTH parathyroid hormon 53 pg/ml    /15-65/
Холестерол ChOL 7,4.   /до 5,70 mmol/l reference/
Glu глюкоза 5,00.  /3,8-6,20 mmol/l

Уж нямам Хашимото, но съм на строга безглутенова д, без кафе и с малко захар .

Последна редакция: пн, 02 юли 2018, 17:17 от Mislq

# 199
  • Мнения: 11 875
Направи ли пауза след желязото до изследванията?
Иначе според мен изглеждат прилично като резултати, с изключение на холестерола.

*Л-и-я* не съм ги ползвала тези точно и нямам впечатление. На Нау съм ползвала други техни продукти и съм доволна.

# 200
  • Мнения: 700
Mibobo, не направих пауза на желязото! Наистина ми действа добре и не се лиших от него. Само зъбите ми ... Малеее ..оцветени.
Как препоръчваш да действам за напред и с приема и бъдещо изследване?

# 201
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189

*Л-и-я* не съм ги ползвала тези точно и нямам впечатление. На Нау съм ползвала други техни продукти и съм доволна.

Благодаря ти. bouquet

До сега бях с тези https://remedium.bg/anemia/natural-factors-vitamine-b12-methylco … 00mcg-90tabs.html , но сякаш не съм особено доволна. Иска ми се да пробвам други. Изхабих една опаковка капки докато приемах желязото,но ми идват скъпи,както и Солгар.

# 202
  • София
  • Мнения: 3 042
Ще съм благодарна за коментари и на моята сага...
Взимах В12 метилкобаламин 3мес след спадане на левкоцити и тромбоцити под нормата. Аз си го назначих след като 2 лекари не реагираха . ПККто се нормализира почти веднага. От вас разбрах за падане на желязото /не на хемоглобина и че е рязлично/. Понеже все още бях все уморвна и депресирана и бледа започнах без изсл желязо Тотхема. След 2 -3 седмици на желязо /изпих 1опаковка, по 1ампула през ден/Умора, депресия все още има, но съм по-добре.
Резултати от днешните самоназначени изследвания:

Fe, Желязо 12,7 /6,6-26 референтни/
ЖСК 53 /refer не пише,/
TSH 2,3.   /0.45-4.4/
FT-4 8,8.  /5-12/
PTH parathyroid hormon 53 pg/ml    /15-65/
Холестерол ChOL 7,4.   /до 5,70 mmol/l reference/
Glu глюкоза 5,00.  /3,8-6,20 mmol/l

Уж нямам Хашимото, но съм на строга безглутенова д, без кафе и с малко захар .

Здравейте!
Зъбите се оцветяват от Тотемата.
Ако сте бременна, няма нужда да правите пауза преди изследванията.
Ако не сте, пийте поне месец-два или докато се почувствате по-добре, направете почивка към месец и пак изследвайте. Това важи и за Бу2.

# 203
  • Мнения: 11 875
Mibobo, не направих пауза на желязото! Наистина ми действа добре и не се лиших от него. Само зъбите ми ... Малеее ..оцветени.
Как препоръчваш да действам за напред и с приема и бъдещо изследване?

Преди изследване на витамини/минерали...се прави пауза поне 10-на дена преди изследване, защото резултата е повлиян от приема на добавката. Значи в твоя случай ако си без добавка резултата на желязо ще е по-нисък от този който ти е показал сега. Направи прием още 1-2 месеца и после направи почивка преди изследването, хубаво е да пуснеш и феритин да провериш (железните запаси в организма).


*Л-и-я* аз също не съм доволна от тези розовите. Последно пробвах и останах доволна от Биовеа, ако искаш пробвай ги https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-vitamin-b12-meth … 0mcg-cena-15-50lv

# 204
  • Мнения: 1 117
 Здравейте!  Дадох на мой близък с установени дефицити на Б12 една опaковка:
 https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Methyl-B-12-Tropical-Fl … 00-Lozenges/63732
 Освен витамин Ц какво друго трябва да се пие за по - доброто усвояване?
 Колко време след началото на приема е добре да се направи контролно изследване?
Бях го купила за себе си, но исках да направя изследване на стойностите преди да започна, затова отстъпих тази опаковка.
 Каква доза е добре да се пие без лекарско предписание, един вид като профилактика?

# 205
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189

*Л-и-я* аз също не съм доволна от тези розовите. Последно пробвах и останах доволна от Биовеа, ако искаш пробвай ги https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-vitamin-b12-meth … 0mcg-cena-15-50lv


Ще си взема от тях. Цената им е супер,а и ти се доверявам напълно. Hug Каквото си ми препоръчала ,винаги съм оставала доволна.
Благодаря ти. bouquet

# 206
  • Мнения: 1 983
Тотемата се пие със сламка, за да не оцветява зъбите. Аз я пиех във фреш портокал.

# 207
  • Мнения: 11 875

*Л-и-я* аз също не съм доволна от тези розовите. Последно пробвах и останах доволна от Биовеа, ако искаш пробвай ги https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-vitamin-b12-meth … 0mcg-cena-15-50lv


Ще си взема от тях. Цената им е супер,а и ти се доверявам напълно. Hug Каквото си ми препоръчала ,винаги съм оставала доволна.
Благодаря ти. bouquet

О благодаря за доверието  Hug , дано останеш доволна, че всеки продукт на всеки човек действа различно все пак Simple Smile


sentido аз лично без изследване т.е. за профилактика само не бих пила повече от 500-1000 mcg дневно , принципно се изхвърля излишното но все пак. Иначе контролно изследване след 2-3 месечен прием и достатъчна пауза без прием на добавката преди самото изследване. Относно вит.С аз лично не съм го срещала като информация за по-добро усвояване на В12 Thinking , за желязото да. В9 е добре да се взема, но фолат активната форма а не фолиева к-на, но е хубаво също да се изследва преди това. Иначе профилактичната доза от 400 мисля, е безопасна.

# 208
  • Мнения: 19 334
Здравейте!
Къде може да се пусне изследване на транскобаламин?
Б12 излезе над норма 562 pmol/l (границата е до 489).
Трансформирано в pg/ml e 761.
Четох, че транскобаламинът показва къде е проблемът. Изобщо какви други изследвания трябва да се пуснат?

Последна редакция: ср, 04 юли 2018, 18:44 от Дъждец

# 209
  • Мнения: 10 212
Здравейте!
Къде може да се пусне изследване на транскобаламин?
Б12 излезе над норма 562 pmol/l (границата е до 489).
Четох, че транскобаламинът показва къде е проблемът. Изобщо какви други изследвания трябва да се пуснат?
Не ти е завишен резултатът, референтните стойности на лабораторията са занижени. 562 pmol/l е около 760 pg/ml при горна граница в тази мерна единица около 900.

Общи условия

Активация на акаунт